Teraz jest N, 24-06-2018, 03:18

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 11-12-2014, 14:21 
Stały bywalec

Zmieniam sposób zarządzania SL dla strategii średnioterminowej ( ostatecznie ). SL może byc różnych rozmiarów pipsowo ale zawsze ma miec wartośc 3% depo. Odpaliłem pierwszą transakcje na USD/JPY. Ta zmiana jest mi potrzebna mimo że jest trochę więcej zabawy przy otwieraniu pozycji ale widzę, że tutaj sztywny SL tak sobie się sprawdza. Jeśli chodzi o wersje strategii krótkoterminowej to zostawiam obecny sposób czyli cały czas ta sama wartośc lota z założeniem, że SL nie może byc większy niż 15 pips. Przy transakcjach krótkoterminowych to mi odpowiada bo szybciej można reagowac natomiast średnioterminowo wolę dac cenie trochę miejsca. Ostateczna decyzja.

-- Dodano: Thu, 11-12-2014, 14:28 --

No fajnie.. pomyliłem się przy trailing stop i zamknęło mnie na zero :D No nic, nie ponawiam już pozycji bo dane za godzinę to trochę już bez sensu i cena nie zrobi takiego ruchu. Śmiesznie jest po prostu :D

PostNapisane: Pn, 15-12-2014, 08:50 
Stały bywalec

Ciekawe jak wyglądał Twój wykres, gdy zdecydowałeś się tam zagrywać, masz może jakiś screen? Jak dla mnie transakcja bardzo nieudana, złamałeś wszystkie podstawowe zasady np. zagrywałeś S przy wsparciu, przeciwko ZLup itp.

PS. Co do dłubania przy SL (lub też BE) to już nieraz mówiłem, trzeba zrobić sobie testy, co się sprawdza i jak się sprawdza. Przy okazji można zrozumieć jak to wszystko działa i dzięki temu odrzucić te wszystkie błędne zachowania pozbawiające nas pipsów, a zastąpić je porządnym planem, który pozwoli w końcu regularnie i dobrze zarabiać. To co teraz robisz to jest marnowani czasu, chyba że chcesz iść dookoła, ale po co skoro masz tu tyle osób które już tamtędy przechodziły :D

PostNapisane: Pn, 15-12-2014, 15:47 
Stały bywalec

Zauważyłem, że kiedy trzymam się jakiegoś konkretnego planu to często nie zwracam uwagi podświadomie na inne czynniki. Nie wiem czy to dobrze czy nie dobrze - okaże się ;) co do tej transakcji to jednak rzeczywiście nie było to za dobre zagranie...

bloodst4r napisał(a):
PS. Co do dłubania przy SL (lub też BE) to już nieraz mówiłem, trzeba zrobić sobie testy, co się sprawdza i jak się sprawdza. Przy okazji można zrozumieć jak to wszystko działa i dzięki temu odrzucić te wszystkie błędne zachowania pozbawiające nas pipsów, a zastąpić je porządnym planem, który pozwoli w końcu regularnie i dobrze zarabiać. To co teraz robisz to jest marnowani czasu, chyba że chcesz iść dookoła, ale po co skoro masz tu tyle osób które już tamtędy przechodziły

To jest święta prawda i całkowicie to rozumiem. Tak na prawdę dotarło to do mnie jakiś miesiąc temu 8-) Obecnie mam swoje wypisane założenia i tego się trzymam. Wiem, że trochę namieszałem ostatnio ale wybrałem ostatecznie co mi najbardziej odpowiada i zapisałem sobie w dzienniku. Trzymam się rękami i nogami tych założeń i zobaczę pod koniec miesiąca jakie będą efekty. DOPIERO po sprawdzeniu skuteczności itd. będę myślał co zmienic co poprawnic w tych założeniach. Jak ogarnę temat na moim drugim koncie to podeślę statystyki a jak nie to zrobię ręcznie jak to wszystko wyglądało. W tym krótkoterminowym zakresie te 1-3 transakcje dziennie jestem w stanie zrobic przy obecnych założeniach więc za miesiąc będzie można coś już powiedziec. Dziś przykładowo miałem 2 transakcje i jedna na minus 13 pips ( mój sl to max 15 przy krótkoterminowej ) a druga na plus 29 pips także RR zadziałał :D

Blood to nie jest tak, że ja nie chce trzymac się zasad. Tu chodzi o to, że nie mam w ręku jeszcze żadnych konkretów a muszę przyjąc cokolwiek żeby na tej podstawie wyciągac jakieś wnioski i ulepszac system. Na razie trzymam się tych założeń i zobaczymy co z tego wyjdzie. Na pewno przygotuje rozpiskę pod koniec miesiąca i zdam sprawozdanie z zagrań krótkoterminowych :)

PostNapisane: Cz, 18-12-2014, 16:10 
Stały bywalec

Jak na razie depo rośnie odkąd trzymam się żelaznych zasad :D Dziś plus 40 pips na kablu. Mimo, iż skutecznośc nie była jakaś oszałamiająca to dzięki RR w sumie jestem do przodu. Mówię tutaj o wersji strategii krótkoterminowej. Mam nadzieję, że będę mógł się Wam pochwalic piękną wzrostową krzywą kapitału :D Koniec testowania strategii zapisałem sobie na 1 lutego. Muszę jednak zrobic trochę tych transakcji żeby cokolwiek powiedziec...

Transakcji jest niewiele jak na takie niskie interwały. Jeśli chodzi o wersje strategii średnio/długo terminowej to sami widzicie... nic :) Jakby będzie wygląda krzywa kapitału? tego dowiemy się już 1 lutego :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]