Teraz jest Śr, 22-08-2018, 09:03

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 325 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 19-08-2014, 15:28 
Stały bywalec

Witam wszystkich,

Na forex siedzę prawie pół roku. To bardzo krótko więc nie spodziewajcie się jakiś spektakularnych transakcji w najbliższym czasie 8-) Ten dziennik traktuje jako przejściowy dopóki nie ogarnę swojego bloga ale być może będzie funkcjonować to i to.

Kilka zdań na temat mojej strategii...

Generalnie to już wyrzuciłem wszystkie wskaźniki z wykresów. Bardzo mi pasuje czyste PA. Jestem graczem technicznym ale coraz bardziej zwracam uwagę na fundamenty. Korzystam ze średnich i fibo jako dodatkowe potwierdzenia ale na pewno nie sygnał. Oczywiście formacje świecowe, S/R, S/D, L/T.

Staram się wchodzić w transakcje z RR minimum 3 do 1 jednak w praktyce jest to 1 do 1 albo i gorzej :) To jest aktualnie mój największy problem bo jeśli chodzi o skuteczność wejść to nie jest tak najgorzej ( przynajmniej do tej pory ).
U mnie to jest tak, że zrobię 3 transakcje zyskowne i jedną stratną i ta jedna likwiduje cały zysk i jeszcze balance jest na minus :D a powinno być odwrotnie ....

Dziś nic nie rozgrywałem ale czuje że jutro będzie okazja.

PostNapisane: Wt, 19-08-2014, 18:24 
Stały bywalec

Witaj,

Munehisa Homma napisał(a):
U mnie to jest tak, że zrobię 3 transakcje zyskowne i jedną stratną i ta jedna likwiduje cały zysk i jeszcze balance jest na minus :D a powinno być odwrotnie ....

Próbowałeś analizować dlaczego tak jest i co można byłoby poprawić w Twojej grze?

PostNapisane: Wt, 19-08-2014, 18:40 
Stały bywalec

Zbyt wcześnie zamykam pozycje albo za blisko przesuwam stop. Kiedyś zająłem pozycję na D1, ustaliłem sobie TP i musiałem nagle wyjechac na godzinkę. Okazało się, że ta godzinka trochę się wydłuży. Gdy wróciłem do domu ( 4-5 h później ) odpalam wykres a tam cena tuż tuż mojego TP. Oczywiście widząc pierwszą lepszą mini korektę od razu zamknąłem z palca po czym cena poleciała nawet dalej niż miałem ustalone TP. To i tak była moja najlepsza transakcja bo RR jakieś prawie 3 do 1.

Chyba to będzie dla mnie najlepsze wyjście. Szukac okazji na wyższych TF tylko w konkretnych strefach, otworzyc pozycje i odejśc od komputera. Wrócic za kilka godzin coś tam zmienic przesunąc i nie kombinowac. Od razu muszę dodac, że w dużej większości przypadków cena rzeczywiście leciała tam gdzie wcześniej ustalałem ale gdy piłka jest w grze trochę mnie emocje biorą ;)

PostNapisane: Wt, 19-08-2014, 18:47 
Stały bywalec

Jak wrócisz "coś tam zmienić przesunąć" to i tak pewnie będzie to kombinowanie, więc lepiej zrób sobie jakiś konkretny plan zarządzania pozycją w oparciu o swoją historię tzn. sprawdź jakie rozwiązania byłyby dla Ciebie najkorzystniejsze i zacznij się tego trzymać. Efekty wszystko zweryfikują, bo dobre zarządzanie otwartą pozycją to zabójcza broń.

PostNapisane: Wt, 19-08-2014, 19:02 
Stały bywalec

Właśnie...

Plan miałbyc taki, że przestawiam SL na BE gdy cena jest w połowie drogi do TP a następnie na 50% jeśli cena jest już blisko TP. Ewentualnie pod/nad następne wyższe dołki / niższe szczyty. To drugie przesunięcie SL sprawia mi problem.

-- Dodano: Tue, 19-08-2014, 19:52 --

Zlecenie oczekujące na AUD USD. Uważam, że cena będzie leciała w dół bo:

- cień tego czarnego pina dotknął poziomu podaży po czym cena go odrzuciła
- formacja świecowa
- skorelowane pary lecą w dół

Analiza wykonana, zlecenie oczekujące ustawione. Nie ma co siedziec przy tych kreskach tylko wyskoczyc na miasto i jutro sprawdzic co się dzieje ;-)

Tak to wygląda:

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 19-08-2014, 23:31 
Stały bywalec

Pochwały: 1
wg mnie SL trochę zbyt ciasny - stawiałbym nad knotem (mogą wrócić potestować jeszcze okolice szczytu, jeśli wytrzyma to zjazd spokojny do tego TP,drugi scenariusz to jazda od razu w dół - dla Ciebie korzystniejszy), poza tym transakcja dla mnie OK. :-) (p.s.: zwróć uwagę na zmniejszające się "ciała" kolejnych świec, ewidentnie doszło do pozycji równowagi i teraz korekta lub kolejna fala wyprzedaży).

PostNapisane: Śr, 20-08-2014, 08:11 
Stały bywalec

Rzeczywiście SL postawiony trochę zbyt ciasno i ryzykownie ale na szczęście wszystko idzie zgodnie z planem. Cena poleciała już kilka pipsów w dół. Jeszcze za wcześnie na przestawianie na BE ( chociaż trochę korci :D ) ale postanowiłem że nie będę już taką miękką fajką. Na razie nic nie ruszam przy tej pozycji. Za kilka godzin wrócę do komputera i zobaczymy co się będzie działo.

W międzyczasie obserwowałem parę USD/JPY zbliżającą się do poziomu, gdzie prawdopodobnie mogły leżec zlecenia sprzedających. Wyszło trochę negatywnych danych dla Jena więc naturalnie cena dla tej pary będzie rosła. Cena przebiła obserwowany przeze mnie poziom ( który dał zarobic kilka razy ) i teraz zobaczymy co się wydarzy. Pod koniec dnia pojawi się piękna spadająca gwiazda z długim cieniem lub podejdzie jeszcze trochę wyżej. Jak dla mnie to pierwszy scenariusz jest bardziej prawdopodobny dlatego na razie zostaje poza rynkiem i czekam na rozwój wydarzeń.

PostNapisane: Cz, 21-08-2014, 09:01 
Stały bywalec

Witam,

Cenie brakowało 12 pipsów do mojego TP i zrobiła korektę. Na razie nie przestawiam jeszcze na BE tylko delikatnie zmniejszyłem do ostatniego szczytu. Poczekam na dalszy rozwój wydarzeń bo jeszcze ma mało miejsca.

huk tam. Przestawiłem na BE ;) W sumie to zgodnie z planem bo 50% do TP jest więc teraz mam już spokojną głowę i niech się dzieje co chce.

-- Dodano: Thu, 21-08-2014, 09:23 --

Nowa pozycja na AUD/JPY. Zlecenie oczekujące sell.
Czy tym razem strefa zadziała? zobaczymy.

-- Dodano: Thu, 21-08-2014, 09:30 --

Ciekawa sytuacja jest również na parze GBP JPY. Będę tutaj oglądał się na pozycją krótką ale poczekam jeszcze bo o 10:30 wychodzą dane dla funta i nie chce żeby mi byle skok wyłapał sl.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Cz, 21-08-2014, 09:53 
Stały bywalec

huk tam. Przestawiłem na BE ;) W sumie to zgodnie z planem bo 50% do TP jest więc teraz mam już spokojną głowę i niech się dzieje co chce.

Ja na Twoim miejscu nie miałbym spokojnej głowy, bo w ten sposób tzn. dając się zerować nie da rady zarobić na FX. Teraz byłeś na proficie, który być może pozwolisz sobie wyzerować, a następnym razem możesz być na minus i w sumie będziesz stratny. Nie twierdzę, że rynek tym razem wróci się do Twojego BE, bo nie wiem co się wydarzy, ale wiem, że takie podejście w dłuższym terminie nie zarabia lub marnie zarabia.

PostNapisane: Cz, 21-08-2014, 10:19 
Stały bywalec

Pochwały: 1
bloodst4r napisał(a):

Ja na Twoim miejscu nie miałbym spokojnej głowy, bo w ten sposób tzn. dając się zerować nie da rady zarobić na FX. Teraz byłeś na proficie, który być może pozwolisz sobie wyzerować, a następnym razem możesz być na minus i w sumie będziesz stratny. Nie twierdzę, że rynek tym razem wróci się do Twojego BE, bo nie wiem co się wydarzy, ale wiem, że takie podejście w dłuższym terminie nie zarabia lub marnie zarabia.

Nie zgadzam się z kolegą. W końcu od czego to SL jest? Ucinania/kontrolowania strat. Jak również ochrony uzyskanego wcześniej zysku. Nic gorszego/głupszego nie może sie przydarzyć jak zmiana sporego już profitu w strate. Zaliczone BE należy rozpatrywać jako sukces, bo nie ponieśliśmy straty w postaci SL. A ustawienie SL w miejscu 50% TP jest jak najbardziej słuszne. Gdyż zabezpieczamy już osiągnięty spory(większy od SL) zysk.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 325 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]