Teraz jest Pn, 20-08-2018, 02:43

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 5-12-2014, 12:00 
Stały bywalec

Kris jest wiele rzeczy, których się od Ciebie nauczyłem ale że jestem trochę z natury buntownik to zaakceptowałem je dopiero po serii strat :D Myślę, że tak już musi byc na rynku dopóki sami o czymś się nie przekonany na własnej skórze to może i się zgadzamy co do tego ale tak na prawdę uwierzymy w to jak rynek da nam lekcje pokory ;) Dobrze jest miec mapę ale drogę trzeba przejśc samemu ;)

Fx-Kris napisał(a):
Przeczytaj co piszesz wyżej.
Co to jest średnio piękny pinbar ?
Co to jest "jakaś świeczka potwierdza kierunek ruchu jakiejś wcześniejszej świecy sygnalnej ?????????? niezbyt wiem co masz na myśli.

Takie opisy są mało precyzyjne.

To jest też jedna z kwestii, które chce zbadac testując tą strategię. Chce uzyskac odpowiedź analityczną jakie wejścia były najlepsze, po jakich świecach, w jakich godzinach, na jakich instrumentach. Co by nie mówic pewnie większośc tych wejśc będzie właśnie po pinie czy objęciu. Mam już dosyc grania w ten sposób, że łapie każde SD, każdy trójkąt czy inne formacje. Chciałbym miec taki system, który nie stwarza mi rozterki w głowie czy to dobry setup czy nie :) jeśli statystycznie będę miał przewagę nad rynkiem to żadna pojedyncza stratna transakcja nie będzie miała większego wpływu na moją psychikę i do tego myślę trzeba dążyc.

Fx-Kris napisał(a):
Kiedyś powiedziałem żę wszystkich pipsów nie zdobędziesz, ale warto spróbować . Wszystko zależy od tego jakie masz zaplecze finansowe, psychiczne i techniczne do tego.

Właśnie o to chodzi, że nie chce angażowac się we wszystko co wygląda ciekawie dlatego ograniczam się do tego co znam i rozumiem.

Fx-Kris napisał(a):
Ale fajnie jak potestujesz te słabsze będziesz przekonany że my stare dziadki nie pitoliliśmy na darmo.

Pewnie tak będzie że przyznam racje ale dopóki nie przekonam się sam to na razie jeszcze nic nie przyznaje :D

Fx-Kris napisał(a):
Co do strategi która opisałeś to w każdej parze masz USD i jedno wejście na którejś z nich w poprawnym rozgrywaniu blokuje wejście na innych.
Dodaj inne pary jeszcze bez USD które maj mały spread np EUR JPY, GBP JPY itd

Dodałem już więcej par łącznie mam teraz 20 :) To był dobry krok bo nawet przy takiej ilości par walutowych wcale nie prędko pojawiają się moje ulubione zagrania. No ale może teraz tak jest a za tydzień będzie mi alert pikac co godzine ;) Mam tylko nie miłe skojarzenia z EUR/USD i bardzo ciekawy jestem wyników testu i udziału w nim tej pary.

PostNapisane: Pt, 5-12-2014, 12:24 
Pasjonat

Pochwały: 46
Munehisa Homma napisał(a):
Dodałem już więcej par łącznie mam teraz 20 :) To był dobry krok bo nawet przy takiej ilości par walutowych wcale nie prędko pojawiają się moje ulubione zagrania. No ale może teraz tak jest a za tydzień będzie mi alert pikac co godzine ;) Mam tylko nie miłe skojarzenia z EUR/USD i bardzo ciekawy jestem wyników testu i udziału w nim tej pary.

Nie prędko, a jak pojawiają się to przeważnie na wielu parach na raz i dlatego trzeba uważać żeby nie dublować crossów.

Co do wyników to w normalnym stylu zagrywania będziesz bardzo długo czekał na dane, które potwierdzą Twoje poszukiwania odpowiednich formacji. Skala próby w realu będzie bardzo mała i trzeba będzie czekać kilka lat na wynik. Może lepiej spróbować na jakiś testerach to przegrać przez np kilka lat do tyłu.

Co do buntownika i zmian to i tak dobrze że przynajmniej coś zmieniasz jak nie działa, bo są takie osoby że nawet jak coś robią źle to i tak będą dalej to robić i nie przetłumaczysz im tego, ale to są hardcor buntownicy :)

PostNapisane: Pt, 5-12-2014, 13:26 
Stały bywalec

No zobaczymy jak to wyjdzie ;) najważniejsze to nauczyc się systematyczności, konsekwencji i trzymania się ścisłych zasad. Testowałem takie podejście na historii ręcznie jak i wiele innych i to rzeczywiście najbardziej do mnie przemawiało. Istotny też jest fakt, że można wykręcac całkiem przyzwoite RR.

Nie mam pojęcia jak to przetestowac przez jakiś automatyczny tester :D

PostNapisane: Pn, 8-12-2014, 18:38 
Stały bywalec

I tak przeleciał poniedziałek bez żadnego zagrania. Aktualnie obserwuje 8 sytuacji i jak znam życie to pewnie wszystkie zaczną dzwonic w jednym czasie jak pisał Kris ;) 'Robi się' taki jeden setup, który prawie odpowiada moim założeniom. Nie biorę go bo po pierwsze tylko 'prawie' odpowiada a po drugie S/D zostało już zjedzone a ja zgodnie z założeniami systemu biorę pod uwagę tylko dziewicze bazy a po trzecie już po godzinach handlu. Tak dla obserwacji:

cadjpy.jpg

Tak swoją drogą to takie obnażenie nie pozwala robic wielu głupot :D

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 9-12-2014, 09:50 
Stały bywalec

Myślałem, że na H1 tylko precyzujesz wejścia, a nie szukasz setupów. Masz 20? par - wracaj na wyższe interwały :P

PostNapisane: Wt, 9-12-2014, 10:00 
Stały bywalec

bloodst4r napisał(a):
Myślałem, że na H1 tylko precyzujesz wejścia, a nie szukasz setupów. Masz 20? par - wracaj na wyższe interwały

Tak, tylko precyzuje wejście na H1 tylko chciałem pokazac jak to wygląda z tej perspektywy :) Działam w ten sposób jak opisałem jakieś 2 strony wcześniej czyli D1, H4 i wejście na h1 :) Dzisiejszy dzień zapowiada się ciekawie. Alert zaczyna się odzywac :D

PostNapisane: Wt, 9-12-2014, 10:19 
Pasjonat

Pochwały: 46
Zerknij na to.

11.jpg

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 9-12-2014, 10:47 
Stały bywalec

Rzeczywiście. Jakoś nie spojrzałem na to w ten sposób ale w każdym razie dobrze że nie grałem. Aktualnie to bardziej już spadkowo wygląda na tej parze.

W sumie to teraz pullback do poziomu 105.000 i można jechac w dół.

PostNapisane: Wt, 9-12-2014, 11:25 
Stały bywalec

Ja z kolei bardziej z 105.5 będę próbował w dół się załapać (o ile wróci)..oczywiście jest to granie przeciwko silnemu trendowi na jenie więc delikatnie :)

PostNapisane: Wt, 9-12-2014, 11:48 
Stały bywalec

No i zadzwonił pierwszy setup zgodnie z moim systemem na EUR/USD. Obserwuje na H1 co się dzieje i byc może za 15 minut odpale pierwszą transakcje.

eurusdd.jpg

gientek napisał(a):
Ja z kolei bardziej z 105.5 będę próbował w dół się załapać (o ile wróci)..oczywiście jest to granie przeciwko silnemu trendowi na jenie więc delikatnie

Dokładnie, ogólnie jedziemy w górę. Ja patrze na trend na D1 i ustalam go przy pomocy średniej. Jeśli będziemy poniżej średniej na D1 to dla mnie już sygnał że trend w dół chociaż chyba lepiej poczekac na kolejne wejście bo zmiana trendu nie zawsze się udaje za pierwszym razem ;)

-- Dodano: Tue, 9-12-2014, 11:55 --

Obawiam się tylko, że cena podejdzie jeszcze do 1,24000 i zrobi jeszcze jeden odcinek wzrostowy ale jeśli tak zawsze będę się wszystkiego bał to nic nie rozegram :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]