Teraz jest Cz, 19-07-2018, 04:09

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 9-12-2014, 12:11 
Stały bywalec

Pochwały: 3
Munehisa Homma, nie ma co się obawiać, tylko trzeba grac zgodnie ze strategią,
a jak coś idzie nie tak to od razu ciąć straty i nie czekać na SL,
ja na korektach strat sporo kasy odratowałem przed SLem :D

PostNapisane: Wt, 9-12-2014, 12:26 
Stały bywalec

Munehisa Homma napisał(a):
No i zadzwonił pierwszy setup zgodnie z moim systemem na EUR/USD. Obserwuje na H1 co się dzieje i byc może za 15 minut odpale pierwszą transakcje.

Czy to przypadkiem nie było już wcześniej (wczoraj wieczorem) wykorzystane?

PS. Wydaje mi się, że popełniasz ten sam błąd, który ja kiedyś, kiedy jeszcze grałem na strefy.

PostNapisane: Wt, 9-12-2014, 12:32 
Stały bywalec

Tutaj jest taka niepewnośc właśnie bo z jednej strony transakcja w 100% zgodna z założeniami i jest niczym więcej jak tylko częścią całego prawdopodobieństwa jakie ma system i nie powinno raczej miec dla mnie znaczenia czy będzie stratna czy zyskowna :) z drugiej jednak strony patrząc na zachowanie ceny to wygląda to trochę wzrostowo ;) poza tym aktualnie godzina też nie jest najlepsza do otwierania pozycji :D Na szczęście istnieją jeszcze zlecenia oczekujące. Na pewno jest to transakcja zgodna z założeniami systemu ( zasady przyjęte obecnie ) więc potraktuje ją jako częśc prawdopodobieństwa. Jeśli wybijemy maksimum objęcia obecną świecą na h1 to kasuje zlecenie ( o ile nie trąci mi go wcześniej ).

-- Dodano: Tue, 9-12-2014, 12:36 --

bloodst4r napisał(a):
Czy to przypadkiem nie było już wcześniej (wczoraj wieczorem) wykorzystane?

Eh rzeczywiście.. patrzyłem na strefę na h4 i nie dojrzałem tego knota. Może nie taki dokładny ale lepiej przyjąc że baza zużyta. Poza tym coraz bardziej to wygląda wzrostowo także kasuje zlecenie ;)

bloodst4r napisał(a):
S. Wydaje mi się, że popełniasz ten sam błąd, który ja kiedyś, kiedy jeszcze grałem na strefy.

Co masz dokładniej na myśli? :)

PostNapisane: Wt, 9-12-2014, 13:02 
Stały bywalec

Po prostu masz lukę w planie jeśli chodzi o rozgrywanie, to widać nawet po tym co teraz piszesz. Niby wcześniej wspominałeś coś o jakichś świecach, ale jak przychodzi co do czego, to nadal nie jesteś przygotowany na to co zrobić. Najpierw trzeba być perfekcyjnie przygotowanym do rozgrywania, a dopiero w dalszej kolejności tłumaczyć porażkę prawdopodobieństwem, nigdy odwrotnie.

PostNapisane: Wt, 9-12-2014, 13:08 
Stały bywalec

No i następny sygnał mi zadryndał na NZD/USD. Według mnie już sytuacja dużo bardziej klarowna.

Przede wszystkim setup spełnia założenia: S/R D1, S/D H4 +
- Mniej więcej środek bazy to okrągły poziom 0,77000.
- Fibo 50% ostatniego impulsu spadkowego,
- zgodna wysokośc poprzedniej korekty,
- nawet ADR'ka mówi że dalej nie powinna poleciec ;)
- byc może nawet będzie 3x LT chociaż trochę za dużo miejsca,

Teraz będę śledził co się będzie działo na H1.

nzdusd.jpg

-- Dodano: Tue, 9-12-2014, 13:12 --

bloodst4r napisał(a):
Po prostu masz lukę w planie jeśli chodzi o rozgrywanie, to widać nawet po tym co teraz piszesz. Niby wcześniej wspominałeś coś o jakichś świecach, ale jak przychodzi co do czego, to nadal nie jesteś przygotowany na to co zrobić. Najpierw trzeba być perfekcyjnie przygotowanym do rozgrywania, a dopiero w dalszej kolejności tłumaczyć porażkę prawdopodobieństwem, nigdy odwrotnie.

Masz racje. Rzeczywiście gdy przychodzi co do czego to się za bardzo motam. Dziś wieczorem przysiądę nad wypisaniem konkretnych zasad dotyczących samego zagrywania, kiedy odpuścic, kiedy zamknąc zlecenie jak nie idzie i jakie świece chce zobaczyc.

Wszystko jest ładnie i bezstresowo do tego właśnie momentu :D

-- Dodano: Tue, 9-12-2014, 13:13 --

Właśnie dlatego musi dojśc do takiego momentu rozterki żeby przyjąc do wiadomości co mówią takie 'stare dziadki' jak Kris :D :D

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

Ostatnio edytowano Wt, 9-12-2014, 13:23 przez Munehisa Homma, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt, 9-12-2014, 13:14 
Stały bywalec

Poobserwuj sobie udane setupy, zobacz jak cena się wtedy zachowuje. Gwarantuję, że to znacznie pomoże przy spisaniu tych zasad. Wiadomo, że nie da się wykorzystać każdej sytuacji, ale przynajmniej pójdziesz do przodu i bez zawahania wykorzystasz te setupy, które spełnią Twoje oczekiwania.

PostNapisane: Wt, 9-12-2014, 13:24 
Stały bywalec

bloodst4r napisał(a):
Poobserwuj sobie udane setupy, zobacz jak cena się wtedy zachowuje. Gwarantuję, że to znacznie pomoże przy spisaniu tych zasad. Wiadomo, że nie da się wykorzystać każdej sytuacji, ale przynajmniej pójdziesz do przodu i bez zawahania wykorzystasz te setupy, które spełnią Twoje oczekiwania.

Dokładnie. O to mi właśnie chodzi żeby wyeliminowac jak najbardziej się da wszystkie rozterki a dalej to już tylko prawdopodobieństwo :)

PostNapisane: Wt, 9-12-2014, 23:03 
Stały bywalec

No i idealny setup na NZD/USD nie został zrealizowany. Nie było świecy sygnalnej na H1 i w ogóle wszystko się rozpruło... po czym cena poleciała w dół tak jak myślałem i pewnie doleci do mojego zakładanego TP.

PostNapisane: Śr, 10-12-2014, 16:04 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Może tych warunków na wejście już masz za duzo? Nie popadaj w skrajności. Max 3 w zupełności wystarczy.

PostNapisane: Śr, 10-12-2014, 21:16 
Stały bywalec

Storek napisał(a):
Może tych warunków na wejście już masz za duzo? Nie popadaj w skrajności. Max 3 w zupełności wystarczy.

Masz racje wcale nie zamierzam szukac jakiś cudownych miejsc. Trochę wczoraj się wkurzyłem bo miałem 3 sygnały i żaden nie wszedł a czekałem dośc długo :)

Taka ciekawostka.
Testuje równolegle strategie z identycznymi założeniami tyle że zamiast D1 to M30 i zamiast H4 to M10 i tutaj jak na razie działa mi to całkiem fajnie. Konto mam w dukascopy więc nie mogę jak na razie tego gdzieś podpiąc ale pomyślę nad jakimiś statystykami. Nie chce też jakoś wychwalac bo na razie zrobiłem kilkanaście transakcji ale jak na razie jest dobrze. Dziś przykładowo miałem 3 transakcje i 2 weszły na TP a jedna nie złapała zlecenia więc wyłączyłem ręcznie. Obie te strategie mają takie same założenia tylko w innym przedziale czasowym no i ta krótkoterminowa oczywiście dużo mniej par ( 5 ). Jeśli okazałaby się, że ta strategia jest skuteczna i działa zarówno krótkoterminowo i średnioterminowo no to jestem w domu :) Ta średnioterminowa rzeczywiście nie generuje mi zbyt często sygnałów ale może to i lepiej tak sobie teraz myślę. W sumie to w wersji krótkoterminowej też nieraz muszę długo poczekac na sygnał jak na tak niskie interwały :)

To co teraz muszę zrobic to:

- doprecyzowac sposób zagrywania, 'zapalniki' itd bo jeszcze przy tym się trochę motam,
- testowac, zrobic przynajmniej ze 100 transakcji i zobaczyc jaka będzie skutecznośc itd.

Na pewno jakieś wnioski odnośnie strategii krótkoterminowej przyjdą 100x szybciej ale przecież sporo założenia są identyczne to pewną wiedzę i zasady przekuje też na wersje średnioterminową. Byc może nieco 'zaufam' wynikom wersji krótkoterminowej i zacznę grac real średnioterminowo no bo przecież jak słusznie Kris zauważył taki test trwałby z 5 lat :D no ale mamy czas.. ;)

-- Dodano: Wed, 10-12-2014, 21:17 --

Ogólnie jest coraz lepiej. Plan już jest bardziej dopracowany i zaczynam widziec światełko w tunelu ( byc może trochę też po małej dawce euforii z dzisiejszych krótkoterminowych zagrań ) :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]