Teraz jest Śr, 18-07-2018, 12:13

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 24-09-2012, 00:11 
Pasjonat

Pochwały: 46
Dziennik tradera

Każdy z Nas wie jak trudne jest:
• robienie własnych analiz, szczególnie gdy zaczynamy nasza przygodę z rynkiem Forex.
• podejmowanie decyzji na podstawie naszych analiz gdy nie jesteśmy pewni czy są dobrze zrobione.
• zidentyfikowanie błędów we własnych analizach samemu.

Każdy z Nas wie jak łatwo:

• przeoczyć ważny poziom z wyższego TF.
• obrać zły kierunek na początku robienia analizy.
• wprowadzić siebie samego w błąd.

Każdy z Nas chciałby :
• być super traderem
• nie popełniać błędów
• aby wszystko przychodziło z łatwością

Przepis na sukces to nauka oraz praktyka połączone z ciężką pracą.
Każdy z Nas ma inne predyspozycje. Każdy z Nas potrzebuje innej ilości czasu, aby dojść do pewnego poziomu. Czy będzie to szybciej czy wolniej to z pewnością nie nastąpi bez pracy.
Sporo osób martwi się, że analizy nie będą dobrze zrobione, że ktoś będzie się śmiał.
Każdy z nas uczy się. Nie ważne czy jest początkującym czy zaawansowanym traderem. Każdy z Nas popełnia błędy, bo każdy z nas jest tylko człowiekiem.

Tak ważne jest prowadzenie dziennika tradera. Doceniamy to dopiero po kilku tygodniach, miesiącach, a nawet latach. Możemy tam wrócić zobaczyć jakie błędy popełnialiśmy i śmiać się z tego. Natomiast osoby, które nie prowadzą takiej historii analiz i zagrań mają trudniej z poprawieniem własnych błędów.

Nigdy nie dowiesz się co robisz źle jeśli tego nie pokażesz drugiej osobie. Internet-forum jest takim miejscem gdzie można podzielić się swoimi analizami wtedy zobaczy to wiele osób nie tylko my sami, lub nasz kolega. Każdy ma inne spojrzenie i w inny sposób postrzega wykres. Warto dowiedzieć się jakie zdanie mają inni na temat naszej analizy.

Jeśli chcecie robić progres musicie prowadzić dziennik zagrań i analiz. To w jaki sposób będziecie go prowadzić i komu pokazywać zależy już tylko do Was samych.

W tym temacie zapraszam do przedstawienia swoich spostrzeżeń odnośnie prowadzenia dziennika lub jego braku.

PostNapisane: Pn, 24-09-2012, 08:23 
Stały bywalec

To może ja napiszę coś odnośnie prowadzenia dziennika ;) ,To ze warto przekaonałem się dopiero tu na tym forum ,prowadziłem dziennik na navi ale większość ludzi probowała mi udowodnić ze jestem idiotą i swoją wielkość na forexie. Tu natomiast poprzez dziennik i czat ,dostaje za friko wskazowi i rady oraz palcem pokazane błędy , co jest bardziej pomocne a nie irytujące jak to bylo w innym dzienniku.Nie chcę pisać pieśni pochwalnych o i do wiecie o kim mowa ale sposob pomocy ma wielkie znaczenie ,ja jestem na etapie ze przestałem zastanawiać co zrobi świeczka tylko gdzie i po co cena idzie w gorę lub w dol i gdzie mogę się dołączyć do grubaskow ;) by coś przy okazji skubnąć dla siebie ,Wcześniej najważniejsze było co zrobi świeca jak się wyrysuje i takie tam . Masa kresek ,poziomow i bałagan na wykresie ,a cena tak robiła swoje ja w gorę ona w doł itd, a teraz wiem dla czego tak się porusza .Tak wiem i teraz dopracować jeden drobiazg ;) ,jak najmniej błędów przy wsiadaniu do pociągu po profit.Błędy będą na pewno bo my nie sterujemy tym rynkiem ,ale jak dobrze jest jak możesz zrobić foto i nie bać się wyśmiania , pokazać swoje błędy a dostaniesz w zamian rzeczową wskazówkę do przemyślenia .

PostNapisane: Wt, 25-09-2012, 01:40 
Stały bywalec

Tez chcialem poswiadczyc ze gromadzenie swoich tranzakcji bardzo pomaga zdefiniowac bledy. Osobiscie gromadze wszystkie swoje tranzakcje od 3 miesiecy. Wczesniej to bardzo zaniedbywalem i progres byl znikomy. Odkad buduje swoj rekord porpawil mi sie trading. Kolejny swietny watek na forum panie i panowie !

PostNapisane: Wt, 25-09-2012, 13:13 
Pasjonat

Pochwały: 46
Dodam jeszcze, że warto prowadzić notatki w jakimś skromnym kajeciku wielkości np A4 :) takie rożne wpisy dopiero po sesji można na spokojnie przeanalizować.
Nasza pamięć niestety jest ulotna i pewnych szczegółów nie pamiętamy, a tak zawsze wszystko jest pod ręką.

PostNapisane: N, 7-04-2013, 16:18 
Stały bywalec

Popieram wszystkich tych, którzy uważają, że "Dziennik transakcyjny" to podstawa.
Z doświadczenia wiem, że na początku Dziennik jest prowadzony tylko sam dla siebie i dopiero po jakimś czasie zaczyna się doceniać jego wartość.

Pisząc DZIENNIK, mam na myśli Miejsce (nie ważne czy to będzie zeszyt, segregator, czy przystosowana do tego ściana) gdzie prowadzimy skrupulatne, systematyczne nie tylko zapisy samych transakcji, ale dokładnie dlaczego weszliśmy tu a nie gdzie indziej i czemu zrobiliśmy to, a nie co innego.

Osobiście mój Dziennik traktuję, jako systematycznie uzupełniany zeszyt do nauki, który pokazuje mi czarno na białym jakim jestem Traderem. (... o ile jest w nim zawarta sama prawda...inaczej nie ma on sensu.)

Tradując na barach dziennych mam tylko kilka (3-4) transakcje w tygodniu, więc swój Dziennik uzupełniam w sobotę. Mam swoją godzinę z samego rana. Jest to 7 do 8, gdzie czuję się najlepiej i wtedy... zawsze wtedy uzupełniam i czytam co się mi ostatnio przytrafiło na giełdzie.

Tak mi to wryło się w głowę, słuchajcie, że jakiś czas temu wróciłem zdrowo na bani po takim typowym, "zdrowym", męskim chlaniu w garażu. Moja kochana żonka pomogła mi rozebrać się z kurtki w przedpokoju, bo sam nie byłem w stanie. Wróciłem koło 5 rano w sobotę. Położyłem się spać, ale niestety mój młody organizm nie był wstanie wytrzymać nadmiaru alkoholu i wstałem do kibelka. Wóciłem potem do wyrka i nie wiem czy zasnąłem czy nie, ale w tym momencie film mi się urwał i gdy doszedłem do siebie, siedziałem przy biurku na którym stoi komp, z którego traduję a przede mną miałem otwarty swój Dziennik. Zdziwiony maksymalnie, włączyłem kompa i na pasku u dołu ekranu pokazała mi się godzinka...była 7:15.

Czułem się już w miarę ok, więc go uzupełniłem, a że w zeszłym tygodniu była tylko jedna transakcja i wiele nie zapisałem, przeczytałem wszystko szybko i odłożyłem go na miejsce. Zajęło mi to koło 20 minut, więc jeszcze przed 8 dotarłem ponownie do łóżka i praktycznie przespałem resztę soboty.

Jedynym wyjaśnieniem tego fenomenu jest chyba fakt, że podświadomie wiem jak on jest istotny w tym co robię i dlatego ciało pomogło mi samo z siebie zrobić to co powinienem.

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]