Teraz jest Wt, 17-07-2018, 13:09

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 5-03-2015, 22:28 
Pasjonat

Pochwały: 46
kluczyk1234 nie napisałem na priv abyś wstawiał to do mojego dziennika, plis zrób swój i tam to przeniesie się.
Skoro ten post trafi również do odpowiedniego tematu to odpisze już w tym miejscu.

Najpierw porcja screenów a potem trochę info tekstu :)

GU.jpg

GC.jpg

UC.jpg

GJ.jpg

AJ.jpg

Jedyne w miarę poprwne zagranie to EUR/NZD chociaż jak na D1 to ryzykownie bo jest tam wsparcie poniżej w połowie swingu.

Napisałeś, że grasz typowe Price Action - to muszę Cię trochę postawić do pionu.
Nie jest to żadne typowe Price Action bo nie obserwujesz ceny i działasz z poważnymi błędami.

Brak podstaw analizy, brak znajomości podstawowych świec, brak zasad i brak orientacji co się dzieje z ceną, a karygodny brak RR to już bez koment.

Gdybyś najprościej grał po sygnałach, a nie na ich pullbacku to maiłbyś 3 straty mniej to pierwsza podpowiedź, dodatkowo mam wrażenie że nie patrzysz na W1, a wejścia polecam robić na H4, a nie na ślepo z powrotu po świecy D1.

Konsole, trójkąty to trzeba się nauczyć to podstawa, bo są to miejsca jakie należy omijać, a Ty siłujesz się z cena w środku takich formacji. Trzeba nauczyć się oznaczać swingi i wtedy wykres już inaczej przemawia.
Dodatkowo musisz popracować nad cierpliwością, raz nawet napisałeś, że wchodziłeś jak świeca nie zakończyła się budować a potem wyglądała inaczej - to niedopuszczalny błąd.

Na Twoich wykresach nie widzę SR z wyższych TF.
W1 jak grasz na D1 to podstawowy tf na którym powinieneś bywać już nie mówię o MN.
Reasumując musisz popracować nad podstawami i być bardziej wybredny i cierpliwy. Pinbar to pin bar, a nie doji

Zacznij robić plany gdzie będziesz czekał na cenę bo obecnie wygląda to tak, że te niepoprawne sygnał Cię zaskakują, a emocje sugerują grać. Takie planowanie trochę Cię opanuje, wyciszy. Rynek nie zaskoczy Cię tak szybko. Jak zaczniesz wstawiać plany do dziennika (do swojego dziennika :) ) to wiele osób na to zerknie i coś doradzi. Na D1 masz dużo czasu i nie ma pośpiechu.

Pamiętaj sygnał musi być poprawny, musi znajdować się w dobrym miejscu i musisz mieć odpowiednią przestrzeń dla ceny bo inaczej klapa.

-- Dodano: 5 mar 2015, o 21:33 --

kluczyk1234 napisał(a):
Wielkie dzięki, choć mam nadzieję, że jeszcze FX-Kris coś poradzi.

Chciałbym tylko poruszyć temat pull-backu - jedno świecowy i swingowy. Jeżeli gram na D1 to powinienem czekać na pullback swingowy ? Bo tak naprawdę skacząc po interwałach można stwierdzić, że to co na D1 jest pullbackiem jednoświecowym to na H1 będzie swingowym.
Kluczem chyba będzie ocenianie tego na swoim TF, tym na którym dokonuje się transakcji ?

Ustal sobie TF setup i tam ma być swing pullback. To co jest na H1 jeśli grasz z D1 nie interesuje Cię. Równie dobrze można powiedzieć że na M1 było w tym czasie 30 swingów i trend zmienił się kilka lub kilkanaście razy ale nie ma to żadnego znaczenia.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pt, 6-03-2015, 09:08 
Stały bywalec

Dzięki. Wrzuciłem te najgorsze zagrania z tego roku. Ogólnie w zeszłym roku nie było źle i postanowiłem jeszcze wszystko uprościć, stąd wywaliłem wszelkie linie trendu czy kanały i postanowiłem grać tylko na SR. Teraz widzę, że jednak różne formacje cenowa przydają się nie tyle do grania ale aby pokazać gdzie nie grać czyli w czasie kompresji ceny. Spojrzenie na W1/MN - uratowałoby mnie od strat na USD/CAD czy GBP/CAD - bo to strefy oporu z wysokich TF.
Naprawdę wielkie dzięki, bo sam opisuję wszystkie swoje błędy, część rzeczy się pokryło, ale kilka było nowych, jednak spojrzenie z zewnątrz pomaga. Po zbytnim uproszczeniu, czekając tylko na reakcję na dobry SR zapomniałem o tym co najważniejsze w PA - swingach i wiele tych wejść nie następowało po swingach korekcyjnych.

Chciałbym jeszcze zapytać:
- czy świeca D1 na polskim czasie to już po 22 mogę uznać, że to jest D1 ? Bo po północy to raczej już śpię w tygodniu, a sporo czytałem na ten temat i poprawny dzień na FX zaczyna się otwarciem o 22 Sydney i kończy zamknięciem o 22 Nowy Jork. Czy taka świeca od 22 do 22 to poprawne D1 ?
- Uważasz, że gra na D1 nie jest dobrym rozwiązaniem tzn. nie lubię niższych interwałów i jeżeli mam niepełny pin bar na D1 to schodzę na H4, żeby coś znaleźć, ale podstawą jest dla mnie widoczna reakcja na SR na D1.
- USD/CAD - abstrahując od tego, że na W1 to strefa podaży -- jeżeli mamy tak silny trend wzrostowy, to i tak ustawiasz TP tylko na poziomie poprzedniego szczytu, nie liczysz na kontynuację trendu i tak jak w moim przykładzie, że byłby on wyżej ? Może zły przykład bo tam był ogromny sygnał, ale ogólnie jak jest trend wzrostowy to i tak lepiej jest TP dać tylko na poprzednim maksimum i nie wyżej ?
- Czy strefy SR na tych wykresach są dobrze wyznaczane ?

PostNapisane: Pt, 6-03-2015, 10:54 
Stały bywalec

A jeszcze chciałem dopytać - na GBP/JPY po kilku dniach była formacja objęcia hossy na wsparciu, czy to byłoby już bardziej poprawne zagranie, bo jednak po swing pull-back a nie jedno świecowym ?

PostNapisane: Cz, 12-03-2015, 22:02 
Pasjonat

AJ D1 - 2.jpg

AJ m15.jpg

Tak jak pisałem wcześniej połowę pozycji zamknąłem reszta pozostała na BE

AJ H1 - połowa pozycji SL.jpg

Wejście planowane na GU:

GU - H1.jpg

Wynik całkiem owocny. Całość obecnie zamknięta.

GBP USD - H1 RR 1-10.jpg

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 17-03-2015, 13:59 
Pasjonat

GBP USD - H1 - 16.03.jpg

GBP USD - H1 - 2015-03-17_125533.jpg

PostNapisane: Wt, 17-03-2015, 15:02 
Nowy użytkownik

Cześć wszystkim.
Kris, mógłbyś napisać jak wszedłeś na G/U z ostatniego slajdu? Z jakiego TF i na jakiej świeczce? Ew, jeśli to było wejście z bardzo niskich TF, to w jaki sposób należało wejść z trigger M15? Mi niestety się nie udało wejść, chociaż chciałem. Próbuję grać wg Twojej strategii, ale jak widać czegoś jeszcze nie rozumiem.

PostNapisane: N, 5-04-2015, 10:53 
Stały bywalec

Fx-Kris
Tak z ciekawości można wiedzieć ile % wykręciłeś z 2014 ?

PostNapisane: N, 5-04-2015, 11:16 
Pasjonat

michosz napisał(a):
Fx-Kris
Tak z ciekawości można wiedzieć ile % wykręciłeś z 2014 ?

2014 był rokiem mniejszej mojej aktywności. Natomiast udało mi się wyrobić plan.
% nie jest ważny, najwazniejsze byc zadowolonym ze swojego teadingu.

PostNapisane: Pn, 6-04-2015, 12:29 
Stały bywalec

No tak, zgadzam się w zupełności :)
Dziękuję za odpowiedź.

PostNapisane: Wt, 21-04-2015, 14:05 
Stały bywalec

Fx-Kris - co sądzisz o formacjach objęcia na D1 utworzonych ze świec piątkowych i poniedziałkowych ? Czy nie ma to żadnego znaczenia czy jednak uważasz, że mają trochę mniejsze znaczenie ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]