Teraz jest Wt, 23-01-2018, 21:27

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 23-04-2015, 20:29 
Pasjonat

Pochwały: 46
kluczyk1234 napisał(a):
Fx-Kris - co sądzisz o formacjach objęcia na D1 utworzonych ze świec piątkowych i poniedziałkowych ? Czy nie ma to żadnego znaczenia czy jednak uważasz, że mają trochę mniejsze znaczenie ?

Daj jakies przykłady co dokładnie masz na mysli.

PostNapisane: Pt, 24-04-2015, 07:19 
Stały bywalec

Formacja objęcia składa się z 2 świec - powiedzmy, że w piątek były spadki, a w poniedziałek wzrosty i ta wzrostowa świeca w całości obejmuje spadkową z piątku. Całość dzieje się powiedzmy w strefie wsparcia.
To traktujesz taką formację jak każdy inny engulfing czy jednak masz jakieś wątpliwości ? Pytanie trochę teoretyczne, ale nikt jeszcze nigdzie o tym nie pisał, nawet Nison chyba :)

PostNapisane: N, 26-04-2015, 08:00 
Pasjonat

Pochwały: 46
Przykład = zdjecie
Ja wiem co to jest objecie nie musisz opisywać tego słownie.
Pytałem o przykład ponieważ u niektorych broków są świece niedzielne i wtedy to zmienia postać rzeczy. Natomiast engalf to engalf. Jesli swieca jest z piatku i poniedziałku i powstało objecie to masz objecie i tyle. Czy poprawne to juz zalezy od miejsca w ktorym powstało.

PostNapisane: Śr, 8-07-2015, 14:48 
Stały bywalec

Kris (i każdy kto chce pomóc), możesz zerknąć i powiedzieć czy i jakie błędy były w potencjalnym zagraniu na D1 GBP/CAD (usunąłem ostatnie dwie świece, żeby był obraz z czasu dokonania transakcji).
Trend wzrostowy, wybicie poprzedniego maksimum, niewielka cofka do wsparcia i formacja outsidebara (objęcie kilku ostatnich świec). SL pod minimum dużej świecy, wejście w mniej niż połowie tak aby RR 1:3 był przed 1,9950.
gc.PNG

Analizując po czasie wydaje mi się, że do błędów mogę zaliczyć jedynie brak typowego korekcyjnego swingu spadkowego, dlatego też zagrałem to za mniejszą kwotę. Przeszkadzał mi też brak czytelnego TP czyli jakiegoś poprzedniego wierzchołka, więc uznałem, że muszę go zmieścić przed okrągłym poziomem 2,00 i tak też zrobiłem.
Wolę pin bary a zwłaszcza, gdy są "fakey" czyli naruszają cieniem wsparcie, tu tego nie było i to też potencjalny błąd.

Co jeszcze jest nie tak z tym zagraniem ?

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Śr, 8-07-2015, 16:22 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Nie mój dziennik ale skrobne coś. Nawet najpiękniejszy setup może zakończyć sie niepowodzeniem. Nie należy na "siłe" szukać błedu. Po prostu rynek tak chciał. Jeśli wejście było zgodnie z zasadami systemu to nie należy rozpaczać tylko potraktować to jako coś oczywistego. Na nieudane wejścia godzimy się gdyż są one nieuniknione. Są elementem tego "biznesu".

PostNapisane: Śr, 8-07-2015, 18:16 
Stały bywalec

Dzięki. Zgadzam się i do strat jestem przyzwyczajony, ale zawsze próbuję coś z nich wyciągnąć, żeby dwa razy tego samego błędu nie popełniać.

PostNapisane: Cz, 9-07-2015, 07:54 
Gaduła

Pochwały: 3
kluczyk1234 napisał(a):
Kris (i każdy kto chce pomóc), możesz zerknąć i powiedzieć czy i jakie błędy były w potencjalnym zagraniu na D1 GBP/CAD (usunąłem ostatnie dwie świece, żeby był obraz z czasu dokonania transakcji).
Trend wzrostowy, wybicie poprzedniego maksimum, niewielka cofka do wsparcia i formacja outsidebara (objęcie kilku ostatnich świec). SL pod minimum dużej świecy, wejście w mniej niż połowie tak aby RR 1:3 był przed 1,9950.
gc.PNG

Analizując po czasie wydaje mi się, że do błędów mogę zaliczyć jedynie brak typowego korekcyjnego swingu spadkowego, dlatego też zagrałem to za mniejszą kwotę. Przeszkadzał mi też brak czytelnego TP czyli jakiegoś poprzedniego wierzchołka, więc uznałem, że muszę go zmieścić przed okrągłym poziomem 2,00 i tak też zrobiłem.
Wolę pin bary a zwłaszcza, gdy są "fakey" czyli naruszają cieniem wsparcie, tu tego nie było i to też potencjalny błąd.

Co jeszcze jest nie tak z tym zagraniem ?

Ja mam całkowicie inne podejście do zagadnienia. Z mojego warsztatu wynika, że w miesiącach letnich przy mniejszych obrotach poziomy ceny też często są niżej osiągane jak przy normalnym rynku, dlatego TP należy wyznaczać na niższych poziomach, po prostu za wysoko mierzyłeś .

Teraz oporem jest 1.96045 i raczej lokował bym pozycje krótkie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]