Teraz jest Pn, 18-06-2018, 17:42

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 3-03-2014, 23:44 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Podrzucę swój zrzut - wolumen potwierdza dużą możliwość realizacji tego scenariusza (spadki), dla mnie wejście po naruszeniu minimów zaznaczonej świecy (na niej nastąpiło zatrzymanie kupujących, jeśli tak było i byli tam sprzedający to minima to potwierdzą).
2014.03.03_22h40m57s_.png

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pn, 3-03-2014, 23:53 
Stały bywalec

Jednak nie tak chętnie lecą w dół

PostNapisane: Wt, 4-03-2014, 22:54 
Pasjonat

Pochwały: 46
AUD JPY przejechał mój SL idą up

PostNapisane: N, 13-07-2014, 00:41 
Stały bywalec

Witam!
Kris odwiedzasz jeszcze forum ?

PostNapisane: N, 13-07-2014, 12:45 
Pasjonat

Pochwały: 46
Tak zaglądam regularnie.

PostNapisane: Wt, 15-07-2014, 11:36 
Stały bywalec

OK
Bo tak patrzę cisza w dzienniku.
Będziesz go jeszcze prowadził ?

PostNapisane: Wt, 15-07-2014, 15:04 
Stały bywalec

Fx-Kris wyczekuje setupa do gry jak sniper od marca :D

https://www.youtube.com/watch?v=FgiCDQcODTo

impuls>konsolidacja(korekta)<impuls>konsolidacja(korekta)
zysk>strata

PostNapisane: Cz, 5-03-2015, 15:17 
Stały bywalec

Sorry, że trochę zaśmiecam, ale mam zgodę Fx-Krisa na wklejenie ich, więc proszę o nie usuwanie. Wszystkie to zagrania na D1, typowe price action, zawsze otwarcie pozycji następuje przez zlecenie oczekujące mniej więcej w 50% świecy. Gram już tak dość długo, ostatnio mam słabszy okres i nie wiem czy to tylko zwykła gorsza seria czy jednak robię jakieś duże błędy (swoje przemyślenia mam i pewne błędy w tych zagraniach po czasie dostrzegam, ale nie będę ich podawał, żeby nie sugerować).

Proszę o ocenę Fx-Krisa, ale nie tylko, jeżeli ktoś z Was coś widzi złego w tych zagraniach to jestem wdzięczny za pomoc. Na końcu napiszę może co sam uważam za błędne w tych zagraniach.

GBP/USD - w tamtym okresie cena 2 razy odbiła się od oporu, więc za trzecim razem jak powstał piękny pin bar zagrałem w jego połowie:
gbpusd.PNG

GBP/CAD - wybicie oporu i re-test. Na wsparciu powstają dwa prawie pin bary, wchodzę pod ten trzeci. Kiedyś cyztałem, że prawidłowa świeca D1 powstaje od 22 do 22 naszego czasu (Sydney - Nowy Jork) i ona o 22 wyglądała jak klasyczny pin bar. Zgodnie z trendem wchodzę na retest w jej połowie:
gbpcad.PNG

USD/CAD - silny trend wzrostowy, korekta i objęcie hossy na wsparciu. Wejście w połowie i do dzisiaj się kula bokiem:
usdcad.PNG

GBP/JPY - bardzo czytelna i szeroka strefa SR, która zawsze była super dokładnie testowana i dawała silne odbicia w obie strony. Opór został wybity w reteście mamy dużego pin bara, wchodzę w jego połowie i też kula się do dzisiaj:
gbpjpy.PNG

EUR/NZD - strefa SR, trend spadkowy - wchodzę pod pin bara na oporze. Zostaje wybity, żałuję że nie wszedłem po następnej świecy, ale czy to pierwsze zagranie było błędem ?
eurnzd.PNG

AUD/JPY - strefa SR z poprzedniego dołka. Zostaje przełamana i mamy retest od dołu. O 22 ta świeca też była klasycznym pin barem, zagrałem w połowie jej na krótko:
audjpy.PNG

Wszystkie zagrania oznaczone w czerwonych kółkach, D1 w połowie świecy. Z góry dzięki za pomoc i konsultację, mam nadzieję, że inni może też się przy okazji nauczą czegoś, bo nauka na błędach jest chyba najlepsza.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Cz, 5-03-2015, 17:42 
Stały bywalec

Napiszę jak to widzę chociaż traktuj to raczej jako luźne spostrzeżenia. Tym bardziej, że nie mam wielkiego doświadczenia.
Może coś Ci to pomoże. Oczywiście jest to tylko mój punkt widzenia i mogę się mylić.

Ogólna uwaga jest taka, że każdej z tych sytuacji należałoby się przyjrzeć na niższych interwałach, żeby ocenić czy faktycznie był tam jakiś impuls w Twoim kierunku a nie tylko ubranie ceny w większy TF bez wyraźnej reakcji.

Ad1. GBPUSD
- ktoś mógłby się przyczepić do pinbara, bo nie jest spadkowy (korpus) i nie zamyka się w ciele poprzedniej świecy
- ja osobiście pin bara bym się nie czepiał ale wolałbym żeby przed podejściem pod opór był wybity dołek a nie jest, jest HL
Ad2. GBPCAD
- bardziej doji niż pinbar; pin bar musi być na końcu wyraźnego ruchu a nie kleić się do wsparcia bez wyraźnego odrzucenia poziomu
- poza tym ja szukałem od ok. ~1.9 longtermowych szortów bo to spora baza podażowa z W1
Ad3. USDCAD
- dla mnie ogólnie ok poza tym że to też poziomy gdzie na W1 widać sporą podaż
Ad4. GBPJPY
- to tez nie jest grywalny pinbar dla mnie, bardziej IB
- poza tym zawsze wg mnie lepszy jest retest po całym swingu a nie jednoświecowy
- kolejna sprawa to że grasz go blisko bazy spadkowej także lepiej byłoby zobaczyć jak zareaguje na bazę i dopiero szukać wejścia
Ad5. EURNZD
- dla mnie ok
Ad6. AUDJPY
- ponownie retest bardziej świecowy niż swingowy
- no i widać po knocie że było raczej agresywne odrzucenie niższych poziomów

To tyle. Mam nadzieję że to coś pomoże bo po to pisałem. Inna sprawa, to że ja czegoś nie gram, nie znaczy, że to nie działa.
Jeśli tak grasz i sprawdziłeś na większej próbce, że jest ok to nie ma co się denerwować żeby niepotrzebnie nie mieszać.
Pozdrawiam i powodzenia.

PostNapisane: Cz, 5-03-2015, 18:20 
Stały bywalec

Wielkie dzięki, choć mam nadzieję, że jeszcze FX-Kris coś poradzi.

Chciałbym tylko poruszyć temat pull-backu - jedno świecowy i swingowy. Jeżeli gram na D1 to powinienem czekać na pullback swingowy ? Bo tak naprawdę skacząc po interwałach można stwierdzić, że to co na D1 jest pullbackiem jednoświecowym to na H1 będzie swingowym.
Kluczem chyba będzie ocenianie tego na swoim TF, tym na którym dokonuje się transakcji ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]