Teraz jest Śr, 18-07-2018, 04:23

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 24-02-2015, 19:19 
Stały bywalec

Na starcie może trochę o mnie
Giełdą walutową zainteresowałem się półtora roku temu. Przez ten czas testowałem różne konta demo, przeczytałem kilkanaście książek, i mogę z całą pewnością powiedzieć że... niemam pojęcia co robię.
Konto rzeczywiste planowałem otworzyć dopiero po jakiś dwóch może trzech latach testów i nauki. Jednak zlikwidowanie Skoku Wołomin spowodowało że postanowiłem przyśpieszyć moje przygody z inwestowaniem.
I jeżeli o inwestowanie chodzi to posiadam dosyć szeroko zakrojone zainteresowania, od jakiegoś już czasu jestem na kokos, gdzie osiągam około 8% rocznie, niespłacalność na poziomie 9%. przymierzam się do sprawdzenia również lendico. Od dwóch lat testuje rynki funduszy inwestycyjnych, jednak tutaj prawdziwej kasy raczej nie włożę, moje preferencje idą bardziej w stronę index fundów, najprawdopodobniej za pośrednictwem Vanguarda. Może ETFy. Nieruchomości. Itp.
Chyba należało by też dodać że mieszkam i pracuję, już od wielu lat, w jednym z krajów muzułmańskich. Jednakże zamierzam powrócić do ojczyzny w najbliższym czasie.
Co do moich oczekiwań w stosunku do Forex to chciałbym osiągać większe zyski niż na lokatach (ponad 5% rocznie) to takie minimum które by mnie zadowoliło. Optymalnie 10% i jestem happy.
Jeżeli chodzi o strategie, to price action. Chwilowo konto real od początku lutego mam na minimalnym depozycie i gram na myci pyci loteczkach. Konto zamierzam zasilać co miesiąc w przypadku pozytywnych rezultatów, w trakcie jak będzie rosła moja pewność siebie. Bo muszę przyznać że nawet gra na śmiesznych pieniądzach wzbudza emocje, myślałem że przejście z demo na real to będzie nic, zwłaszcza że kapitał malutki, testowy, nawet na weekendową imprezę niewystarczający, ale jednak emocje są.
Wpisy w dzienniku pojawiać się będą prawdopodobnie z natężeniem jeden na miesiąc. Najbliższy na początku marca z podsumowaniem miesiąca.
Przez najbliższe kilka miesięcy będzie to bardziej dalsze testowanie forexu aniżeli gra na prawdę. Z tą tylko różnicą że za prawdziwe pieniądze (z których stratą już się pogodziłem).
Także pozdrawiam, jeżeli ktoś zajrzy na mój dziennik i będzie miał jakąś poradę, z przyjemnością przeczytam.

pozdrawiam
D.

PostNapisane: Pt, 27-02-2015, 17:38 
Stały bywalec

Zakończony pierwszy miesiąc z prawdziwym kontem.
był to tak naprawdę miesiąc testowy, sprawdzałem:
1. jak różni się platforma real od demo (nieznacznie ale jednak)
2. jak wygląda zasilanie konta, przelew bankowy, wpłata kartą, ile to trwa itp
3. jak egzekwowane są transakcje
4. jaki wpływ na mnie będzie miała gra prawdziwymi pieniędzmi - byłem pewny że niewielki ale jednak duży

Grałem śmiesznymi kwotami, ale mimo to serce biło szybciej, co mnie zdziwiło, byłem pewny że przesiadka z demo będzie niezauważalna (ze względu na małe kwoty).
Miesiąc zakończony na plusie, wyrobiłem niecały 1% kapitału, czyli średniorocznie wychodzi 10% więc jest ok.
przeprowadziłem 12 transakcji, z czego 11 pozytywnych.
wyszło 40 pipsów na plus co w przeliczeniu na gotówkę dało jakieś 15złotych hehe

a jeżeli chcecie popatrzeć na pozycje to wyglądały następująco:
Type Currency Profit (Pips)
SELL EUR/USD 14,7
SELL EUR/USD 1,5
SELL AUD/USD 12,7
BUY GBP/USD 16,2
BUY GBP/USD 12,3
BUY USD/JPY -108
SELL GBP/JPY 4,9
BUY GBP/USD 28,9
SELL GBP/JPY 19,7
BUY GBP/USD 10,9
BUY AUD/USD 10
BUY AUD/USD 16,4

Plany na kolejny miesiąc?
1. zwiększenie kapitału (już przelałem)
2. zwiększenie liczby pozycji
3. uzyskanie dodatniej stopy wzrostu na poziomie minimum 1%

Przy następnym podsumowaniu napiszę jaką dokładnie strategię stosuję

Pozdrawiam
D.

PostNapisane: Pt, 27-02-2015, 18:35 
Stały bywalec

Miałeś szczęście, że w lutym było dość płasko, ale jeśli powrócimy do trendów to możesz mieć kłopoty ;)

PostNapisane: So, 28-02-2015, 12:37 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Jak na początek to dla mnie REWELACJA. Zdecydowana większość na początku traci z wyzerowaniem depo włącznie. Tylko nie popadaj w huraoptymizm. Nic nie zmieniaj w strategii, zobaczymy jak będzie dalej. Jak mozesz to wklejaj wejścia, chętnie popatrzymy. Czasami żeby poprawić dochodowość systemy wystarczy lekko zwiększyć TP w stosunku do SL. Albo pozycje zamykać etapami. Kwestia pokombinowania. Jak na razie idziesz w dobrym kierunku.

PostNapisane: So, 28-02-2015, 16:02 
Stały bywalec

Nie wyzerował depo, ponieważ w lutym taka gra działała, ale w końcu przyjdzie seria błędów kiedy będzie trzeba zaakceptować co najmniej -100p straty na każdym i depozyt zniknie.

PostNapisane: So, 28-02-2015, 21:33 
Gaduła

Pochwały: 3
Storek napisał(a):
Jak na początek to dla mnie REWELACJA. Zdecydowana większość na początku traci z wyzerowaniem depo włącznie. Tylko nie popadaj w huraoptymizm. Nic nie zmieniaj w strategii, zobaczymy jak będzie dalej. Jak mozesz to wklejaj wejścia, chętnie popatrzymy. Czasami żeby poprawić dochodowość systemy wystarczy lekko zwiększyć TP w stosunku do SL. Albo pozycje zamykać etapami. Kwestia pokombinowania. Jak na razie idziesz w dobrym kierunku.

Storek z moich obserwacji wynika, że zdecydowana większość na początku zarabia ! :) Dopiero kiedy zaczyna zagłębiać się w systemy, wskaźniki traci orientację i zwyczajnie się gubi w tym wszystkim. Po przerobieniu jazdy obowiązkowej i ułożeniu się w głowie zaczyna się przemyślany systemowy trading ze statystykami.

PostNapisane: N, 1-03-2015, 11:06 
Moderator

Pochwały: 22
Widzę , że autor czerpie przyjemność z tego co robi i nie napina się na wynik. To już jest stopień wyżej jak początkujący :)

PostNapisane: N, 1-03-2015, 16:52 
Stały bywalec

jak wspominałem emocje są inne niż na koncie demo.
Mimo że gram małymi kwotami.
Mimo że gdy wpłacam depozyt do brokera to się z kasą żegnam.
Myślę że najlepiej błędy popełniać teraz, gdy mój depozyt równa się jednej weekendowej imprezie :)
Mimo że pieniądze są prawdziwe to jednak wciąż traktuje to jako test.
Jak stracę to stracę, będzie boleć nie oszukuje się że nie. Ale jakbym niechciał żadnego ryzyka to kasę trzymałbym na 2% koncie w PKO

PostNapisane: Pn, 2-03-2015, 00:18 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Założenia ok - życzę powodzenia i wytrwałości, niemniej miło byłoby zobaczyć coś (zrzut wejścia) żeby mieć czemu się przyjrzeć bo narazie to tylko jakieś cyferki. Bardziej interesuje mnie samo zagranie i jego detale niż ile z tego było - taki mój punkt widzenia.

PostNapisane: Pn, 2-03-2015, 08:47 
Stały bywalec

wiem wiem wiem :)
Jednak z prezentacją co i jak chcę się wstrzymać do zakończenia drugiego miesiąca.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]