Teraz jest Pn, 18-06-2018, 17:38

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 30-01-2016, 16:59 
Stały bywalec

Podsumowanie roku na Zulutrade -0,5%

Rok temu, 3 lutego 2015 roku otworzyłem pierwszą transakcje za pośrednictwem platformy Zulutrade. Moje założenia były że jak osiągnę 5% będzie ok, a gdy osiągnę 10% będzie super.

Kapitał początkowy 600funtów. Kapitał na dzień dzisiejszy 617funtów, (gdybym postąpił tak jak sobie powtarzałem by robić, czyli odłączył kopiowanie w piątek to miałbym 632na koncie).
Więc jeżeli liczymy 17funtów zysku to wychodzi 2,8% zysku. Ale trzeba pamiętać że otrzymałem 20funtów bonusu, toteż tak naprawdę odniosłem stratę 3 funtów czyli przez rok czasu osiągnąłem -0,5%.
Ale biorąc pod uwagę że znaczna większość ludzi tracie w pierwszym roku cały swój kapitał (co poniektórzy co chwila zakładają nowe konto z 1000zł :P ) uważam że nie jest to jakiś tragiczny wynik.

Oto jak prezentowało się moje konto na przestrzeni 12 miesięcy
cały rok.jpg

a tak wygląda poziom pipsów
całyrokpips.jpg

Przez rok czasu kopiowałem 12 Signal Providerów, najgorsi to: TraderVic przyniósł mi 60 funtów straty, Absolute Piper 53funty straty. Najwięcej zysków osiągnąłem dzięki: Agora FX 68funtów (swego czasu 119funtów na plus), Frokoler 83funty (dochodziło do 99), Profix 67funta (max 118).
całydostawcy.jpg

Jednym z ważniejszych powodów założenia konta było podpatrzenie na żywo jak grają inni, analizowanie i uczenie się od innych obserwując jak postępują. I tu na przykład w tym tygodniu miała miejsce śmieszna sytuacja, zgodnie ze swoimi wytycznymi otworzyłem pozycję (moje własne pozycje nie związane z zulu realizuję na innym koncie którego tu nie pokazuje) a dwie sekundy później usłyszałem dźwięk że Frokoler otworzył pozycję, sprawdzam co otworzył a tu ku mojemu zdziwieniu identyczna pozycja do tej co otworzyłem sam.

Wnioski po roku kopiowania:
1. Zarabianie na kopiowaniu dostawców jest możliwe, ale błędne jest myślenie że można podpiąć dostawce i wszystko będzie cacy
2. Każdy dostawca prędzej czy później zacznie tracić, wielu było na 1 miejscu, wychwalani przez wszystkich że są najlepszymi w historii zulu, a tydzień dwa później zerują konta większości swoich falołersów
3. W inwestycji na zulu 80% to szczęście 20% to odpowiednie selekcjonowanie i pilnowanie dostawców.

Przedemną kolejny rok, kolejni SP do przetestowania. Mam nadzieje że 2016 będzie dodatni :)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pt, 5-02-2016, 18:41 
Stały bywalec

Jestem Bogiem

Na starcie chciałem przeprosić wszystkich za straty jakie ponieśli w tym tygodniu na parze EUR/USD
Jest to całkowicie moja wina. Na swoją obronę mogę jedynie powiedzieć "nie chciałem"

Dlaczego to moja wina pytacie? Już tłumaczę, w tym tygodniu postanowiłem podnieść ilość lotów do zarządzania mojemu dostawcy Frokolerowi. A drugie prawo Muprhiego odnośnie kopiowania sygnałów mówi:

Cytuj:
2. Moment w którym zwiększysz ilość lotów na dostawcę jest momentem w którym ten dostawca zacznie przynosić największe straty

I tak właśnie się stało, podniosłem loty Frokolerowi i jego pozycje sell EUR/USD zaczęły przynosić straty jedna po drugiej, aż w końcu został usunięty automatycznie z mojego portfela gdyż wykorzystał cały powierzony mu kapitał.

Na starcie tego tygodnia operował on ponad 4,5miliona dolarów (tyle pieniędzy powierzyli mi falołersi) dziś ma o dwa miliony mniej. Drastycznie zmniejszyła się też liczba użytkowników którzy go naśladują. A wszystko przez to że postanowiłem dać mu więcej władzy. Jeszcze raz przepraszam. Naprawdę nie chciałem.

A teraz wracamy do regularnego programu:
Podsumowanie 54 tygodnia -629pipsów (-116funtów)

w54.jpg

-19% konta

W przyszłym tygodniu trzeba wybrać nowych dostawców (frokoler był ostatnio jedynym), może dam mu szanse by odrobił straty. Zobaczymy

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pt, 5-02-2016, 21:26 
Pasjonat

Pochwały: 46
Powodzenia w 2016.
Nie stawia się mocno na jednego konia :)

PostNapisane: So, 20-02-2016, 13:37 
Stały bywalec

Podsumowanie 55 tygodnia +89pipsów (4,41funta)

W zeszłym tygodniu nie kopiowałem nikogo. Testowałem moją własną strategię, w tym tygodniu postanowiłem sprawdzić moją strategię na żywo, dała mi 3 sygnały ale zagrałem tylko jeden. Wszystkie trzy okazały się zyskowne więc muszę na przyszły tydzień bardziej trzymać się strategii. Czytam aktualnie książkę Mark Douglas Trading in the Zone i bardzo dobrze opisuje to przez co przechodzę. No ale ten dziennik jest o kopiowaniu innych a nie o moich zagraniach, więc zaczynamy:

Dodałem dwóch nowych traderów, testowałem ich od jakiegoś czasu, mają bardzo ciasne stop lossy, i grają dosyć bezpiecznie. YourOpportunity sprawował sie bardzo dobrze tym tygodniu, PipsLePew przynosił jedynie straty, zobaczymy jak będzie drugi tydzień na live.

ww55.jpg

ogólnie wykres idzie w górę
w55.jpg
więc jest ok

Frokolera narazie nie kopiuję, istnieje podejrzenie że to już nie on prowadzi to konto.

PostNapisane: So, 27-02-2016, 15:46 
Stały bywalec

Podsumowanie lutego -751pipsów (-129funtów)

Miesiąc zaczął się słabo, Frokoler zaszalał i dużo stracił, odrobił już straty na swoim koncie ale ja go nie kopiowałem już. Więc u mnie ciągle minus. Nowo dodani SP nie sprawdzają się za dobrze.

2016luty.jpg

strata dosyć pokaźna, testuje kilkunastu SP na demo, niestety ciężko wybrać kogoś dobrego. Od nowego tygodnia zdecyduje się na jakiegoś nowego.
Może znów zacznę kopiować Frokolera.

PostNapisane: N, 6-03-2016, 13:55 
Stały bywalec

Podsumowanie 57 tygodnia -161pipsów (-30funtów)
W piątek postanowiłem przywrócić Frokolera, odzyskał wszystkie swoje straty na swoim koncie, miał kilka (6) stratnych pozycji ostatnio więc pomyślałem że dobry moment by go dodać, w chwili gdy go dodałem otworzył 9 pozycji z których 6 zamknął na stracie zjadając cały mój zysk z tygodnia oraz kosztując mnie 30funtów straty. 3 pozycje wciąż ma otwarte (na minusie), fantastyczne wyczucie w czasie :D

w57.jpg

Mocno żałuje e dodałem go w piątek, no ale cóż. Kolejna nauka. Blokować Frokolera podczas ważnych danych rynku.

ww57.jpg

PostNapisane: So, 12-03-2016, 14:30 
Stały bywalec

Podsumowanie 58 tygodnia +192pipsy (19funta)

Pamiętałem przypilnować aby Frokoler nie tradował podczas danych (i dzięki temu jestem na plusie) ale sam uległem pokusie i trochę straciłem. Więc pilnowałem innych ale siebie nie...

w58.jpg

Wywaliłem PipsLePewa i bardzo dobrze. Frokoler na swoim profilu w tym tygodniu zrobił -390pipsów, a u mnie fajny plus. za to YourOp n swoim ma +98 a u mnie tylko +52

ww58.jpg

PostNapisane: Pt, 18-03-2016, 18:54 
Stały bywalec

Podsumowanie 59 tygodnia -179pipsów (-33funty)

Odłączyłem Frokolera, poniżej zamieszczam wykres z jego konta, z zaznaczonymi ważniejszymi datami :)

w frokoler.png

Drugi dostawca Youropportunity działał całkiem fajnie na swoim koncie, ale na moim był przezemnie ograniczony, przez co mały zysk.

ww59.png

Ogólnie tydzień na minusie

w59.jpg

PostNapisane: So, 26-03-2016, 13:43 
Stały bywalec

Podsumowanie 60tego tygodnia +108pipsów (+9funtów)

w60.jpg

Tydzień zatytułowany "nieudane interwencje w poczynania dostawców" :)

Dostawca Youropportunity na swoim koncie zrobił 44pipsy (o 30 więcej niżu mnie) gdyż mam ustawione pipsy offset na -5 u niego

A nowy dostawca Steve mogłem zamknąć pozycje na +200pipsów ponad, ale zamknąłem na +24
ww60.jpg

PostNapisane: So, 2-04-2016, 09:18 
Stały bywalec

Podsumowanie marca -198pipsów (-43funty)

tydzień 61 na -85pipsach

marzec2016.jpg

Największe straty przynieśli frokoler -286pipsów oraz flyingfx -178pipsów

największy zysk dał mi YourOpportunity +198pipsów

Moje własne zagrania w Marcu dały mi 112pipsów zysku. Tylko jeden dostawca z 5 których naśladowałem posiadał lepszy wynik odemnie.

Plany na nowy miesiąc. Zwiększyć własne zagrania, często łapie się na tym że mimo że moja strategia daje mi jasny sygnał, to ja i tak trejda zrobię jedynie na koncie demo zamiast real, aby potem zobaczyć że poszło moją stronę.

A plany związane z zulu? z miesiąca na miesiąc coraz mniej podoba mi się ta platforma. testy wciąż będę prowadził. Ale tracę nadzieję że istnieje chociaż jeden dostawca który potrafi grać bezpiecznie i zyskownie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]