Teraz jest Cz, 24-05-2018, 02:10

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 22-08-2015, 11:22 
Stały bywalec

Podsumowanie 30 tygodnia -1714 pipsów

no nieźle eurodolar poszybował w piątek.....

w30.jpg

Prawie wszyscy moi dostawcy postanowili sprzedać EUR/USD i to kilkukrotnie w ten sam dzień. No piątek nie okazał się najlepszym dniem na takie zagranie. Dodatkowo ja testowałem ustawienie większych stop lossów dla dostawców. Generalnie KUMULACJA!! :lol:
A najbardziej pojechał TraderVic, jego strategia z 5pipsowym zyskiem przy 500pipsowym stop losie nie miała szans się udać w długim terminie, i ja to wiedziałem, mimo to świadomie go dodałem. Pocieszający jest fakt że na koncie demo w którym nie ingeruje tak mocno w dostawców, strata była znacznie większa.

ww30.jpg

Moje konto wróciło do poziomu z połowy maja tego roku. :)
Aha dostawca TraderVic wyleciał z mojego portfela i już więcej nie wróci :evil:

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pt, 28-08-2015, 22:31 
Stały bywalec

Podsumowanie sierpnia -1801pipsów

sieprnien.jpg

Większość miesiąca bez rewelacji, i nagle w dwa dni zyski z kilku miesięcy poszłyyyyyyyyyy :)

Uwielbiam kiedy książka którą czytam idealnie opisuje aktualną sytuację. Nassim Nicholas Taleb - Antifragile- Things That Gain from Disorder
Te straty okazały się najlepszym co mnie ostatnio spotkało, gdyż zmusiły mnie do zintensyfikowania moich własnych poczynań na giełdzie, co zaowocowało tym że część strat już sam odrobiłem, więcej gram samemu, i więcej się nauczyłem o tym czego nie robić.

Poprzednia książka Taleba również przypadła mi do gustu, ale jego najnowsze dzieło jest poprostu klasą samą w sobie. Ponad 700 otwierających oczy stron. Nie jest to pozycja którą można przeczytać na jednym posiedzeniu, gdyż nad każdym rozdziałem należy dłużej pomedytować.

Ale wracamy do podsumowania miesiąca, z dostawców których miałem zostało się dwóch, ProfitCV który odpowiedzialny jest za - 0.33 pensa straty (od początku gdy go naśladuję) Oraz PootumVV który przyniósł mi minus 20funtów od początku.
Reszta dostawców spadła z pozycji 1000 najlepszych dostawców więc nie można ich już naśladować (Agora wrócił już na liste, jest teraz 240)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pn, 7-09-2015, 17:57 
Stały bywalec

podsumowania tygodnia nie robię bo za dużo się nie działo, 130 pipsów do tyłu, głównie przez Pootuma którego ostatecznie postanowiłem wywalić z portfela.

Oto wykres jego zysków:
pootumvv.jpg

Zgadnijcie w którym momencie postanowiłem go naśladować :P dla ułatwienia narysowałem strzałkę :)

Sam nie wiem dlaczego tak długo go trzymałem, pewnie dlatego że miałem nadzieję że odwróci się jego zła passa.
I najprawdopodobniej się odwróci właśnie teraz - bo przestałem go naśladować

PostNapisane: Pn, 7-09-2015, 23:13 
Moderator

Pochwały: 22
Próbowałeś nanosić średnią na krzywą zysku ? Kiedyś myślałem o takim rozwiązaniu, żeby inwestować w kogoś jeżeli jego aktualne zyski utrzymują się np powyżej średniej 20 dniowej jeżeli zaczyna nagle tracić odcinasz go i czekasz aż jego passa wróci - nie ma szans wtedy na jakąś totalną wtopę.

PostNapisane: Śr, 9-09-2015, 19:09 
Stały bywalec

Nie próbowałem niczego takiego. Pomyślę nad tym. Ostatnio więcej czasu poświęcam własnej grze, aniżeli kopiowaniu i śledzeniu co się dzieje na zulu. Żadnego nowego SP nie dodałem w tym miesiącu, muszę się na weekendzie przyjrzeć dokładniej kto się dobrze zapowiada.

PostNapisane: Cz, 10-09-2015, 09:52 
Stały bywalec

Aktualnie mój portfel składa się z dwóch dostawców. Dosyć biednie.

moj portfel.jpg

niestety nie widzę nikogo ciekawego kogo mógłbym dodać.

PostNapisane: So, 12-09-2015, 20:35 
Stały bywalec

Podsumowanie 33 tygodnia - 158pipsów

w33.jpg

kolejny tydzień na minusie

ww33.jpg

Jak widać jedynie moje zagrania przyniosły zyski, niestety w piątek trochę słabo mi poszło toteż zyski nie są za duże.

PostNapisane: So, 19-09-2015, 16:59 
Stały bywalec

34 tydzień + 406 pipsów

w34.jpg

Sam w tym tygodniu nie grałem (brak czasu)
Jedyny dostawca który ma dodatni wskaźnik w moim portfelu zniknął w czwartek z listy 500 najlepszych (poraz kolejny) więc niemogę już Agory naśladować (do czasu aż ponownie nie wróci)

toteż aktualnie w moim portfelu znajduje się jedynie ProfitCV

ww34.jpg

PostNapisane: So, 26-09-2015, 20:36 
Stały bywalec

Podsumowanie 35 tygodnia +545pipsów

Agora powrócił do rankingu więc ponownie mogę go kopiować, i odrazu przynosi zysk.

ww35.jpg

Powoli odrabiam straty

w35.jpg

Moje własne zagrania dosyć słabe w tym tygodniu.

PostNapisane: Pt, 2-10-2015, 21:50 
Stały bywalec

Widzę że tylko ja prowadzę jeszcze dziennik na tym forum :P

Podsumowanie 36 tygodnia +105 pipsów

ww36.jpg

Za dużo się nie działo, mam czasu ostatnio na śledzenie

w36.jpg

Ale jestem na plus, a to cieszy :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]