Teraz jest N, 22-04-2018, 00:37

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: PA D1
PostNapisane: So, 7-03-2015, 10:45 
Stały bywalec

Price Action na wykresach dziennych, gra po 22, kluczowa rola to dobre wsparcia i opory, maksymalna prostota.

-- Dodano: So, 7-03-2015, 10:58 --

Co sądzicie o tym zagrania na nowy tydzień -
AUD/JPY D1 - klasyczny pin bar pokazujący reakcję podaży na strefę SR, którą wyznacza poprzedni dołek trendu spadkowego i już raz była przy niej silna reakcja spadkowa. Sygnał powstaje po całym swingu wzrostowym, a te wzrosty to jakby klin zwyżkujący pokazujący wyczerpywanie się sił kupujących i kompresję ceny, która po "dekompresji" powinna silnie runąć w dół. Swingi oznaczyłem kółkami.
1.PNG

Na W1 widać, że także mamy strefę oporu i także powstała świeca pin bar. Impet ostatniego ruchu jest wyraźnie spadkowy i bardzo silny.
2.PNG

Czy dobrze oznaczone są swingi ?
Czy pin bar jest ok ?
Czy dobrze wyznaczone są strefy SR na D1 i W1 ?
Czy to jest poprawne zagranie z PA ?

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

Tytuł: Re: PA D1
PostNapisane: So, 7-03-2015, 13:25 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Jak dla mnie to jest OK. Zawsze znajdą się jakieś szczegóły, co do których będą zastrzeżenia, ale to nie apteka. Ważne, że jest w tym sens i logika. SR z W1 uważam za dobry, pinbar z D1 mógłby być ładniejszy. Do tego formacja klina jak najbardziej poprawna. Granie z trendem-kluczowe w każdej strategii. Sprawa najważniejsza. Czy to co rysujesz i widzisz działa w dłuższym okresie czasu(po kilkudziesięciu zagraniach). Nawet najładniejszy setup nie daje gwarancji sukcesu. Wszystko to po prostu szansa na udany trejd. Reszta to w rękach rynku. Ładnie rozrysowane kreski to jeszcze nie wszystko. Samo wejście to pikuś. O wiele ważniejsze jest kiedy wychodzisz z rynku(mały SL albo duży TP). Jak zagrywasz z D1 to może wejście podziel na 2 części. Wyjdzie mniejszy SL.

PostNapisane: So, 7-03-2015, 15:33 
Pasjonat

Pochwały: 46
Moja wizję zaznaczyłem na wykresie.

AJD1.jpg

AJ D1 - 2.jpg

Jeśli nadal chcesz zajmować pozycję w ten sposób jak wcześniej opisałeś czyli 50% korekty tego pina to znajdziesz się w środku konsolidacji co jak dla mnie nie jest zbyt rozsądne bo jest wiele niewiadomych. Warto szukać miejsc gdzie sygnał jest wyraźny i potwierdzony. Jest tu sporo nakładających się SR w dodatku LT z D1 została przebita i podchodziłbym ostrożnie do tego.
Najbezpieczniej poczekać do wybicia konsoli dołem.

Twój system zagrywania wymaga dopracowania, bo nie zawsze sprawdzają się takie wejścia, szczególnie jak sygnały pojawiają się w konsoli lub trójkącie. Sugeruje zmienić trochę zasady, a zobaczysz jak zmniejszy się ilość złych wejść.
Przy zagraniach z D1 warto rozważyć wejścia z H4 w pozycję lub nawet z H1.

Napisz do mnie na skype wieczorem to podpowiem jak się do tego przygotować i co zmienić.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: So, 7-03-2015, 17:03 
Stały bywalec

Wychodzi na to, że kluczowe w tym przykładzie jest dokładniejsze wyznaczanie strefy SR. Rzeczywiście jak zastanowić się nad tym co narysowałeś, to można dopisać do trading planu punkt o tym, aby zawsze spróbować bardziej skrajnie wyznaczyć strefę tzn. opór jak najwyżej, a wsparcie jak najniżej ?

PostNapisane: So, 7-03-2015, 17:23 
Pasjonat

Nie ma co na siłę przesuwać SR.
Zagrywanie z D1 wymaga natomiast dużo cierpliwości bo wszystko dzieje się bardzo wolno :)

PostNapisane: So, 7-03-2015, 19:20 
Stały bywalec

Czyli można uznać, że strefę SR w tym przypadku da się na dwa sposoby ustalić ?

Nie odpowiedziałeś na pytanie - czy taki sposób oznaczania swingów jest poprawny i tak to się robi, że dopiero po swingu szuka się oznak jego zakończenia np. formacji świecowych ?

Jeszcze raz dzięki za konsultacje, wiele prostych błędów popełniłem jak na swój staż, ale myślę że już ich drugi raz nie popełnię.

PostNapisane: Wt, 10-03-2015, 18:27 
Pasjonat

To co pisałem odnośnie AJ wygląda w moim zagraniu tak:

AJ m15.jpg

Połowa zamknięta reszta na BE przestawiona i czeka.

PostNapisane: Wt, 10-03-2015, 19:05 
Stały bywalec

No ale nie czekasz na żaden sygnał świecowy na M15 ?

PostNapisane: Śr, 11-03-2015, 13:59 
Pasjonat

kluczyk1234 napisał(a):
No ale nie czekasz na żaden sygnał świecowy na M15 ?

To tylko przykład dla Ciebie gdzie szukać wejść i jak planować zagrania.
Sam sygnał nie ma znaczenia w tym przypadku bo jest to tylko przykład, a wejście jest zrobione trochę inaczej niż normalnie wchodzę. Obecnie testuje pewne zagrania z ciasnymi wejściami i dużym RR. Jak znajdę trochę czasu to postaram się to opisać.
Tak czy inaczej chodzi o miejsce do zajmowania pozycji oraz o wcześniejsze nakreślenie tego obszaru.

Jak Twoje analizy i plany wejść?

PostNapisane: Śr, 11-03-2015, 16:58 
Stały bywalec

Ok. Poprawiło się u mnie :) Choć za wcześnie, żeby ocenić wpływ konsultacji. Trochę pecha mam bo dwa zagrania, które trafnie wytypowałem nie zostały aktywowane zlecenia. Ale wróciłem do korzeni czyli do swingów, o których jakoś z biegiem lat zapomniałem, skupiając się na innych rzeczach.
Co jakiś czas postaram się coś wkleić tutaj. Wczoraj zagrałem na short EUR/NZD, mało miejsca było do poprzedniego dołka stąd musiałem liczyć na dużą korektę i też kilka pipsów zabrakło do wejścia. Jak pech to pech, ale poprawę czyli powrót do swojego normalnego poziomu już zauważam.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]