Teraz jest Śr, 18-07-2018, 04:40

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 24-09-2012, 19:43 
Stały bywalec

Miałem otworzyć bloga i tam pisać o swoich spostrzeżeniach, ale jednak skuszę się na założenie dziennika. Według mnie jest tak, że jeśli coś się robi dla samego siebie, bez wychodzenia z tym do innych, to bardzo łatwo działać niepoprawnie i naginać zasady. Nie wiem czy dzięki prowadzeniu dziennika nauczę się działać zgodnie z planem od początku do końca, ale mam wielką nadzieję, że to się w końcu uda.

Ostatnio zdałem sobie sprawę z tego jak bardzo się myliłem i jak bardzo byłem zablokowany. Przez niezliczone ilości godzin spędzonych przed wykresami i nad analizą zachowania ceny widziałem to co trzeba, jednak nie potrafiłem w żaden sposób tego wykorzystać. Muszę przyznać, że nadal nie potrafię tego wykorzystać, jednak moja świadomość na temat interpretacji wykresów cenowych posunęła się do tego stopnia, że zdałem sobie sprawę, iż muszę nauczyć się wykorzystywać to, czego dotychczas nie potrafiłem. Nie ma innej drogi.

Problem tkwi w błędnym odczytywaniu i prognozowaniu zachowania ceny. Mówiąc ściśle muszę nauczyć się grać w sytuacjach, w których dotychczas nie potrafiłem grać, ponieważ wydawało mi się to zbyt ryzykowne. Grałem natomiast w sytuacjach, w których widziałem duży potencjał, jednak w praktyce transakcje te nie były zbyt profitujące, a współczynnik zysku do ryzyka wynosił średnio 1-1,5:1. Co prawda przy skuteczności systemu wynoszącej średnio 70% odnosiłem stabilne zyski, jednak z perspektywy czasu mam dość karmienia się marnym profitem, podczas gdy w tym samym czasie najlepsi gracze osiągają współczynnik zysku do ryzyka na poziomie 3-10 i więcej do 1.

Cały problem tkwi we mnie (w tym czego się dotychczas nauczyłem), a dokładnie w nadawaniu określonym schematom różnego poziomu ryzyka. Musi do mnie w końcu dotrzeć to, że pewne transakcje wcale nie są tak bardzo ryzykowne jak mi się wydaje, a dodatkowo są rewelacyjnie profitujące w przypadku powodzenia. Jeżeli nawet moja skuteczność zmniejszy się do 50-60%, ale zacznę realizować transakcje o współczynniku zysku do ryzyka wynoszącym co najmniej 2-3 do 1, to i tak będę realizował zyski dużo większe nic obecnie. Jednakże transakcje te bardzo często mają o wiele większy potencjał, dlatego uważam, że warto spróbować.

To nie jest tak, że nerwowo skacząc z jednego sytemu transakcyjnego na drugi w końcu wydaje mi się, że znalazłem Złotego Graala. Prawda jest taka, że od zawsze (na poważnie) korzystam z jednego systemu, którym jest analiza zachowania ceny na czystym wykresie pozbawionym jakichkolwiek wskaźników. Dotychczas jednak patrzyłem na ten wykres niepoprawnie. Przede wszystkim nie potrafiłem dostrzec tego, gdzie jest profit, a gdzie go nie ma. Moje zagrania były umotywowane prognozą wzrostów lub spadków ceny, ale sama prognoza była niepoprawna, ponieważ potencjalnie mogła być tak samo skuteczna jak i nieskuteczna, a ponadto płynące z niej sygnały nie były zbyt profitujące, o czym już wspomniałem. Nie widziałem natomiast zagrań tam, gdzie powinno się grać, a nawet jeśli widziałem takie zagrania, to uważałem, że są zbyt ryzykowne. Teraz już wiem jak bardzo się myliłem.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nie będzie łatwo i że nie przestawię się na zmiany z dnia na dzień. Zamierzam jednak nad sobą pracować i dążyć do tego, aby z czasem być lepszym graczem. W tym dzienniku zamierzam opisywać rezultaty walki z samym sobą.

Na koniec dodam, że preferuję poziomy wsparcia i oporu, strefy popytu oraz podaży, a także momentum. Szukam dobrych lokalizacji na interwałach co najmniej H1, natomiast precyzyjnych wejść najczęściej na M15, jednak często zdarza mi się atakować nawet na M1-M5. Gram real i mam w swoim dorobku kilka skasowanych depozytów, ale to już na szczęście odległa przeszłość :) Nigdy się nie poddaję, dlatego tu jestem.

PostNapisane: Pn, 24-09-2012, 21:54 
Pasjonat

Pochwały: 46
bloodst4r napisał(a):
Prawda jest taka, że od zawsze (na poważnie) korzystam z jednego systemu, którym jest analiza zachowania ceny na czystym wykresie pozbawionym jakichkolwiek wskaźników.

Już mi się podoba.
Dobry opis, dobre nastawienie i walczymy.
Czekamy na analizy :)

PostNapisane: Wt, 25-09-2012, 01:41 
Stały bywalec

Powodzenia :)

PostNapisane: Wt, 25-09-2012, 06:25 
Stały bywalec

W tym momencie jestem już po porannym przeglądzie, ale nic nie zachęciło mnie do zagrania, więc czekam na to co będzie dalej.

PostNapisane: Wt, 25-09-2012, 08:19 
Stały bywalec

bloodst4r napisał(a):
W tym momencie jestem już po porannym przeglądzie, ale nic nie zachęciło mnie do zagrania, więc czekam na to co będzie dalej.

Brawo! Gratuluje podejścia.

Wielu traderów wciąż uważa że grają na giełdzie tylko wtedy kiedy mają otwartą pozycję. Nic bardziej mylnego.

PostNapisane: Wt, 25-09-2012, 11:28 
Stały bywalec

Dzisiejszy dzień na rynku jest dla mnie póki co nudny, ponieważ sytuacja na wykresach jest strasznie nieostra. Nie mam żadnego pomysłu na grę, ale tak czasem jest i nic nie zrobię. Bywa, że jednego dnia jest tyle okazji, że nie ma chwili bez otwartej pozycji, a dziś jest zupełnie odwrotnie.

PostNapisane: Wt, 25-09-2012, 12:24 
Użytkownik komercyjny

Nie tylko dla Ciebie. Ja też od rana nie widzę żadnych interesujących sytuacji. Dopiero teraz zaczyna się coś dziać na AUD/JPY H1, a na NZD/USD M15 powstał ciekawy kanał wzrostowy. Również w ciekawym miejscu jest USD/JPY, ale moim zdaniem należy obserwować, nie wchodzić.

PostNapisane: Wt, 25-09-2012, 23:02 
Stały bywalec

Dziś miałem dzień bez otwartych pozycji. Śledziłem rynek do południa i było tak jak wcześniej pisałem, czyli brak sygnału = brak gry. Później musiałem zająć się innymi sprawami, bo i tak trochę przeginam, że w pracy śledzę rynek, ale póki platformy mi nie zablokują to będę grał :D

Około 17 była fajna sytuacja, poniżej wrzucam screeny. Chodzi o to, że w takich sytuacjach zazwyczaj pociągam za spust, dlatego drukuję wykres i dodaję do dziennika, żeby przypominało na co mam czekać.

Zobaczymy jutro rano :)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 25-09-2012, 23:07 
Pasjonat

Pochwały: 46
W tym miejscu warto przyciąć pozycje bo jesteś na wsparciu ostanie dołki.

PostNapisane: Śr, 26-09-2012, 06:33 
Stały bywalec

Fx-Kris napisał(a):
W tym miejscu warto przyciąć pozycje bo jesteś na wsparciu ostanie dołki.

Dzięki za radę, bo to jest właśnie mój największy problem. Znając siebie to bym na tych dołkach całkowicie wyszedł, więc jest nad czym pracować.

-- Śr, 26-09-2012, 09:12 --

Mam jakiś punkt zaczepienia, ale nie wiem czy do realizowania dziś:
- najpierw są wczorajsze minima, które teraz powinny działać jako opór,
- tuż nad minimami jest strefa podaży,
- ZL na H1, H4...
Według mnie warto obserwować zachowanie ceny jeśli dojdzie do testu tej lokalizacji.

2012-09-26-(1)h1.gif

-- Śr, 26-09-2012, 09:20 --

Na koniec rzut okiem na H4, gdzie cena ma przesłanki do powrotu z uwagi na odbicie z 13 września (1.2857). Postawa życzeniowa? Wracamy do strefy opisanej na poprzednim screenie, a następnie atakujemy 1.2810 :)
2012-09-26-(2)h4.gif

-- Śr, 26-09-2012, 09:52 --

Teraz czas na GBPUSD. Jak dla mnie cena w próżni pomiędzy ciekawymi poziomami, tak więc jestem poza rynkiem i czekam na na rozwój sytuacji. Wszelkie komentarze mile widziane.

2012-09-26-(1)h4_gbpusd.gif

-- Śr, 26-09-2012, 11:13 --

GBPUSD z impetem atakuje strefę, nic nie robimy..

-- Śr, 26-09-2012, 11:15 --

O tym ataku mówię:
2012-09-26-(3)h1_gbpusd.gif

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]