Teraz jest Pt, 22-06-2018, 15:10

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 8-09-2014, 14:20 
Pasjonat

Pochwały: 46
bloodst4r napisał(a):
Ja bym póki co odpuścił, trochę się wszystko zmieniło, nie warto się sztywno trzymać początkowej prognozy jeśli rynek to wyraźnie neguje.

Owszem nadal widzę szansę na S, ale cena musi bardziej się wysilić, żeby pokazać, że chce iść w dół.

Możesz bardziej rozwinąć określenie "cena musi bardziej sie wysilic, zeby pokazac ze chce isc w dół"
Moze jakis przykład graficzny kiedy dochodzi do takiego zjawiska i jak ono wygląda i jak to rozgrywasz.
To bardzo ciekawe podejscie. Zawsze myslalem ze własnie na na wysileniu ceny powstaja zawrotki a nie kontynuacje.

-- Dodano: 8 wrz 2014, o 13:24 --

bloodst4r napisał(a):
Na FX nie używa się tego typu zwrotów jak "na pewno nie ma możliwości" itp. Nie będę mówił ile dziś zgarnąłem punktów na GBPUSD, bo nie o to w tym chodzi, a do tego wypaliła mi jeszcze krótka na AUDUSD, ale o tamtej transakcji nie wspominałem, bo pewnie już w ogóle zostałbym zlinczowany. Nie rozumiem tego forum, jak człowiek chce się podzielić swoim podejściem to od razu wszyscy są na nie!

Kazdy przedstawia swoj scenariusz. Zagrywasz agresywnie a mase osob ktore sie mocno przejechały zagrywaja konserwatywnie i dlatego maja inne podejscie co nie oznacze ze Twoje jest złe tylko bardzo ryzykowne.
Jak mozesz to wstaw te wejscia z aud i kabla.

PostNapisane: Pn, 8-09-2014, 14:32 
Stały bywalec

GBPUSD M15
schemat.jpg

AUDUSD H1
schemat 2.jpg

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

Ostatnio edytowano Pn, 8-09-2014, 14:39 przez bloodst4r, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn, 8-09-2014, 14:35 
Pasjonat

Przy tym pierwszym zagraniu ładnie zdjeło SD ale jesli zagrywałes na ten sygnał co zaznaczyłeś to RR miałeś cos 1:1 tak?

-- Dodano: 8 wrz 2014, o 13:36 --

Zagrywasz bez SL?

PostNapisane: Pn, 8-09-2014, 14:40 
Stały bywalec

Dodałem drugi obrazek. SL jest zawsze powyżej triggera, nigdy nie gram bez SL. Natomiast mało kiedy realizuje taki SL powyżej triggera, jak coś nie idzie to zamykam zdecydowanie wcześniej. Rzadko kiedy pozwalam na stratę większą niż 10 pipsów.

-- Dodano: Pn, 8-09-2014, 14:45 --

Fx-Kris napisał(a):
Przy tym pierwszym zagraniu ładnie zdjeło SD ale jesli zagrywałes na ten sygnał co zaznaczyłeś to RR miałeś cos 1:1 tak?

Teoretycznie w momencie otwarcia pozycji RR dla TP1 wynosiło właśnie około 1:1, ale tak jak wspomniałem, w praktyce rzadko się zdarza realizacja pełnego SL, ponieważ ucinam wcześniej widząc jak cena zachowuje się niepoprawnie.

PostNapisane: Pn, 8-09-2014, 15:21 
Pasjonat

bloodst4r napisał(a):
Dodałem drugi obrazek. SL jest zawsze powyżej triggera, nigdy nie gram bez SL. Natomiast mało kiedy realizuje taki SL powyżej triggera, jak coś nie idzie to zamykam zdecydowanie wcześniej. Rzadko kiedy pozwalam na stratę większą niż 10 pipsów.

Co jest triggerem ?
Rozumiem ze zagrywasz na przebicie poziomu ? jak zajmujesz pozycję masz jakieś zasady np ustawiasz sie pod pierwsza swiecą po przebiciu ? czekasz an pullback jednoświecowy ? Czy nie zwracasz na to uwagi ?
Takie przebicia niosą za sobą sporo fake-ów jak sobie z tym radzisz.

Z tego co wstawiłeś wynika, że masz różne techniki wejść z pullbacku oraz z przebiciem poziomu.

PostNapisane: Pn, 8-09-2014, 15:53 
Stały bywalec

Pochwały: 1
bloodst4r napisał(a):
Na FX nie używa się tego typu zwrotów jak "na pewno nie ma możliwości" itp. Nie będę mówił ile dziś zgarnąłem punktów na GBPUSD, bo nie o to w tym chodzi, a do tego wypaliła mi jeszcze krótka na AUDUSD, ale o tamtej transakcji nie wspominałem, bo pewnie już w ogóle zostałbym zlinczowany. Nie rozumiem tego forum, jak człowiek chce się podzielić swoim podejściem to od razu wszyscy są na nie!

w moim wpisie nie odnosiłem się do Twojego podejścia, strategi, zagrań - chodziło mi o chęci zagrania przez Munehisa Homma w kontekście jego strategi i jej założeń. Co do Twoich zagrań, nie analizowałem tego podejścia, grasz na niskich TF, nie mam tam doświadczenia i wiedzy i praktyki w zagraniach by to oceniać także nie był to wpis do Ciebie kierowany lecz do wyżej wymienionego, a znalazł się rzeczywiście w Twoim dzienniku za co przepraszam i obiecuję Ci tu już nie śmiecić.

PostNapisane: Pn, 8-09-2014, 16:55 
Stały bywalec

Fx-Kris: Dziś już nie zdążę odpowiedzieć, napiszę o tym jak załatwię bieżące sprawy.

bartf77: W porządku, źle to odebrałem.

PostNapisane: Pn, 8-09-2014, 22:55 
Stały bywalec

Fx-Kris napisał(a):
bloodst4r napisał(a):

Co jest triggerem ?
Rozumiem ze zagrywasz na przebicie poziomu ? jak zajmujesz pozycję masz jakieś zasady np ustawiasz sie pod pierwsza swiecą po przebiciu ? czekasz an pullback jednoświecowy ? Czy nie zwracasz na to uwagi ?
Takie przebicia niosą za sobą sporo fake-ów jak sobie z tym radzisz.

Z tego co wstawiłeś wynika, że masz różne techniki wejść z pullbacku oraz z przebiciem poziomu.

Rozumiem, że pytasz o finalną fazę transakcji, czyli konkretnie otwieranie pozycji od strony technicznej, dlatego zaznaczam, że nigdy nie gram z powodu świeczek samych w sobie jeśli nie mam wcześniej wyznaczonego kierunku i zasięgu. Zagrywanie jest jedynie skutkiem pracy włożonej w pracę z wykresami.
1. Dla mnie najważniejszym triggerem jest momentum nazywane również BO
2. Zagrywam na przebicia i odbicia, ale tylko wtedy, jeśli mogę wykorzystać momentum
3. Mówiąc w uproszczeniu po momentum albo czekam na pullback albo zagrywam po przebiciu zamkniętym ciałem ekstremum momo (jeśli nie ma pullback lub podczas niego nie było czytelnej okazji do wejścia). DOPIERO na tym etapie korzystam z niskich interwałów, aby precyzować wejścia.
4. Z fałszywkami radzę sobie właśnie dzięki łączeniu interwałów, ale generalnie nie boje się fałszywych wejść, ponieważ najczęściej bezpiecznie je ucinam tak jak dziś na GBPUSD. Poza tym błędne wejście samo w sobie nie wygeneruje bolesnej straty takiej jak choćby:
a. Nieumiejętna gra na danych lub w ogóle gra na danych [BARDZO NIEBEZPIECZNE (w połączeniu z przelewarowaniem zabójcze)]
b. Konsekwentna gra pod prąd i bezsensowne utrzymywanie stratnej pozycji [NIEBEZPIECZNE]
c. Jeszcze raz bezsensowne utrzymywanie stratnej pozycji [NIEBEZPIECZNE]
d. Przelewarowanie [ZABÓJCZE]
To są prawdziwe problemy, jak się tego unika to małe prawdopodobieństwo, że stanie się coś złego.

PS. Znacie jeszcze jakieś niebezpieczne zdarzenia, których należy unikać na rynku? Chętnie uzupełnię ten katalog, bardzo się przydaje wywieszony gdzieś przy monitorze ;)

PostNapisane: Cz, 9-10-2014, 11:20 
Stały bywalec

Rozważam S'kę na AUDUSD, kusi mnie bardzo ciasny SL (mniej niż 10P i TP1 na około 40P).

Aktualizacja: dolne FBO zanegowało sygnał.

PostNapisane: Cz, 9-10-2014, 12:57 
Stały bywalec

W dość prowzrostowej sytuacji jest GBPUSD, ciekawe tylko czy cena w końcu mocno się zamknie, bo to warunek konieczny, aby szukać miejsca do wejścia w potencjalną kontynuację wzrostów.

Aktualizacja: Strasznie słabe zamknięcie o 13, znów nie będzie gry (przynajmniej na ten moment).

-- Dodano: Cz, 9-10-2014, 13:44 --

Ok teraz lecimy UP na GBPUSD.

-- Dodano: Cz, 9-10-2014, 13:51 --

Wkurzają mnie dziś te FBO, z resztą wczoraj do południa było to samo, żadnego konsekwentnego ruchu, jedynie poskalpować można.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]