Teraz jest Pt, 22-06-2018, 15:07

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 7-08-2015, 15:33 
Pasjonat

Pochwały: 46
AdrianW napisał(a):
pysio_godol trend wyznaczam na podstawie szczytów i dołków i zaznaczam linią. Pierwszy punkt zaczynam od max/min ceny czyli od końcówek cienia. Za drugi punkt biorę już korpusy świec, nie biorę pod uwagę już cienii świec przy wyznaczaniu drugiego punktu.

No to albo po korpusach albo po min i max wyznaczać LT. sugeruje robic to po min i max czyli po knotach w dodatku z dużą dozą dokładności.

PostNapisane: Pt, 7-08-2015, 18:50 
Stały bywalec

AdrianW napisał(a):
FX-Kris postaram się dokładnie wypowiedzieć w ciągu weekendu, bo teraz wyjeżdzam nie mam za bardzo czasu.
pysio_godol trend wyznaczam na podstawie szczytów i dołków i zaznaczam linią. Pierwszy punkt zaczynam od max/min ceny czyli od końcówek cienia. Za drugi punkt biorę już korpusy świec, nie biorę pod uwagę już cienii świec przy wyznaczaniu drugiego punktu. Niestety ostatnio zacząłem pajacować i próbowałem grać w konsolidacji (nie zwróciłem uwagi że cena jest w konsoli) i straciłem prawie 6% rachunku.

Cos jak ja, tez wszedzie widze trend nawet jak zostaly tam jego szczatki. Albo gorzej, widze naraz dwa trendy i nie wiem do ktorego chce sie podłączyć.

PostNapisane: N, 9-08-2015, 08:20 
Pasjonat

pysio_godol napisał(a):
Cos jak ja, tez wszedzie widze trend nawet jak zostaly tam jego szczatki. Albo gorzej, widze naraz dwa trendy i nie wiem do ktorego chce sie podłączyć.

pysio_godol takie posty w dzienniku kolegi nie wnoszą nic merytorycznego. Sugeruje otworzyć własny dziennik i zabrać się do pracy nad własnym tradingiem, ale tak na poważnie.

PostNapisane: N, 9-08-2015, 22:31 
Stały bywalec

Warunki wejścia:
Obszar znajduje sie w okolicy LT lub cena musi przebić LT
Nie gram gdy cena nie doszła do LT a zatrzymała się na wyrysowanym obszarze
FX-Kris nie wiem czy o coś takiego chodziło jeżeli nie lub nie jest zbyt dokładnie opisane to jakbyś mógł podać mi jakiś przykład to bym poprosił, zaraz przejrzę jeszcze inne dzienniki może coś znajdę
I tutaj przykład, bo ciężko jest mi to trochę to opisać (Eur/Gbp H4)
EUR GBP PRZYKLAD.png

Tutaj przykład z mojego zagrania
CAD JPY PRZYKŁAD.png

EUR JPY PRZYKŁADY.png

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pn, 10-08-2015, 10:49 
Pasjonat

Jeśli ciężko to opisać to znaczy, że nie ma tam żadnych zasad.
Zagrywasz w dziwny sposób jak dla mnie niezrozumiały. Narażasz się na duże ryzyko fałszywych wybić oraz błędnych wejść przez taką uznaniowość. Potrzebne jest jeszcze jakieś potwierdzenie, że cena w danym miejscu zawróci. Samo to, że jest SR i LT nie wystarczy

W dodatku masz źle naznaczone te SR i LT co w całości daje niezły bałagan. Zupełnie nie rozumiem po co używasz niższych TF skoro i tak patrzysz na LT z D1. Niższe TF są po to, aby złapać cenę jeszcze ciaśniej z niższym SL i mieć większe RR. Natomiast do tego jest potrzebne dokładne (poprawne) miejsce oraz jakiś sygnał. W innym przypadku zagrywanie na przebicia i odbicia = zagrywanie na ślepo i traf szczęścia. Mając w miarę dopracowany trading plan możesz przefiltrować masę fałszywych odbić wybić itd. co w dużym stopniu zmniejsza nieudane wejścia. Oczywiście nie niweluje ich do zera ale na pewno ogranicza.

Cała idea zagrywania jest ok tylko nie masz do tego szczegółowych informacji. Skąd masz taki pomysł na takie, a nie inne zagrywanie?

cad.jpg

Musisz obserwować swingi, naucz się je oznaczać HH HL LL LH. Na początku pomoże narzędzie zigzag, a potem jest już niepotrzebne. Jeśli w trendzie spadkowym ostatni dołek LL zostaje wybity to już sygnał do tego, że coś jest nie tak, tak samo w trendzie wzrostowym gdzie przebity zostaje ostatni szczyt HH taka obserwacja ma wielkie znaczenie pokazuje kiedy cena traci impet i kiedy zaczyna się pierwsza oznaka konsolidacji lub zmiany kierunku.

cad2.jpg

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pn, 10-08-2015, 16:53 
Stały bywalec

Cytuj:
Musisz obserwować swingi, naucz się je oznaczać HH HL LL LH. Na początku pomoże narzędzie zigzag, a potem jest już niepotrzebne. Jeśli w trendzie spadkowym ostatni dołek LL zostaje wybity to już sygnał do tego, że coś jest nie tak, tak samo w trendzie wzrostowym gdzie przebity zostaje ostatni szczyt HH taka obserwacja ma wielkie znaczenie pokazuje kiedy cena traci impet i kiedy zaczyna się pierwsza oznaka konsolidacji lub zmiany kierunku.

Czegos nie rozumiem, na moj rozumek to jesli LL w trendzie spadkowym pozostaje NIEwybity i nowy dołek jest wyzej od poprzedniego to cos jest nie tak. Czy masz na mysli wybicie w gore ostatniego LL? Ale to niekoniecznie oznacza to zmiane trendu, sa trendy wolniejsze, ktore lubia pochadzac sobie po 61% i 76% zniesieniach impulsow.

PostNapisane: Pn, 10-08-2015, 21:37 
Pasjonat

pysio_godol napisał(a):
Cytuj:

Czegos nie rozumiem, na moj rozumek to jesli LL w trendzie spadkowym pozostaje NIEwybity i nowy dołek jest wyzej od poprzedniego to cos jest nie tak. Czy masz na mysli wybicie w gore ostatniego LL? Ale to niekoniecznie oznacza to zmiane trendu, sa trendy wolniejsze, ktore lubia pochadzac sobie po 61% i 76% zniesieniach impulsow.

Nie mówiłem o korekcie swingów. To że niektóre swingi są znoszone na 61 czy więcej % to nie ma znaczenia ważny jest układ pozostałych elementów bo raz będzie to 30% raz 50% innym 80 ważny jest cały setup i pozostałe części układanki.
Chodziło mi o poziomy w których cena pokazuje, że należy przestać składać zlecenia czy to sell czy to buy. Poziomu SR zamieniają się z oporów we wsparcia i ze wsparć w opory. Cały proces inwestowania jest to proces oczekiwania na odpowiedni setup. Żeby uniknąć takiej sytuacji należy bacznie obserwować swingi i to jak zachowuje się cena nie ignorując łamania dołków lub górek.
Wtedy łatwo ocenić impet ceny lub utratę momentum. Szybciej można przewidzieć zmianę trendu lub konsolidację, a na pewno oszczędzić trochę nerwów i depo bo jest się wtedy po za rynkiem, a nie w dziwnych zleceniach z dużo większym ryzykiem.

PostNapisane: Śr, 12-08-2015, 14:57 
Stały bywalec

Wróciłem ale tylko na chwile z racji upałów moja kopuła nie daje rady ogarnąć rynku wydaje mi się, że nie ma też zbyt wielu okazji do zagranie. Przed chwilą zagrałem sell na Aud/usd i wpadł SL nie dam rady wrzucić zdjęcia też z powodu upałów (sprzęt leży i kwiczy wieszcza się niemiłosiernie).
Fx-Kris dzięki za uwagi, postanowiłem trochę więcej poczytać i oglądać jak to inni rysują wykresy i jak to wygląda. Sam też oczywiście rysuje i ćwicze.
Cad/Jpy dlaczego takie zagranie na przebicie LT otóż wielokrotnie podczas gry spotykałem się właśnie z takim przebijaniem LT i powrotem pod nią. Może jest to spowodowanie sposobem w jaki rysuje LT. Jakbym poprowadził po maximach to zagranie było by pod linia trendu czyli prawidłowo.
Jaka to figura. Trójkąt, ma konkretną nazwę z racji tego że dół jest płaski a góra opada, ale nie pamiętam jaką. Ewentualnie można chyba to nazwać klinem spadkowym.

PostNapisane: Pn, 17-08-2015, 18:15 
Stały bywalec

Dziś próbowałem zagrac coś na Eur/jpy Jedno zlecenie zostało złożone w dziś po północy, SL był źle ustawiony, ale przez strach, że cena pójdzie beze mnie był większy i oczywiście wybiło SL. Drugie wyjście było lepsze ale skończyło się na BE.
EUR JPY 17 08 2015.png

Złożyłem zlecenie oczekujące na EUR/AUD
EUR AUD 17 08 2015.png

A na USD/CAD czekam na przebicie oporu
USD CAD D1.png

PostNapisane: Pn, 17-08-2015, 23:21 
Pasjonat

Wcześniej napisałeś :

AdrianW napisał(a):
Wróciłem ale tylko na chwile z racji upałów moja kopuła nie daje rady ogarnąć rynku wydaje mi się, że nie ma też zbyt wielu okazji do zagranie.

Po tym co robisz ze zleceniami to chyba nadal jesteś w miejscu gdzie są upały.

Co to za pomysły z tymi zagraniami? jakieś kamikadze ? to może lepiej od razu otwieraj zlecenia bez patrzenia na wykres.
Jak chcesz się czegoś nauczyć to musisz wyrobić sobie jakieś zasady tradingu. Obecnie to co przedstawiasz to nawet nie ma nic wspólnego z tym co sobie nakreśliłeś. Najciekawsze jest zlecenie buy limit na EUR/AUD - odważna decyzja tylko na jakiej podstawie?

np. EUR/JPY po co zagrywać z niedzieli na poniedziałek w nocy jak rynki stoją.

Mam wrażenie że boisz się że cena odjedzie bez Ciebie i zagrywasz na siłę.

Tak jak pisałem wcześniej poprawna AT się kłania, oraz doprecyzowanie zasad, a w szczególności zasady wejścia. Już pomijając wyjście. Obecnie jest tu jakieś spore zamieszanie, a warunków do wejścia jak nie było tak nie ma. Na takich zagraniach, które nie są spójne nie można nic porównać. Tak czy inaczej to co pisałem wcześniej chyba do Ciebie nie trafia więc dalsze moje wypociny nie mają sensu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]