Teraz jest Cz, 19-07-2018, 15:45

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 7-03-2016, 23:50 
Pasjonat

Pochwały: 46
inwestornaetacie napisał(a):
Fx-Kris, Ty masz szczególnie chyba kompleks małego człowieka, albo nie tylko człowieka. mkubuxk dziękuję Ci za konstruktywne komentarze, bardzo to doceniam. Pozdrawiam

Już raz Tobie napisałem co sądzę o takich wypowiedziach w moją stronę. Jeśli tego nie zrozumiałeś to przeczytaj jeszcze raz:

Fx-Kris napisał(a):
Tu nikt nikogo nie obraża więc weź sobie to do serca i zachowuj się poprawnie i poważnie. Bo na razie to zachowujesz się jak dzieciak. Jak widać nie jest to tylko moja opinia i jak nie radzisz sobie z emocjami w takiej zwykłej rozmowie to na rynku będzie jeszcze gorzej. My po prostu nie będziemy tu pisać ale rynek da po palcach bo nie ma tam taryfy ulgowej.

Jeśli tego nie rozumiesz to znaczy, że moje jak i innych gadanie nic nie zmieniło, bo jeśli nie wyniosłeś z domu kultury to tu Ciebie nikt jej uczyć nie będzie. Co do tradingu upartość jak i brak rozumowania w decyzjach np wejścia, które nie mają sensu w sell na EURUSD i buy na USDCHF gdzie ten temat był już poruszany, a Ty je nadal powtarzasz. Tak robią uparte dzieci, które nie rozumieją jak działa mechanika rynku są zbuntowane i chcą wygrać z rynkiem. Mam wrażenie że nawet nie rozumiesz tego co inni piszą odnośnie tego co pokazujesz, nie analizujesz ani swoich wejść ani tego co piszesz w tym całym masywnym opisie, który nic nie wnosi do Twojego dalszego tradingu. Najlepiej wychodzi natomiast Tobie obrażanie innych więc może pomyliłeś forum i powinieneś przenieść się na forum gazety wyborczej lub jakieś inne pudelki jeśli szukasz odreagowania emocjonalnego.

Po drugie przestań wklejać te linki zarówno na screenach jak i w postach bo do inwestora na etacie to Ci jeszcze dużo brakuję, a dla reklam jest dział "Ciekawe linki, ogłoszenia komercyjne"

Na początek proponuję wyjąć słomę z butów i zacząć szanować innych ludzi bo od tego zaczyna się respect i szacunek do rynku.
Trochę więcej dystansu do siebie, kultury i szacunku do innych, a wtedy może i rynek będzie łaskawy dla Ciebie.
Powodzenia i radzę zachowuj się przyzwoicie bo inaczej mocno się pogniewamy.

PostNapisane: Wt, 8-03-2016, 13:08 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Cały ten dziennik odniosłem wrażenie prowadzony " na siłe". Przerost formy nad treścią. Jak czytam ktoryś raz z rzędu
"Emocje: pewność siebie, opanowanie, rozwaga, chłodny umysł, zdecydowanie" to ja sie pytam o jakie emocje tu chodzi? I jakie można mieć emocje tracąc 2-3 funty? I żadnych wniosków po którymś tam nieudanym trejdzie. Żadnej refleksji czy założenia słuszne. Kręcenie się w kółko. A generalnie sprowadzają się do 0/1 oceny. Udany trejd to dobre wejście nieudany to błąd wejścia. A wcale tak nie musi byc o czym wiemy.
Przynajmniej strat nie ma zbyt dużych.
I moja decyzja o odpuszczeniu tematu "zwierzaczków" jak widze była słuszna.

PostNapisane: Wt, 8-03-2016, 17:28 
Moderator

Pochwały: 22
Pewien przerost formy też mi się rzucił w głowę - najważniejsze, że inwestor zaczął odpowiadać na komentarze. Teraz tak naprawdę dopiero będziesz miał szansę przemyśleć czy faktycznie oni mają trochę racji czy to nadal ja mam rację.

Co do opisu emocji co napisał Storek - pisałem to w pierwszym swoim poście tutaj bodajże - nie widzę by to na cokolwiek wpływało - a więc taka informacja po jakimś czasie jest zbędna.

Budowanie edgu w inwestowaniu nie polega na wyeeliminowaniu błędów

Emocje można miec inwestując 2-3 funty - dość często mi się to zdarza, gdy czeka depozyt większy do zainwestowania i od tego czy te 2-3 funty zrobią jakiś performance zależy co będzie dalej. W tym wypadku transakcji jest bardzo mało więc o emocjach nie ma mowy. Każda decyzja jest zrobiona na jakiejś podstawie więc i tutaj jest ok - problem to nadal brak edgu według mnie - o czym świadczy idealnie pozioma krzywa kapitału - nie traci, nie zyskuje więc nie ma metody.

Trzeba by się zastanowić - kiedy ostatni raz zerkałem do poprzednich wpisów i co mi one dały.

Inwestor stara się prowadzić bloga, promować inwestowanie i swoją osobę - super. Ale za mało się w tym skupiasz mimo wszystko właśnie na właściwym inwestowaniu.

Prowadzenie bloga jest czasochłonne, prowadzenie video logów jest czasochłonne, praca na etat jest czasochłonna - gdzie jest czas na szlifowanie swoich umiejętności ?

Jeżeli chcesz zbudować ruch wokół swojej osoby musisz więcej konfrontować się z niewygodnymi opiniami i akceptować swoje porażki - podstawowy błąd to starać się wszystko wytłumaczyć przed publicznościa ,że jest cacy mimo , że nie jest wciąż.

Zresztą ten błąd popełniłem u siebie - wszystko chciałem wytłumaczyć wszystkim ( usprawiedliwić porażki - zamiast wyciągnąć wnioski - próba zrobienia wyniku w zeszłym roku i finalna strata ). 5-6 lat się w to bawię i ktoś mi mówi, że coś źle robię ? To pierwszy krok do regularnych strat.

PostNapisane: N, 20-03-2016, 10:57 
Radzę sobie. Ja przynajmniej rzetelnie prowadzę dziennik i pokazuje real konto. Nikogo nie zmuszam do czytania tego dziennika. Dodam, że ja przynajmniej czas wykorzystuję by pisać na swoim blogu, w swoich tematach na forach, itd. Większość z Was w swoich dziennikach piszę 2-3 zdania, ale w cudzych piszecie opowiadania. Jeśli ktoś chce krytykować te 'zwierzaki' lub moje podejście niech najpierw wyśle mi swoje wyniki - wtedy pogadamy. Nie odpisuje na wszystkie komentarze, bo są często idiotyczne i szkoda mi czasu. Tym bardziej, że sporo osób siedzi po kilka lat na tych forach i nic dalej się z nimi nie dzieje... To jest ten 'rozwój'? Proszę Was, nie ośmieszajcie się. Wiemy wszyscy doskonale kto przeważnie przesiaduje tutaj na forach......

Powiem po raz kolejny. Ja nie szukam tu poklasku. Nie pucuje się i nie podlizuję. Jestem rzetelny. A czas wszystko zweryfikuje, wtedy chciałbym zobaczyć dalej Wasze 'mądrości' w tym dzienniku.

P.S. fxkris pozbądź się tych kompleksów. Co do tej słomy w butach - to nie ja wpieprzam się do kogoś, kto mnie o to nie prosi. Idź filozofować gdzie indziej.

PostNapisane: Śr, 23-03-2016, 20:57 
Administrator

Pochwały: 2
Masz wspaniałą okazję - ktoś krytykuje Twoje działania (nie Ciebie) co czasem pozwala wyrwać się z iluzji, które każdy z nas tworzy w swoim umyśle. Giełda to wspaniałe środowisko, bo ktoś może się uważać za dobrego muzyka i żyć z takim przekonaniem a tutaj masz zawsze twarde dane. Zobacz sobie na krzywą kapitału, którą publikujesz od lutego zeszłego roku (czyli ponad rok), wniosek jest jeden:

Stoisz w miejscu a Twoja metoda nie daje Ci żadnej przewagi.

To są twarde dane, nie moje czy kogoś innego zdanie czy złośliwość.

Bardzo rzetelnie prowadzisz bloga, robisz rozbudowane opisy, dbasz o szczegóły. Ale jak słusznie zauważył mkubuxk tracisz na to mnóstwo czasu. Jeżeli radość sprawia Ci samo pisanie o giełdzie to robisz to dobrze. Niedługo zamienisz się w szkoleniowca, który sprzedaje kursy i ebooki a na giełdzie grosza nie zarobił.

inwestornaetacie napisał(a):
Powiem po raz kolejny. Ja nie szukam tu poklasku. Nie pucuje się i nie podlizuję. Jestem rzetelny. A czas wszystko zweryfikuje, wtedy chciałbym zobaczyć dalej Wasze 'mądrości' w tym dzienniku.

Ja bym to nazwał raczej upartością. Rzetelny człowiek również rzetelnie myśli i wyciąga wnioski ze swoich działań.

Jest jedna rzecz, która mi zaimponowała - widać że potrafisz się dyscyplinować skoro przez rok zrobiłeś drowdown tylko 5%. Gdybyś miał lepszą metodę prawdopodobnie osiągnąłbyś spektakularny sukces.

PostNapisane: Cz, 24-03-2016, 03:21 
Stały bywalec

Koledzy tak się zawzięli na inwestora że o sobie chyba zapomnieli. Co do przewagi to ją się buduje a nie pokazuje. Dziennik inwestora to jego codzienne zmagania z rynkiem a nie reklama super harmonic tradera. A co do przerostu formy nad treścią to problem jest nie w treści, ale w samej formie. Wszystko byłoby dobrze gdyby zamiast pisania sprawozdań wszystkie te dane zostały ujęte w zapis statystyczny pozwalający obrabiać zbierane informacje. Inaczej mija się to z celem...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PostNapisane: Cz, 24-03-2016, 10:46 
Administrator

Pochwały: 2
Fxamator napisał(a):
Co do przewagi to ją się buduje a nie pokazuje.

A dlaczego nie można robić obydwu tych rzeczy jednocześnie?

Fxamator napisał(a):
A co do przerostu formy nad treścią to problem jest nie w treści, ale w samej formie.

Najpierw zaprzeczasz a później potwierdzasz, zabawne :) Przerost formy nad treścią to właśnie problem w samej formie.

Z taką dyscypliną (której zazdroszczę) moim zdaniem inwestor osiągnąłby super wyniki pod warunkiem że skończy rysować na wykresie zoo.

PostNapisane: Cz, 24-03-2016, 12:37 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Otóż jak ktoś czytał większość dzienników tu zamieszczonych to pewnie zauważył, że autorów można podzielić na dwie kategorie. Jedni otwierają dziennik żeby się podzielić swoimi refleksjami i ewentualnie skorzystać z rad innych, druga kategoria to Panowie którzy chcą po prostu "zabłysnąć". Tak jak ten dziennik. Autor nabrał przeświadczenia, że już tak dużo umie i potrafi, że postanowił pokazać to innym. I pochwały i wszelkie "achy" przyjmuje z "należną" mu obojętnością to słowa krytyki raczej już znieść nie potrafi. Wynika to z wysokiej samooceny swoich umiejętności, co do których ja nie widzę podstaw. "Racje ma ten kto zarabia"-ktoś kiedyś powiedział. Słowa krytyki traktuje jako hejt, złośliwość, zawiść(?) itp. Taki sam dziennik prowadzi na Navi co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że dziennik ma pełnić role misyjną/edukacyjną. No i przynieść chwałę i splendor :). A ładnie/dobrze opisany prowadzony dziennik to jeszcze nikomu dochodów nie przyniósł. Niestety. Oceniam tradera po wynikach a nie po dzienniku. Teraz pewnie autor zada pytanie jakim prawem "ośmielam" się go oceniać? hehe. Prawem tego form które w tym celu zostało stworzone. Wymiany poglądów i opinii czy się to komuś podoba czy nie :). . Tylko jeden apel kolego inwestor. Grzeczniej bardzo proszę. Chcesz być szanowany to szanuj innych. Taka stara zasada etyki :). Różnijmy się "pięknie"

PostNapisane: So, 26-03-2016, 20:06 
Witam, przepraszam za zaniedbanie z mojej strony jeśli chodzi o systematycznie informowanie o transakcjach. Miało to związek z nową pracą - aklimatyzacją (freelancing na 100%). Już wszystko udało mi się ogarnąć i wszystko wróci do normy. Dziś wyjątkowo bez opisu, lecz same bezpośrednie odnośniki do moich dzienników w formacie .rar. Chciałbym poinformować, że od dzisiaj będę za każdym razem pod opisem zamiast screenów dodawać link do pobrania całego dziennika (bezpośredni - bez przekierowania na mojego bloga). Ma to związek z tym, że piszę na kilku forach i szczerze mówiąc nie podoba mi się metoda dodawania screenów, jest uciążliwa, często są jakieś głupie ograniczenia co do rozdzielczości wykresów i muszę przez to bawić się gimpem. Ogólnie bardzo nie intuicyjnie umieszcza się screeny na polskich forach. Wszystkie screeny będą w paczkach do pobrania. Storek dlatego dodawałem link z nawi, bo tutaj są dziwne ograniczenia co do rozmiaru zdjec. Co do prowadzenia statystyk i badań, już nad tym pracuję, dzięki za wskazówki. Chcę zrobić to w excellu - chce przebadac jak wypada kazda formacja, w jakich dniach i godiznach najlepiej wychodzi mi trade, jaka mam skutecznosc itd. Może macie jeszcze jakieś wskazówki co warto dodać/przebadać?

W ostatnim czasie zawarłem 6 transakcji (+ 1 ciągle aktywna). Dały mi skromnego ok. 1% na plus. Linki umieszczam poniżej:

EURGBP - http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/EURGBP-2016.rar

USDCAD - http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/USDCAD-2016.rar

EURJPY - http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/EURJPY-2016.rar

EURUSD - http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/EURUSD-2016.rar

Złoto - http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/GOLD-2016.rar

Korzystając z okazji chciałbym życzyć wszystkim ciepłych i radosnych świąt z bliskimi! Naładujcie baterie :)

P.S. jeśli ktoś myśli, że zacznę prowadzić szkolenia, czy się promuję to proszę zrobić screen tego zdania:

NIGDY NIE BĘDĘ SPRZEDAWAĆ ŻADNYCH SZKOLEŃ - InwestorNaEtacie

A w siebie wierzę i wiem, że idę w dobrym kierunku. Nikt nie mówił, że będzie łatwo, szybko i przyjemnie.

PostNapisane: Pn, 28-03-2016, 14:03 
Dziennik inwestycyjny Złoto

Wejście na rynek:

• Data wejścia na rynek: 24.03.2016 r.;
• Rynek: Złoto;
• Cena wejścia na rynek: 1214.60;
• Ilość kontraktów: 0.25 lota
• Ryzyko (SL): 30 pipsów – za formację świecową, na poziomie 1211.60;
• Cel (TP): TP przed pkt. B formacji na poziomie 1224.40 (możliwy podział na 2 części w ramach maksymalizacji zysków);
• Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:
- Formacja harmoniczna Gartleya;
- Geometria FE100;
- Cluster Fibo (FE100% + 78.6% + 127.2%BC);
- Markowanie ceny przed godziną 9;
- Dywergencja na RSI, który był na wyprzedaniu;
- Formacja świecowa Inside Bar na M5 i Młot na M15;
- Pozycja została otwarta z ręki.
• Emocje: pewność siebie, dobre samopoczucie, opanowanie, rozwaga.

Prowadzenie pozycji:

• Wykonane czynności: Zamknięcie 1/2 pozycji na TP1 przed pkt. B. Teraz połowa pozycji ma za zadanie maksymalizować zyski. SL przesunięty na BE. TP2 docelowy to pkt. C układu, ale możliwe, że zostanie zrealizowany wcześniej po 1250.00 jeśli rynek nie wykaże odpowiedniej siły popytowej;
• Opis emocji: pewność siebie, rozwaga, dobre samopoczucie, opanowanie.

Zamknięcie:

• Data zamknięcia: 28.03.2016 r.;
• Cena zamknięcia: 1215.10;
• Wynik: ok. 0.7% zysku;
• Emocje po zamknięciu: chłodny umysł, spokój.

Wykorzystane narzędzia:

• Platforma MetaTrader 4;
• Platforma Watch My Chart;
• Platforma FxRoom;
• Wskaźnik RSI;
• Kalkulator pozycji Investio.

Uwagi końcowe:

• Błędy popełnione: -
• Ciekawostki: Rynek wybił mnie na BE na lekkim minusie i zaksięgował geometrię FE100 po czym nastąpiła reakcja popytowa w 2 dzień świąt.

Cały dziennik do pobrania: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/GOLD-2016.rar

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]