Teraz jest N, 22-04-2018, 08:56

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 27-11-2014, 10:42 
Gaduła

Pochwały: 3
Mkubuxk masz może wykres korelacji ropy z sp500 np ?

-- Dodano: Cz, 27-11-2014, 10:50 --

Zastanawiam się poważnie nad krótką na Sp500, ustawione mam oczekujące z nieco wyższego poziomu. O 10:00 zaczyna się posiedzenie w Wiedniu, cena ropy bada kolejne minima.

PostNapisane: Cz, 27-11-2014, 11:54 
Stały bywalec

mkubuxk napisał(a):
Zauważyłem , że masz konto w Ameritrade. Zastanawiałem się nad otwarciem tam konta, ale do opcji. Masz z nimi jakieś dłuższe doświadczenie ? Czy otwierają konta dla Polaków ?

Co do linii trendu to jest ona nadal nieprecyzyjna co się przekłada na spore niedokładności w dłuższym terminie.

Nie mam tam realnego konta. Zalozylem konto demo na thinkorswim i uzywam tej platformy aby miec podglad na realny volumen.

Linia nie jest idealna ale wedlug mnie jest oki. Raz ja przebili ale swieczki zamknely sie ponizej tej lini. Dzisiaj na GBP odbili sie od tej lini (strefa 1.5830) czyli w jakis sposob tam dziala ;)

-- Dodano: Cz, 27-11-2014, 12:00 --

Co sadzicie o najblizszym referendum odnosnie zlota w Szwajcarii? jesli by to wypalilo to frank piekielnie by sie umocnil do innych walut - moze warto zaryzykowac

PostNapisane: Cz, 27-11-2014, 12:29 
Moderator

Pochwały: 22
Dariusz napisał(a):
Mkubuxk masz może wykres korelacji ropy z sp500 np ?

-- Dodano: Cz, 27-11-2014, 10:50 --

Zastanawiam się poważnie nad krótką na Sp500, ustawione mam oczekujące z nieco wyższego poziomu. O 10:00 zaczyna się posiedzenie w Wiedniu, cena ropy bada kolejne minima.

Korelacje 60 dniową masz na poziomie -0.4 SP500 do Oil, a 30 dniową na poziomie -0.8. Może to być dość pozorna korelacja, a nie długoterminowa zależność ( paromiesięczna ).

Z sektorem energetycznym miałbyś pewnie coś koło 0.8 na plusie. Jeżeli Oil bada minima to większość złych informacji jest już w cenie. Dodatkowo dochodzimy do pewnego progu opłacalności inwestycji wydobycia ropy, a to wymusi wręcz zmniejszenie podaży z czasem. Spadków już dużo nie zostało i wszystko w okolicach 69 i niżej nadaje się do budowania dna. Może jakiś final spike w kierunku spadków teraz nastąpi jeżeli kartel się nie dogada, ale to już jest ostatek ruchu.

Simply put, as a cartel, OPEC ostensibly is interested in keeping prices higher than they would otherwise be. However, for numerous reasons, OPEC is not the price setter it once was. Especially with the rise of US output, there has been a significant shift in the underlying fundamentals, and this requires a new strategy. Essentially, prices may have to fall to levels that begin curtailing production in a significant way. This is seen as closer to $70 for Brent and $60-$65 for WTI.

Z shortami na SP500 mam takie doświadczenie , że owszem mają racje bytu, ale dużo lepiej spisują się już w fazie przehandlowania maksów przez okres przynajmniej dwóch tygodni - zerknij ostatnie szczyty jak długo zajęło zejście z nich. Szczyt w rynku wzrostowym to nie jest jeden dzień. Możesz zarobić na takim shorcie, ale czy wytrzymasz 2 miesiące w minusie ? Lepiej poczekać według mnie na wzrost zmienności ( spike na Vix ) i dopiero szukać jakiegoś FBO ( false breakout ) , ewentualnie double top szczytów.

-- Dodano: Cz, 27 listopada 2014, 12:33 --

eden napisał(a):
Co sadzicie o najblizszym referendum odnosnie zlota w Szwajcarii? jesli by to wypalilo to frank piekielnie by sie umocnil do innych walut - moze warto zaryzykowac

To dobry pretekst do tego by zobaczyc czy SNB jest czujne. Nic więcej bo referendum nie przejdzie podobnie jak swego czasu głosowanie na temat niezależności Szkocji od Angli. To czy się umocni czy osłabi po takim referendum gdyby przeszło to wielka niewiadoma - nie wiemy jak będą kupować złoto i za co - może będą drukować franki ? Wtedy się osłabi Frank. Jedyny pewniak to umocnienie złota o około 15% ( tyle by musieli dokupić ).

Data from the Swiss National Bank suggests that it likely intervened last week. There were rumors of such in the market. The evidence is the increase in sight deposits. They rose to by about CHF2.7 bln to CHF370.8 bln in the week ending November 21. It appears to be the largest increase in sight deposits in about two years.

Są cały czas czujni.

-- Dodano: Cz, 27 listopada 2014, 12:47 --

Z moich informacji wynika, że mało który fundusz w tej chwili targetuje powyżej 2100-2150 dla SP500 w tym roku. Warto o tym pamiętać pod kątem krótkich pozycji. Też mi się wydaje , że to już ostatek wzrostów w tym roku, uważaj tylko na spekulacje związane z konferencją ECB - to ostatnie paliwo dla rynków- wszelkie spekulacje zostaną rozwiane pod koniec przyszłego tygodnia. Do tego czasu SP500 może trzymać się szczytów na niskich zmiennościach. Obserwując na codzień rynki Europejskie widzę , że futursy europejskie targetują właśnie ze wzrostami w ten termin. Bardzo małe szanse są na większą korektę do tego czasu. Korekta przed tym terminem to okazja do kupna wciąż. Więcej o equities pisać nie mogę z pewnych względów choć to mój konik :)

-- Dodano: Cz, 27 listopada 2014, 12:56 --

Dziś mamy konferencję Draghiego i oczekiwania są takie , że Draghi będzie za mocniejszym luzowaniem i postara się dużo mówić na ten temat. Potem będzie występować Weidmann i on już jest znacznie bardziej ostrożny w słowach.

Ostrożnośc Weidmanna to squeeze w kierunku wzrostów na EURUSD. Mocne słowa draghiego to okazja do kupna dołka po silniejszych ruchu - zgodnie z tendencją z ostatnich 2 tygodni, gdy to dołki są skupowane po różnych rewelacjach.

Po 14.30 mało się już będzie działo ze względu na USD bank holiday.

PostNapisane: Cz, 27-11-2014, 14:31 
Gaduła

Mały ruch dzisiaj , trzeba sobie odpuścić. :idea:

Co do CHF to w tej chwili wygląda mi to na umocnienie USD dla tej pary, ale poczekałbym do jutra jak się rynek ustawi. Referendum wg.mnie nie zwiększy rezerw złota, wcześniej pisałem o tym poziomie 1202 i nadal się on mocno trzyma, jeśli byłby zamiar zwiększenia rezerw to cena robiła by wsparcie na tym poziomie a póki co tak nie jest .

Dzięki Mat za korelacje, mam zlecenie ustawione na 2080.

PostNapisane: Cz, 27-11-2014, 22:54 
Gaduła

Ropa zgodnie z przewidywaniami po informacji o pozostawieniu wydobycia na niezmienionym poziomie. Ładny ruch na ponad 750 p. w 2-3 dni :mrgreen:

PostNapisane: Cz, 27-11-2014, 23:13 
Moderator

Czyżby dokręcenie nastrojów i finalny washout ?

-- Dodano: Cz, 27 listopada 2014, 23:17 --

Tak duża dynamika spadków może świadczyć o tym , że już mało kto w ogóle wierzy , że cokolwiek się poprawi na ropie. Po takiej burzy wystarczy tydzień bez żadnych negatywnych informacji, a okaże się że większość oczekiwań była przesadzona i tak źle w OPEC wcale nie jest. Tak to zazwyczaj wygląda w przypadku negatywnych informacji - te są bardzo często wyolbrzymiane.

Tym oto sposobem zeszliśmy w bardzo szybkim czasie do granic opłacalności wydobycia czyli poziomów , które w przypadku braku jakiegoś ogromnego kryzysu energetycznego są po prostu atrakcyjne do kupna fundamentalnie.

PostNapisane: Pt, 28-11-2014, 00:05 
Gaduła

mkubuxk napisał(a):

Tak duża dynamika spadków może świadczyć o tym , że już mało kto w ogóle wierzy , że cokolwiek się poprawi na ropie. Po takiej burzy wystarczy tydzień bez żadnych negatywnych informacji, a okaże się że większość oczekiwań była przesadzona i tak źle w OPEC wcale nie jest. Tak to zazwyczaj wygląda w przypadku negatywnych informacji - te są bardzo często wyolbrzymiane.

Tym oto sposobem zeszliśmy w bardzo szybkim czasie do granic opłacalności wydobycia czyli poziomów , które w przypadku braku jakiegoś ogromnego kryzysu energetycznego są po prostu atrakcyjne do kupna fundamentalnie.

Wg. mojej teorii spiskowej Rosja, OPEC, gdzie większość surowca jest sprzedawana a nie przetwarzana w dalsze pochodne prowadzi do uzależnienia wprost od cen surowca. Teraz Amerykanie zwiększając wydobycie i doprowadzając do dużej podaży, zmusili pozostałych graczy na rynku do kontynuowania wydobycia, bo w przeciwnym razie na(zmniejszeniu wydobycia) podwyżce tylko oni by skorzystali. Reszta nadal by czekała nic nie zyskując, dlatego dla nich wygodne jest status quo i wpływy ze sprzedaży, gorzej będzie jeśli Chiny zmniejszą zapotrzebowanie wówczas ceny wrócą ponownie w rejony 30 $. Sytuacja jest rzeczywiście patowa . Oczywiście trzeba brać pod uwagę zasoby globalne i liczyć siły na zamiary.

PostNapisane: Pt, 28-11-2014, 08:47 
Gaduła

UJ zgarnięty z poziomu 117 i TP . NZDJPY też wygląda wzrostowo, chociaż po wczorajszych danych klimatu w biznesie NZ można było ładnie wejść na 50-60 p.

2014-11-28_07-38_UJ_M30.png

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pt, 28-11-2014, 10:11 
Moderator

Dariusz napisał(a):
mkubuxk napisał(a):

Wg. mojej teorii spiskowej Rosja, OPEC, gdzie większość surowca jest sprzedawana a nie przetwarzana w dalsze pochodne prowadzi do uzależnienia wprost od cen surowca. Teraz Amerykanie zwiększając wydobycie i doprowadzając do dużej podaży, zmusili pozostałych graczy na rynku do kontynuowania wydobycia, bo w przeciwnym razie na(zmniejszeniu wydobycia) podwyżce tylko oni by skorzystali. Reszta nadal by czekała nic nie zyskując, dlatego dla nich wygodne jest status quo i wpływy ze sprzedaży, gorzej będzie jeśli Chiny zmniejszą zapotrzebowanie wówczas ceny wrócą ponownie w rejony 30 $. Sytuacja jest rzeczywiście patowa . Oczywiście trzeba brać pod uwagę zasoby globalne i liczyć siły na zamiary.

W jakimś stopniu może to być nauczka dla Rosji , że w dobie postępu technologicznego nikt już nie wojuje na miecze lecz właśnie ekonomicznie rywalizują ze sobą poszczególne gospodarki. Rosja jest uzależniona od cen surowców energetycznych. Parę lat w ten sposób plus nacisk na rubla i są bankrutami - w konkurencji doskonałej Rosyjska gospodarka powinna zostać beneficjentem słabego rubla i nastawić się na nowe produkty i eksport - ale czy tak będzie ?.

Całość kryzysu w OPEC tak jak napisałeś zaczęła się właśnie od wzrostu postępu technologicznego w Stanach i wzrostu wydobycia tam surowców. Z drugiej strony Stany nie powinny na dłuższą metę przykręcać w ten sposób śruby bo źle to się odbije na ich sojusznikach zza wschodu - Ci kupują mnóstwo papierów wartościowych zarówno akcji jak i amerykańskich długoterminowych obligacji zużywając nadwyżkę gotówkową ze sprzedaży ropy. Cena na poziomie 30 to otwarta prowokacja do przewrotu na bliskim wschodzie i utracie kontroli nad ich sojusznikami.

PostNapisane: Pt, 28-11-2014, 11:30 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Dariusz napisał(a):
Mały ruch dzisiaj , trzeba sobie odpuścić. :idea:

Co do CHF to w tej chwili wygląda mi to na umocnienie USD dla tej pary, ale poczekałbym do jutra jak się rynek ustawi. Referendum wg.mnie nie zwiększy rezerw złota, wcześniej pisałem o tym poziomie 1202 i nadal się on mocno trzyma, jeśli byłby zamiar zwiększenia rezerw to cena robiła by wsparcie na tym poziomie a póki co tak nie jest .

Dzięki Mat za korelacje, mam zlecenie ustawione na 2080.

Szykujesz sie na krótką dla SP500? Bardzo trudno "wstrzelić" sie w szczyt/dołek. Proponuje pozycje podzielić na pare mniejszych i uśredniać wcześniejszą/e jeśli nie trafisz. Potencjalna korekta pozwoli odrobić powstałe straty.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]