Teraz jest Cz, 19-04-2018, 11:33

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 28-11-2014, 11:51 
Gaduła

Pochwały: 3
Te poziomy co wspominał Mateusz 2100-2150 są bardzo rozsądne, ale tak jak mówiliśmy wchodzenie teraz w krótką to duże ryzyko ze względu na wiadomy kierunek, dlatego przesunę zlecenie w tamte rejony :) a kijem Wisły nie będę chciał zawracać.
Jeśli ktoś trafi w odwrócenie to z tej pozycji być może wystarczy mu na emeryturę :mrgreen:

Nie lubię dzielić pozycji, ale to dobre rozwiązanie ograniczające ryzyko, więc popieram ! Wolę brać częściowy zysk z pozycji żeby później ew. BE przesunąć jeszcze niżej przy ewentualnym cofnięciu. Będziemy obserwować, jeśli coś na wykresie pojawi się ciekawego podzielę się moją wizją .

-- Dodano: Pt, 28-11-2014, 11:53 --

PostNapisane: Pt, 28-11-2014, 19:44 
Stały bywalec

No i odbili sie jednak od linie trendu spadkowego na GBP i to aż 200 pkt - kto by przypuszczał ze tak pojadą w dół

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pt, 28-11-2014, 21:24 
Gaduła

Jedyny problem w tym przypadku było przekonać własne EGO do obrucenia pozycji, nie grałem tego więc mogę się powymądrzać ;)

-- Dodano: Pt, 28-11-2014, 21:26 --

Cześć Zwykuy Gracz !

PostNapisane: Pt, 28-11-2014, 21:43 
Gaduła

Pochwały: 4
He He ! :)

cześć cześć !!

Widzę po wykresach Dariusz, że już chyba przeszedłeś Forex ?:)

Mi zamknęli Armade i nie mam gdzie handlować :cry:
Stało się to akurat bo gorszym okresie w handlu więc akurat przerwa mi wskazana. Po nowym roku zacznę szukać nowego brokera i wrócę do was :)

PostNapisane: Pt, 28-11-2014, 21:52 
Gaduła

Nie ma co się łamać, są wzloty i upadki ważne żeby iść do przodu , ostatnie 2 lata idzie mi dobrze, ale nigdy nie znasz dnia ani godziny.
Tutaj na forum przynajmniej atmosfera dobra choć mało się dzieje :)

PostNapisane: Pt, 28-11-2014, 21:58 
Gaduła

nie łamię się tylko muszę 'przewietrzyć mózg' :)
do świąt nie będę się nudził, podczas świąt bryndza na rynkach. Więc będę miał noworoczne postanowienie ;)

Na razie to takie 'plany budowy dróg' ale trochę myślę o handlu akcjami. Trochę sobie czytam i nawet to ciekawe...

PostNapisane: Pt, 28-11-2014, 22:05 
Gaduła

Ja już nie czytam :) Teraz mam więcej wolnego czasu to mogę trochę na forum popisać i może otworzę dziennik ze 100 $ na starcie i zobaczę czy się da to pociągnąć i większą sumę przekazać na jakąś fundację.

-- Dodano: Pt, 28-11-2014, 22:08 --

zwykuy.gracz napisał(a):
nie łamię się tylko muszę 'przewietrzyć mózg' :)
do świąt nie będę się nudził, podczas świąt bryndza na rynkach. Więc będę miał noworoczne postanowienie ;)

Na razie to takie 'plany budowy dróg' ale trochę myślę o handlu akcjami. Trochę sobie czytam i nawet to ciekawe...

Akcjami nigdy nie handlowałem, skupiam się w 90 % na walutach .

PostNapisane: Pt, 28-11-2014, 22:13 
Gaduła

czyli istnieje jeszcze 10% ?
Powiesz coś innego niż indeksy i surowce ?:)

PostNapisane: Pt, 28-11-2014, 22:34 
Gaduła

zwykuy.gracz napisał(a):
czyli istnieje jeszcze 10% ?
Powiesz coś innego niż indeksy i surowce ?:)

To mam opatrzone najbardziej :shock: ok, trochę offtopic, ale od czasu do czasu ... :mrgreen:

PostNapisane: Pt, 28-11-2014, 23:52 
Moderator

Pochwały: 22
Co do GBP to tak jak pisałem. Nie mam na myśli wciąż zmiany trendu, a GBP zaczęło akumulować i pojawiła się dywergencja z takim targetem ( 1.58 ). Teraz należy dalej obserwować i wyszukiwać wskazówek. Nie widzę dopóki EURUSD nie wybije minimów nowych możliwości kolejnej fazy umocnienia USD. Dlatego teraz szukałbym kolejnej dywergencji na GBPUSD.

Uwaga tylko na konferencje ECB: są dwie rzeczy na które trzeba będzie zwrócić uwagę podczas niej:

1. Co zrobi ECB, czy uruchomi skup czegoś nowego jak zapowiedział Draghi oraz
2. ważniejsza rzecz czy Draghi powie coś na temat skupu sovereign bonds w Q1 2015.

Oczekiwania są ogromne na coś nowego. Jeżeli nie będzie niczego nowego i Draghi nie powie nic na temat skupu sovereign bonds w Q1 2015 to śmiało można rozegrać breakout w górę i potrzymać ze 200pkt na EURUSD.

Ja osobiście nie rysuje LT. Wszystko co nie jest poziomem cenowym i reakcją na ten poziom ignoruje. Może dlatego do mnie ta linia nie trafiła. Twoim atutem może być selekcja tego typu linii trendu i w tym możesz widzieć zależności. Ważne by potrafić opisać rynek na swój sposób i co najważniejsze rozumieć to co się robi.

-- Dodano: Pt, 28 listopada 2014, 23:54 --

PS: może uda się coś rozruszać na nowo dział Day Tradingu.

Ciężko zinterpretować ten dzisiejszy ruch. Od 16 nie zerkałem na rynki. Jedyne z czym to można powiązać to rebalancing porfolio na koniec każdego miesiąca -ale żeby trafić co się jak umocni podczas takiego rebalancingu to już inna historia i bardzo rzadko jest to oczywiste.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]