Teraz jest Wt, 23-01-2018, 01:52

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 4-12-2014, 21:52 
Gaduła

Pochwały: 3
Do Twojej wypowiedzi mogę tylko dodać, że teraz jest idealny moment na skup EUR :twisted:

-- Dodano: Cz, 4-12-2014, 21:56 --

Jeśli chodzi o złoto poziom był wyznaczony już dawno, natomiast wykres wyraźnie pokazywał wzrost ceny na odwrotnej korelacji do USD.

PostNapisane: Pt, 5-12-2014, 11:46 
Moderator

Pochwały: 22
Dziś Payrollsy. Mimo tego , że straciły ostatnio na znaczeniu ze względu na podejście Yellen do bezrobocia mierzone wieloma wskaźnikami, zamiast tego jednego nadal powodują pewne zaskoczenie.

Środowe ADP przyszło poniżej prognoz, ale nadal w granicach 200k. Podobnie może być z Payrollsami. Małe zaskoczenie na niekorzyść Dolara.

Funt dalej uklepuje dno. Kluczowe Stop Lossy są na poziomie 1.5580-85 - zastanawiam się czy GBPUSD nie pokusi się o uruchomienie tych SLi w celu skupienia rynku delikatnie pod nimi - tak bym widział rozwój wypadków w przypadku mocno pozytywnych Payrollsow.

PostNapisane: Pt, 5-12-2014, 12:13 
Gaduła

mkubuxk napisał(a):
Dziś Payrollsy. Mimo tego , że straciły ostatnio na znaczeniu ze względu na podejście Yellen do bezrobocia mierzone wieloma wskaźnikami, zamiast tego jednego nadal powodują pewne zaskoczenie.

Środowe ADP przyszło poniżej prognoz, ale nadal w granicach 200k. Podobnie może być z Payrollsami. Małe zaskoczenie na niekorzyść Dolara.

Funt dalej uklepuje dno. Kluczowe Stop Lossy są na poziomie 1.5580-85 - zastanawiam się czy GBPUSD nie pokusi się o uruchomienie tych SLi w celu skupienia rynku delikatnie pod nimi - tak bym widział rozwój wypadków w przypadku mocno pozytywnych Payrollsow.

Ja bym kupował kabla na poziomie 1.55710-20 i tak pewnie ustawię zlecenie .

-- Dodano: Pt, 5-12-2014, 12:14 --

Teraz można jechać na korekcie tego wybicia sprzed chwili .

PostNapisane: Pt, 5-12-2014, 13:04 
Moderator

Nie ustawiałbym tam buy limit. Jeżeli pójdziemy w minima nowe to prawdpodobnie tak jak po Payrollsach z Października.

Do samego końca sesji pokrywanie longów i spadki i od Poniedziałku budowanie popytu - choć jest to według mnie scenariusz awaryjny bo oczekiwania mam bardziej takie ku nie przebijaniu tego dna.

Jeżeli muśniemy minimum bez Sell Offu dużego to dopiero wtedy można by było kupować - wyczekać FBO jakieś.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pt, 5-12-2014, 15:48 
Gaduła

NFP z lekkim zaskoczeniem +321 i dodatkowo wyższe zarobki :mrgreen:

PostNapisane: Pt, 5-12-2014, 15:50 
Moderator

Minima nie padły , a więc wariant sell offu, aż do Poniedziałku nie jest aktualny. Należy pamiętać , że ten ruch to jest ruch typowo dolarowy i nie ma powiązania z wczorajszą decyzją ECB, która według mnie ustanowiła minimum na Euro na jakiś okres czasu.

A dane naprawdę dobre, ale nie zmieniam swojego zdania wczorajszego że warto kupować dołki na EU GU i AU

-- Dodano: Pt, 5 grudnia 2014, 15:52 --

Nadal kolejność jest taka: USD > GBP > EUR > AUD

W przypadku jakiejkolwiek realizacji zysków na USD idziemy prosto w 1.59 na GBPUSD.

PostNapisane: Pt, 5-12-2014, 15:53 
Gaduła

Ten ruch na kablu był dla mnie bardzo czytelny , teraz bym ponownie sprzedawał na korekcie 1.5657.

-- Dodano: Pt, 5-12-2014, 15:59 --

dno w tej chwili 1.557 .

PostNapisane: Pt, 5-12-2014, 16:34 
Stały bywalec

mkubuxk napisał(a):
Minima nie padły , a więc wariant sell offu, aż do Poniedziałku nie jest aktualny. Należy pamiętać , że ten ruch to jest ruch typowo dolarowy i nie ma powiązania z wczorajszą decyzją ECB, która według mnie ustanowiła minimum na Euro na jakiś okres czasu.

A dane naprawdę dobre, ale nie zmieniam swojego zdania wczorajszego że warto kupować dołki na EU GU i AU

-- Dodano: Pt, 5 grudnia 2014, 15:52 --

Nie chcialbym byc uszczypliwy ale to co piszesz to troche zaklinanie rzeczywistosci - od wczorajszego EBC eur/usd spadlo 180 pkt od szczytu co zrobilo po przemowieniach Draghiego i przebilo wczorajsze minima wiec troche chyba nie tak z tym co piszesz. Mi wychodzi ze nalezalo i nalezy sprzedawac gorki i brac tylko shorty z wykresu (kazdy kolejna gorka i dolek na D1 jest nizej). A AUD to spada jak kamien dzien w dzien nowe minima to nie wiem gdzie na jakich poziomach by to skupywac aby zarobic

PostNapisane: Pt, 5-12-2014, 17:01 
Moderator

Z minimami pospieszyłem się.

W przypadku boczniaka możemy oboje mieć racje. Trend na dolarze niezaprzeczalnie jest w kierunku wzrostów czyli na EURUSD spadkowo długoterminowo czyli po stosunkowo niedużych wzrostach zawsze opłaca się sprzedawać. Odniosłem tylko wrażenie, że strona popytowa aktywowała się w ostatnim czasie na GBP i po konferencji ECB EU powinno lepiej sobie radzić - ale jak mamy dane odstające od reszty o ileś tam odchyleń standardowych to reakcja jest zawsze w kierunku danych.

EU być może naruszy minima, ale w średnim terminie mamy okolice dołka w tej chwili i sprzedaż np w nowych minimach nie jest już według mnie optymalną strategia w takim terminie do paru dni.

Jakbym miał oceniać gdzie będziemy za tydzień czasu. Wyżej czy niżej wybrałbym te pierwszą opcje.

-- Dodano: Pt, 5 grudnia 2014, 17:06 --

Co do AUD nie mam wielkiego przekonania jeszcze co do kupna go. Wydaje mi się , że oczekiwania są przesadzone co do obniżki stóp, ale faktycznie ta para najsłabiej reaguje z tych 3 o których rozmawiamy i póki co idziemy w nowe minima dzień w dzień - tutaj kupując nowe minima byłoby się teraz w stracie.

Kupując okolice minimów na EU ( dobrze sobie radziło do okresu paru dni przed konferencją, wtedy zaczęło spadać i na konferencji wzrosło ) i GU ( ostatnie pół miesiąca to boczniak ) już nie do końca.

PostNapisane: Pt, 5-12-2014, 17:32 
Stały bywalec

Pochwały: 4
eden napisał(a):

Nie chcialbym byc uszczypliwy ale to co piszesz to troche zaklinanie rzeczywistosci - od wczorajszego EBC eur/usd spadlo 180 pkt od szczytu co zrobilo po przemowieniach Draghiego i przebilo wczorajsze minima wiec troche chyba nie tak z tym co piszesz. Mi wychodzi ze nalezalo i nalezy sprzedawac gorki i brac tylko shorty z wykresu (kazdy kolejna gorka i dolek na D1 jest nizej). A AUD to spada jak kamien dzien w dzien nowe minima to nie wiem gdzie na jakich poziomach by to skupywac aby zarobic

Ja rowniez "nie chcialbym byc uszczypliwy" ale euro nie spadlo wczoraj po "przemowieniach" Draghiego, wrecz przeciwnie, umocnilo sie. Oslabienie euro bylo spowodowane pozniejszymi zrodlami ECB, ktore poszly w eter po 18:30 (czyli juz po tym jak Mkubuxk napisal posta) - wiec wytykanie tego nastepnego dnia jest nie na miejscu bo analizy robi sie ceteris paribus. Naglowek z bloomberga mowil ze ECB przygotowuje QE na styczen, a tego nie mogles wiedziec ani bezposrednio wywnioskowac z konferencji Mario. Zobacz sobie jakie byly reakcje na indeksach o tej samej porze i wiedz, ze w wypadku polityki bankow centralnych to naprawde nie zalezy od gorek ani dolkow na D1: to gorki i dolki zaleza od tego.

pzdr

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]