Teraz jest Pn, 23-07-2018, 07:41

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 3-12-2014, 01:00 
Moderator

Pochwały: 22
Co do serwisów informacyjnych to codziennie przeglądam to o czym piszą, ale pod kątem informacyjnym. Parę razy dziennie zaglądam do bloomberga,reutera,financial times i wielu blogerów których obserwuje. Jedyne co jest naprawdę bezużyteczne w przypadku serwisów informacyjnych to gdy piszą one właśnie o takich breakoutach lub o poziomach technicznych.

Dajmy na to forexlive - chłopaki potrafią napisać bardzo często coś sensowego i z gąszczu informacji pokazać te istotniejsze, ale gdy tylko zaczynają kreślić te swoje analizy techniczne jakieś dziwne poziomy to załamuje ręce. Nie są to traderzy w większości z jakimkolwiek doświadczeniem w wykonywaniu transakcji, a redaktorzy których doświadczenie to redagowanie i filtrowanie informacji - i w tym są dobrzy.

PostNapisane: Śr, 3-12-2014, 13:14 
Stały bywalec

czy ja wiem czy te analizy na forexlive sa tak dramatyczne - sa tam video z analizami robione przez Grega Michalowskiego to nawet dobrze pokazuje poziomy

PostNapisane: Śr, 3-12-2014, 13:41 
Moderator

Tymczasem Euro zaczyna już schodzić nisko w związku z jutrzejszym ECB. W tej chwili nie ma co liczyć na zdecydowany ruch wzrostowy na wszystkich parach skorelowanych dopóki sytuacja nie wyjaśni się.

PostNapisane: Śr, 3-12-2014, 14:04 
Gaduła

Pochwały: 3
Było mocne przebicie poprzedniego wsparcia na EURUSD, więc też nie skłaniałbym się do kierunku w górę. Nie co więcej podpowiada mi kabel, jest kierunek w dół , ale myślę że nie więcej jak 60-70 p. i pewnie reszta tam się rozegra czyli ECB i NFP.

-- Dodano: Śr, 3-12-2014, 14:06 --

Dla EURUSD widzę teraz poziom 1.2355 jako granicę .

PostNapisane: Śr, 3-12-2014, 16:17 
Stały bywalec

a ja bym widzial edzia na lini trendu z tygodniowego

https://www.youtube.com/watch?v=FgiCDQcODTo

impuls>konsolidacja(korekta)<impuls>konsolidacja(korekta)
zysk>strata

PostNapisane: Cz, 4-12-2014, 11:30 
Moderator

Uwaga na ECB o 14.30 - bardzo mocne pozycjonowanie pod osłabienie EUR jak i wzrosty na akcjach jest robione - w szczególności widać to na spółkach Europejskich.

Jeżeli Draghi nic nie powie na temat sovereign bonds w Q1 2015 to możemy mieć rozczarowanie i szybkie pokrywanie krótkich pozycji. Tuż przed konferencją najlepiej by było ustawić Buy Stopa Około 20-30 pkt nad ceną.

PostNapisane: Cz, 4-12-2014, 11:49 
Gaduła

Będzie się działo, dla mnie pozycjonowanie wygląda w tej chwili pod umocnienie EUR .

PostNapisane: Cz, 4-12-2014, 16:07 
Gaduła

Mały prezent od Mario :mrgreen:

2014-12-04_15-05_GOLD_M5.png

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Cz, 4-12-2014, 16:50 
Moderator

Wieczorem napiszę podsumowanie. W skrócie mieliśmy short squeeze na EURUSD i rozczarowanie. Brak daty QE ani nowych Initiatives.

PostNapisane: Cz, 4-12-2014, 18:56 
Moderator

Według mnie te rozczarowanie to podstawa fundamentalna do zwrotki na EURUSD na jakiś czas. Nie ma mowy o zmianie trendu długoterminowego, gdyż presja deflacyjna na Europe jest nadal a w mandacie ECB jest utrzymywanie stabilności cen i większość inwestorów będzie o tym pamiętać sprzedając Euro ( kiedyś QE pewnie będzie i to będzie trzymać Euro stosunkowow nisko ). Krótkoterminowo jest to pierwszy raz od wielu miesięcy, gdzie według mnie widmo QE odsuwa się przynajmniej o parę miesięcy i ECB dało jasno do zrozumienia, że będziemy działać ale tylko w przypadku widma deflacji plus skup zagranicznych aktywów to nie jest to co ono nazywałoby jako QE - najpierw Europejskie aktywa i też nie wiadomo do końca jakie - Draghi nie brzmiał przekonywująco na tyle według mnie by cokolwiek było jednak w planach i uzgodnione - mówił , że early next year będzie QE - jak zapytano go co to znaczy early powiedział , że Early to nie znaczy Styczeń i nie znaczy równie dobrze marzec -early to early. Jako zapytano go o QE to powiedział , że to nie jest takie proste. Reakcja techniczna na akcjach była jednoznaczna - pokrywanie długich pozycji przy użyciu zleceń market - podobnie Eurusd - squeez od razu i mocno w górę. Minimów w tym roku jak i na początku przyszłego roku już prawdopodobnie nie zobaczymy. Z Euro targetowałbym w tej chwili w okolice 1.26 znów.

GBPUSD przyglądało się biernie , ale dane ( PMI ostatnie ) i brak przebicia nowych minimów wskazują dalej na uklepywanie dołka- GBP prawdopodobnie czeka na jakieś dane by szybko zrobić ruch przy użyciu jak najmniejszego oporu w kierunku 1.59 - targetowałbym w tej chwili już wyżej jak 1.58

AUDUSD poszło w minima nakręcane słowami Stevensa o konieczności obniżenia stóp procentowych w przyszłym roku bo Australia łapie zadyszkę. Dane ( retail sales i inne ) tego nie wskazują i według mnie również szykuje się short squeeze na tym crossie.

Na żadnym z crossów AUDUSD GBPUSD EURUSD nie szukałbym okazji do sprzedaży, a kontynuacji tego ruchu wzrostowego zapoczątkowanego dzisiaj.

-- Dodano: Cz, 4 grudnia 2014, 19:04 --

Muszę powiedzieć, że tym razem dość szczęśliwie Dariusz. Konferencja nie miała wpływu na złoto ( złoto zrobiło ruch albo typowo technicznie, albo z innego powodu, a ruch był głównie na equities i EUR - obserwowałem bardzo dokładnie futursy więc możesz mi tu zaufać ).

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]