Teraz jest Wt, 14-08-2018, 12:47

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 23-12-2014, 15:28 
Gaduła

Pochwały: 3
Ostatni tydzień:

2014-12-23_14-27_Economic.png

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Śr, 24-12-2014, 12:06 
Stały bywalec

Dariusz, a miała być przerwa od rynków :D
na EURUSD robią korekte, i wg mnie może dojść do 1.223, narazie okrągły 1.22 męczą, jeszcze nic pewnego
Na złocie rozrysowałem pewną opcje, bo coś w tego longa ciężko podejść, zaraz wyjdzie że trzeba będzie się w shorta ładować :D

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Cz, 25-12-2014, 11:49 
Gaduła

Buho napisał(a):
Dariusz, a miała być przerwa od rynków :D
na EURUSD robią korekte, i wg mnie może dojść do 1.223, narazie okrągły 1.22 męczą, jeszcze nic pewnego
Na złocie rozrysowałem pewną opcje, bo coś w tego longa ciężko podejść, zaraz wyjdzie że trzeba będzie się w shorta ładować :D

Buho to tak z poczucia obowiązku obywatelskiego, ale już bez pozycji w grze.

Można podyskutować co nas czeka na fx w przyszłym roku :idea:
Cena złota może dotrzeć do 1120, więc spory spadek. Byłoby to wyznaczenie nowego minimum od szczytu w lipcu 2011.
Tak jak pisaliśmy wcześniej amerykańska gospodarka zrobiła się bardzo konkurencyjna i to ona wyznacza siłę światowego rozwoju.
Rewolucja w paliwach łupkowych i niskie koszty pozyskania zmieniły układ sił ekonomicznych na świecie. W USA wydobywa się paliwa z łupków z głębokości 300-400 m pod pokładami piasków, natomiast w Polsce jest to 2000-3500 m pod pokładami skał, dlatego u nas koszty wydobycia są baaardzo wysokie i nie mamy szans na ich zmniejszenie przy obecnej technologi . Z taniej energii w USA wynika siła dolara i tak właśnie widzę 2015 r. czyli silny dolar od czasu do czasu tłamszony polityką FED.

Złoto w tym kontekście może być hamowane przed spadkiem popytem w Indiach i Chinach, ale nie oprze się drożejącemu dolarowi.

A tak przy okazji dużo Szczęścia i Zdrowia na Święta i jeszcze więcej Szczęścia w Nowym Roku !

PostNapisane: So, 27-12-2014, 13:25 
Stały bywalec

Dariusz, dobrze piszesz z tym wszystkim, wg mnie też złoto nie jest tyle warte, ale plany na longa są ambitne :D
co do EU to nie widzę na razie żadnego podejścia pod longa,
teraz tylko trzeba czekać czy miesięczna świeca na złocie zamknie się powyżej 1200, czy poniżej :D

PostNapisane: Pn, 29-12-2014, 13:38 
Gaduła

Podaję link do dość interesującego artykułu dot. tradingu ogólnie z wyszczególnieniem kilku braków jeśli chodzi o "price action" "SR" "SD" "data feed" brokerów itd.

Skłania nas do wniosków jak ważny jest nasz indywidualny system i reguły w nim zawarte.

http://www.tradeciety.com/trading-price-action-secrets/

PostNapisane: Wt, 30-12-2014, 10:50 
Stały bywalec

Na GBPUSD sytuacja pod shorta, do tego trend na spadki, ciekawe czy po tej mocnej cofce podołają, w razie czego też w to wchodze w odpowiednim momencie :) kiedyś widziałem taką sytuacje na wykresie i poszło tam gdzie strzałkę narysowałem :)

Dariusz, wg mnie system nie musi być indywidualny, możemy wszyscy grać tym samym, ponieważ każdy ma te same wykresy

PostNapisane: Wt, 30-12-2014, 12:59 
Stały bywalec

nie podoba mi sie ten wyzszy dolek, gdyby nie to juz bym skladal sell limit na tym wyzszym ekstremum :)

https://www.youtube.com/watch?v=FgiCDQcODTo

impuls>konsolidacja(korekta)<impuls>konsolidacja(korekta)
zysk>strata

PostNapisane: Śr, 31-12-2014, 00:12 
Stały bywalec

Michał-fx, nie ma co się patrzeć na dołki, po prostu nie podołali :D
ja to chwile siedziałem ale się wycofałem bo USD coś za mocno stracił wartość, dlatego też drugi raz się nie ładowałem,
w sumie na EU całkiem podobna sytuacja z podobnym oporem,

dzisiaj to najlepsza akcja była na złocie, ciekawy jestem czy ktoś wziął tego longa, teraz jest dobre miejsce, ale odpuszczam bo spread wysoki,
teraz jest jeszcze bardziej realne, że miesiąc się zamknie powyżej 1200 :D

PostNapisane: Śr, 31-12-2014, 04:33 
Stały bywalec

no wlasnie nie podolali a to byla tylko oznaka popytu i faktycznie kabel troche podjechal. W szerszej perspektywie szukalbym jednak dalej shorta.

https://www.youtube.com/watch?v=FgiCDQcODTo

impuls>konsolidacja(korekta)<impuls>konsolidacja(korekta)
zysk>strata

PostNapisane: Śr, 31-12-2014, 23:14 
Gaduła

Buho napisał(a):
Na GBPUSD sytuacja pod shorta, do tego trend na spadki, ciekawe czy po tej mocnej cofce podołają, w razie czego też w to wchodze w odpowiednim momencie :) kiedyś widziałem taką sytuacje na wykresie i poszło tam gdzie strzałkę narysowałem :)

Dariusz, wg mnie system nie musi być indywidualny, możemy wszyscy grać tym samym, ponieważ każdy ma te same wykresy

Jeśli ktoś gra PA w oparciu o wskaźniki np. świece to jaki broker takie świece. Cena jest mniej więcej ta sama na wykresach zgadza się Buho.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]