Teraz jest Cz, 24-05-2018, 00:18

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 3-02-2015, 10:31 
Gaduła

Pochwały: 3
Dariusz napisał(a):
mkubuxk napisał(a):
Na ropie jak dla mnie short squeeze. Dynamika za duża jest na ruch związany z popytem i z niczego tak naprawdę - chyba, że ominąłem jakieś info ?

Z tego co widzę obecnie to ropa może się wybić ponad 50, po danych z 14.30 i 16 i zostać w konsolidacji między 50 a 52 .

-- Dodano: Pn, 2-02-2015, 14:10 --

AUDUSD poziomy 0.78315 a potem 0.79100

-- Dodano: Pn, 2-02-2015, 14:12 --

Ropa reaguje na Ukrainę w tej chwili , krótkoterminowo.

Ropa to nie tylko Ukraina a przede wszystkim :

Cytuj:
Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną w reakcji na trwający w USA strajk pracowników rafinerii - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na marzec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 50,46 USD, po zwyżce o 89 centów.

PostNapisane: Wt, 3-02-2015, 10:38 
Moderator

Pochwały: 22
AUD obniżyli stopy procentowe i mamy podobną sytuację jak na EU - wszystko co już może być negatywne dla AUD pojawiło się. Możliwe , że reakcja teraz będzie podobna do tej jak była na EU po informacji o wygranej Syrizy, gdzie po dużym spadku zrobiliśmy dołek na jakiś okres czasu.

PostNapisane: Wt, 3-02-2015, 10:39 
Gaduła

Buho napisał(a):
mi to na GU jednak się nie udało kijem rzeki zawrócić :D

Dariusz, na AU u mnie cena idealnie w punkt doszła do tego poziomu :D

Jeśli się nie ustali dokładnie poziomów to nie ma mowy o wąskim stopie.

GU nie skupiałem się w tym tygodniu, ale fakt że ostatnie dni to raczej momentum spadkowe przeważało, dlatego na korekcie nie można liczyć na duże ruchy.
Ale każdy mądry po fakcie, dla mnie SL jest świętością, zawsze to powtarzam, oczywiście to moje zdanie :mrgreen:

-- Dodano: Wt, 3-02-2015, 10:40 --

mkubuxk napisał(a):
AUD obniżyli stopy procentowe i mamy podobną sytuację jak na EU - wszystko co już może być negatywne dla AUD pojawiło się. Możliwe , że reakcja teraz będzie podobna do tej jak była na EU po informacji o wygranej Syrizy, gdzie po dużym spadku zrobiliśmy dołek na jakiś okres czasu.

Myślałem , że to już jest w cenie, ale stopy zawsze ruszają rynkiem ;)

PostNapisane: Wt, 3-02-2015, 11:07 
Moderator

With the Reserve Bank of Australia (RBA) leaving the door open to further rate cuts, the only way forward for the Australian dollar is down, say strategists. - to zabolało jeszcze. Podobnie jak na NZD.

Dlatego AUD jest w jakimś stopniu krótkoterminowo przegrzane, ale jeżeli cięcia miałyby być blisko to jeszcze dalej spadnie - zaprzeczenie i odsunięcie w czasie cięcia to szybki profit taking czekających na to shortów.

PostNapisane: Wt, 3-02-2015, 12:28 
Moderator

Czytając komentarze dotyczące AUD nadal wydaje mi się , że reakcja do której doszło została zrobiona pod usunięcie słów "stabilizacji stóp procentowych" ze statementu , a to oznacza jeszcze jedną obniżkę stóp procentowych. Spora cześć uczestników odebrał to jako obniżkę np. w następnym miesiącu i pod to dalej sprzedawała AUD.

W tej chwili kolejnym wydarzeniem washoutem może być Piątkowe 1:30am AUD
RBA Monetary Policy Statement, gdzie okazać się może , że obniżka będzie , ale dopiero w Maju- a to oznaczałoby stabilizację na AUD i w początkowej fazie właśnie wzrosty.

PostNapisane: Wt, 3-02-2015, 12:42 
Gaduła

mkubuxk napisał(a):
Czytając komentarze dotyczące AUD nadal wydaje mi się , że reakcja do której doszło została zrobiona pod usunięcie słów "stabilizacji stóp procentowych" ze statementu , a to oznacza jeszcze jedną obniżkę stóp procentowych. Spora cześć uczestników odebrał to jako obniżkę np. w następnym miesiącu i pod to dalej sprzedawała AUD.

W tej chwili kolejnym wydarzeniem washoutem może być Piątkowe 1:30am AUD
RBA Monetary Policy Statement, gdzie okazać się może , że obniżka będzie , ale dopiero w Maju- a to oznaczałoby stabilizację na AUD i w początkowej fazie właśnie wzrosty.

1:30 :mrgreen: tak jak dzisiaj to dla mnie za wcześnie godzina 4:00 :shock: :mrgreen:

PostNapisane: Wt, 3-02-2015, 17:11 
Moderator

Do shorta powoli zaczyna mi się podobac EURGBP. Przy mocnych danych dla funta dywergencja pomiędzy tymi walutami powinna się pogłębiać a nie pomniejszać. Tymczasem mamy formę short squeeze na EURUSD i dzięki temu coraz bardziej atrakcyjne poziomy na EURGBP.

-- Dodano: Wt, 3 lutego 2015, 17:28 --

Zastanawiać mnie już zaczyna jak wypadną Piątkowe Payrollsy. Ostatnio nie widziałem dobrych danych dla USD - wszystkie PMI słabo, unemployment claims słabo, PPI słabo, jedne dane przyszły tylko dobre dotyczące rynku nieruchomości. Jeżeli payrollsy przyjdą słabe to stosunkowo mocno cały czas zaangażowane krótkie pozycje na EU odpuszczą ( dużo shortów się zakumulowało przez pół roku czasu ), EU zostanie przepchnięte jeszcze trochę wyżej i będziemy mogli zacząć znów zabawę z krótkimi pozycjami bo znów tym razem większość słabych danych dla USD będzie w cenie, a dywergencja w polityce monetarnej jest na korzyść cały czas dla USD.

PostNapisane: Wt, 3-02-2015, 20:18 
Stały bywalec

Witam,
z przyjemnością czytam Wasze dyskusje związane z AF czy danymi makro. Nie jestem biegły w temacie więc traktuje je mocno edukacyjnie.
I w związku z tym mam prośbę o wyjaśnienie określeń których używacie..np. washout (jakieś czyszczenie stopów przed głównym ruchem?) czy short/long squeeze (korekta po długim ruchu?).

PostNapisane: Wt, 3-02-2015, 20:19 
Moderator

Sytuacja na AUDUSD to jest właśnie short squeeze. Wszystko co tylko się dało negatywnego było w cenie, a rynek i tak spadł. Co więcej w cenie było nawet więcej negatywnego aniżeli w rzeczywistości jest - jedno zlecenie za drugim pokrywające pozycje zaczęło się pojawiać i mamy szybki ruch w górę blisko 200pkt jednego dnia. Zawsze, ale to zawsze ruchy wynikające z pokrywania pozycji a więc Stop Loss są szybkimi ruchami. Popyt buduje się na wielu dowolnych poziomach, a stop lossy są z reguły zleceniami zgrupowanymi blisko siebie stąd taka amplituda wahań i brak płynności przez krótki okres czasu płynności a więc drugiej strony rynku.

-- Dodano: Wt, 3 lutego 2015, 20:25 --

Squeezem długich pozycji np była sytuacja na EURCHF - wtedy też wszyscy NA RAZ ( market makerzy rynków ) rzucili się do tego by zamykać stratne pozycje ich klientów ( margin call ) + stop lossy innych klientów. Cały rynek detaliczny realizuje zlecenia stop loss po każdej cenie bez warunku maksymalnego poślizgu stąd ruch był tak gwałtowny - tak zlecenia stop loss budowały się przez 1,5 roku. Tutaj budowały się prawdopodobnie przez parę tygodni czasu ( silny szybki ruch spadkowy na AUD mieliśmy przez parę tygodnii ). Ewidentnie w rejonach po 0.77 mamy strefę silnego popytu i podaż która pojawiłą się po publikacji o obniżeniu stóp była czysto spekulacyjna - tak jak na EU swego czasu w nocy po publikacji wiadomości o wyborach Syrizy, albo po publikacji wiadomości o QE ze strony ECB o którym było wiadomo od paru tygodnii wcześniej - tam też wszystko teoretycznie było już w cenach. Według mnie mamy dołek właśnie średnioterminowy na AUD, a w statemencie piątkowym będzie info to potwierdzające.

Co ciekawe AUD pomógł dzisiaj NZD - tak jak swego czasu zaszkodził gdy NZD obniżyło stopy procentowe. Pojawił się raport publikujący nagły wzrost cen Global Dairy, które stanowi bardzo dużą część eksportu NZD - duży wzrost cen = duży popyt. I na wzajemnej korelacji poleciały obie pary w górę. Spora część ruchu wynika również dolara - wszystkie rynki są niesamowicie uzależnione od siebie i czasami ciężko powiedzieć co zaczęło dany ruch, ale jak już się zacznie to wszystko się wzajemnie nakręca.

PostNapisane: Wt, 3-02-2015, 22:48 
Moderator

Wydaje mi się ,że na GU jeszcze Stop Lossy nie poleciały, a te znajdują się powyżej 1.52. Na EU Stopy leciały począwszy od 1.1350. EU dotarło do pierwsze bazy od góry, która teraz mocno powinna trzymać. GU wręcz odwrotnie - 1.52 był wielokrotnie testowany i aż prosi się o przebicie go wyżej. Dlatego EURGBP short to nie powinna być najgorsza opcja z okolic 0.7590 i wyżej.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]