Teraz jest Wt, 14-08-2018, 12:48

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 11-02-2015, 10:04 
Stały bywalec

Fajnie, że tak szybko (tuż po otwarciu Londynu) można dziś zagrywać, nie będzie trzeba znów do 16 siedzieć jak wczoraj.

PostNapisane: Śr, 11-02-2015, 10:14 
Gaduła

Pochwały: 3
bloodst4r napisał(a):
Fajnie, że tak szybko (tuż po otwarciu Londynu) można dziś zagrywać, nie będzie trzeba znów do 16 siedzieć jak wczoraj.

Dzisiaj w miarę spokojny dzień, ale jak CHF się umocnił też nic tego nie zapowiadało :twisted: Pamiętam jak spojrzałem na USDCHF i miałem ustawić krótką , bo cena podeszła pod opór, ale nie byłem do końca przekonany i odpuściłem .

Pewnie będzie jakieś oświadczenie ze spotkania EUROGRUPY.

PostNapisane: Śr, 11-02-2015, 10:19 
Stały bywalec

Ja miałem 20 stycznia jedyną w tym roku pozycję na USDCHF, ale tak bujało w obydwie strony, że sobie odpuściłem i zbyt szybko tam nie wrócę, zwłaszcza jak są takie stabilne setupy jak na UJ.

PostNapisane: Śr, 11-02-2015, 10:24 
Moderator

Pochwały: 22
Oil

The longs were cut as oil price fell from July through November. However, since November, the gross longs have risen from about 400k contracts to nearly 500k. These can be understood as bottom pickers. The key question is whether they are right. They have drawn some comfort recently as oil prices have retraced this year's decline.

The gross long position is now as large as when oil was near $100 a barrel. The risk is that there new longs are in weak hands (in the sense that they do not have much cushion in price and required margins have been increased) and may need to be washed out before oil makes a more convincing low.

To mnie bardzo przekonuje, a w szczególności słowa o bottom pickers oraz weak hands. Odbicie zostało zrobione na spekulacyjnym kapitale, ale to nie był jeszcze finalny dołek - najpierw nastąpi wyrzucenie z rynku słabych graczy i dopiero zostanie ustanowione dno bazujące na fundamentach ( oil producers price )

PostNapisane: Śr, 11-02-2015, 10:37 
Gaduła

mkubuxk napisał(a):
Oil

The longs were cut as oil price fell from July through November. However, since November, the gross longs have risen from about 400k contracts to nearly 500k. These can be understood as bottom pickers. The key question is whether they are right. They have drawn some comfort recently as oil prices have retraced this year's decline.

The gross long position is now as large as when oil was near $100 a barrel. The risk is that there new longs are in weak hands (in the sense that they do not have much cushion in price and required margins have been increased) and may need to be washed out before oil makes a more convincing low.

To mnie bardzo przekonuje, a w szczególności słowa o bottom pickers oraz weak hands. Odbicie zostało zrobione na spekulacyjnym kapitale, ale to nie był jeszcze finalny dołek - najpierw nastąpi wyrzucenie z rynku słabych graczy i dopiero zostanie ustanowione dno bazujące na fundamentach ( oil producers price )

Patrząc na to z innej perspektywy to rynek chiński zaczyna słabnąć a to wiąże się z mniejszym popytem na surowce, poza tym sezon grzewczy w USA się będzię kończył , podobnie w EU , dlatego rezerwy będą się zwiększać i podaż wzrośnie.

-- Dodano: Śr, 11-02-2015, 10:38 --

BTW cena ropy WTI musi przebić poziom 43 żeby rzeczywiście cena dalej spadała.

PostNapisane: Śr, 11-02-2015, 10:43 
Moderator

Na AUD szykuje się squeeze poniżej 0.7750 , który warto będzie skupić według moich kresek i oczekiwań - nie jestem tylko w stanie ocenić jak duży będzie, ale AU ma mocny support w okolicach 0.77.

PostNapisane: Śr, 11-02-2015, 10:43 
Gaduła

bloodst4r napisał(a):
Ja miałem 20 stycznia jedyną w tym roku pozycję na USDCHF, ale tak bujało w obydwie strony, że sobie odpuściłem i zbyt szybko tam nie wrócę, zwłaszcza jak są takie stabilne setupy jak na UJ.

Dużo ludzi popłynęło na tym CHF , wiem że w mforex mbanku żądają uzupełniania depozytów od klientów na pokrycie strat. Natomiast u niektórych brokerów nie uwzględniali strat poniżej realnego depozytu. Jeśli mforex z tego tytułu miał duże straty to napewno w najbliższym czasie zaostrzą politykę wobec klientów np. podwyższając prowizje itd.

PostNapisane: Śr, 11-02-2015, 10:44 
Moderator

Jeżeli squeeze by odpalił, a AU poszło potem mocno w górę to targety będą powyżej 0.7850, także bardzo fajne rr jest dla tej transakcji.

PostNapisane: Śr, 11-02-2015, 10:46 
Gaduła

mkubuxk napisał(a):
Na AUD szykuje się squeeze poniżej 0.7750 , który warto będzie skupić według moich kresek i oczekiwań - nie jestem tylko w stanie ocenić jak duży będzie, ale AU ma mocny support w okolicach 0.77.

Ważny poziom 0.77291

-- Dodano: Śr, 11-02-2015, 10:48 --

Jeśli ten poziom się utrzyma to TP 0.791 bym się pokusił.

PostNapisane: Śr, 11-02-2015, 10:52 
Moderator

Ważny poziom 0.77291 - o przebicie dołem tego poziomu mi chodzi - ale na bardzo krótko - testują 4 raz okolice tego poziomu i sporo zleceń obronnych musi leżeć niżej. Ja gdybym mógł to przepchnąłbym rynek właśnie o parę parenaście punktów niżej i skupił - konsola w tych rejonach ( 100pkt powyżej dna po konferencji BOA ) świadczy o akceptacji poziomów i powolnym budowaniu popytu - i właśnie taka faza po konsolidacji czyli testów jeszcze raz poziomów poniżej kluczowego wsparcia jest niezbędna dla długoterminowego dołka.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]