Teraz jest Wt, 24-04-2018, 04:47

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 19-12-2012, 22:11 
Administrator

Pochwały: 2
Wirus napisał(a):
Kiedyś, jak byłem czynny biznesowo, to do garnituru zakładałem takiego szwajcara:

Co to za marka?

Fx-Kris napisał(a):
Ostatnio jest taka moda ze przerabia sie kieszonkowe zegarki na naręczne.

Tak. to prawda. Najczęściej w tych "składakach" oryginalny jest tylko mechanizm a tarcza (ceramiczna) i koperta są dorabiane. Na Allegro dużo takich cudów jest.

PostNapisane: Śr, 19-12-2012, 22:13 
Pasjonat

Pochwały: 46
Harvey napisał(a):
Fx-Kris ten TH który wrzuciłeś spędza mi sen z powiek ;) . Piękny.

Z podobnej klasy jeszcze bardzo podoba mi się Rolex Submariner.

Masz na myśli Day Date ?
Submariner też klasa szczególnie ten zielony - wypas jest kozak :) ja swojego czasu chorowałem na klasyczną daytone tylko z czarnym cyferblatem. Potem jakoś przestała mi się tak podobać jak np IWC klasyczny schaffhausen lub big pilot, albo portugalczyk. Generalnie cała linia IWC podoba mi się i to są in house - owe werki. Lub Zenith El Primero przepiękny jest poszukam mam gdzie fajną fotę to podeśle.

PostNapisane: Śr, 19-12-2012, 22:22 
Użytkownik komercyjny

Fx-Kris napisał(a):
Ostatnio jest taka moda ze przerabia sie kieszonkowe zegarki na naręczne. Problem jest tylko z mechanizmem i trzeba przemalować tarczę, ale wyglądają i tak fajnie.

Hm, mówisz żeby wywalić złotą kopertę i łańcuszek, a tarczę pomalować, np. na różowo? ;)

-- Dodano: Śr, 19-12-2012, 22:25 --

poljot napisał(a):
Co to za marka?

Nigdy nie pamiętam :) Delbana albo Grovana.

Cytuj:
Najczęściej w tych "składakach" oryginalny jest tylko mechanizm a tarcza (ceramiczna) i koperta są dorabiane. Na Allegro dużo takich cudów jest.

Mój jest oryginalny, ponad stuletni :)

PostNapisane: Śr, 19-12-2012, 22:29 
Pasjonat

Wirus napisał(a):
Fx-Kris napisał(a):
Ostatnio jest taka moda ze przerabia sie kieszonkowe zegarki na naręczne. Problem jest tylko z mechanizmem i trzeba przemalować tarczę, ale wyglądają i tak fajnie.

Hm, mówisz żeby wywalić złotą kopertę i łańcuszek, a tarczę pomalować, np. na różowo? ;)

Hehe nie, nie niszcz swojego zegarka. Napisałem, że przerabiają ludzie takie zegarki taka jakaś moda, bo mają duże koperty i wyglądają fajnie. Przemalowanie tarcz jest profesjonalnie zrobione i nie widać różnicy. Jak ktoś się zna od razu wie że był to zegarek kieszonkowy. Obecnie nie znajdziesz zegarka z tak dużą koperta jedyny to Omega XXL ale i tak jest mniejsza od kieszonkowych.
Takie zegarki po przerobieniu tracą na wartości Nawet jak to jest 60 - 80 letni IWC lub Omega. Dlatego robią to przeważnie ze zniszczonych zegarków z takich gdzie został sam werk.

PostNapisane: Śr, 19-12-2012, 22:35 
Administrator

Pochwały: 2
Najczęściej przerabiają IWC, a wygląda to tak:

2842802217.jpg

2878361136.jpg

Tak jak pisał Kris, biorą stare werki i ładują w nową kopertę i najczęściej dorabiają ceramiczną tarczę. Cena za takiego 100-letniego "IWC" to ~3000 zł :mrgreen: Wygląda to dziwnie i większej wartości raczej nie ma.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Śr, 19-12-2012, 22:44 
Stały bywalec

Fx-Kris napisał(a):
Harvey napisał(a):
Fx-Kris ten TH który wrzuciłeś spędza mi sen z powiek ;) . Piękny.

Z podobnej klasy jeszcze bardzo podoba mi się Rolex Submariner.

Masz na myśli Day Date ?
Submariner też klasa szczególnie ten zielony - wypas jest kozak :) ja swojego czasu chorowałem na klasyczną daytone tylko z czarnym cyferblatem. Potem jakoś przestała mi się tak podobać jak np IWC klasyczny schaffhausen lub big Ziepilot, albo portugalczyk. Generalnie cała linia IWC podoba mi się i to są in house - owe werki. Lub Zenith El Primero przepiękny jest poszukam mam gdzie fajną fotę to podeśle.

Kiedyś, tak jak pisałem, handlowałem (chociaż to chyba za duże słowo) Rolexami, do dzisiaj mam kontakt do fajnego sklepu w Stanach który sprzedaje rolki z ekspozycji itd., oczywiście ze wszystkimi papierami, gwarancją, pudełkiem w 100% oryginalne po dość atrakcyjnych cenach. Pamiętam że Daytone po narzuceniu marży sprzedawaliśmy po dość atrakcyjnej cenie, chyba 10 tys. taniej niż w Kruku. Co nie zmienia faktu że wciąż było bardzo drogo ;)

Co do zegarków typu IWC, Lange & Söhne, Patek Philippe, czyli tych których cena zaczyna się od 100 tys. złotych to daje konia z rzędem temu kto pokaże mi jeden model który nie jest piękny. Breitlingi też są niezwykle imponujące. Dla tych którzy chcą nacieszyć oczy:

Obrazek

PostNapisane: Śr, 19-12-2012, 22:50 
Użytkownik komercyjny

Wyglądają pięknie ;)

Kris Twoje też.

Różnie jest Panowie z pieniędzmi, ale ja jako inwestor i trader mam takie podejście, że na zbytek staram procentowo nie przeznaczać dużo. Stąd moje pytania o to jak zachowuje się wartość zegarków.
Żeby kupić taki za 100k to myślę, że musiałbym mieć z 10mln na koncie, żeby wydało się to rozsądne.

Przyznam, że nie mam ;)

Pokazujcie coś za kilka k, żeby można było realnie pomyśleć o kupnie.
Chociaż oczywiście inne cudeńka też miło zobaczyć.

A co w ogóle sądzicie o podróbkach. Czy są one podobne z wyglądu? Nie chodzi mi nawet o noszenie, ale jak ktoś marzy o sikorze za 100k to może sobie podróbę kupić żeby do niej powzdychać.

Więcej na Comparic.pl

PostNapisane: Śr, 19-12-2012, 22:54 
Pasjonat

Harvey można kupić fajnego IWC za około 15-20 tysi ostatnio w kruku była duża przecena nie trzeba płacić 100 za 100 to patka :)

W domu odszukałem kilka fotek mojego TH DD obecnie używam bransolety bo pasek nie jest zbyt wygodny jak dla mnie.

TH dd 1.jpg

TH dd 2.jpg

-- Dodano: 19 gru 2012, o 22:00 --

Akhh napisał(a):
Wyglądają pięknie ;)

Kris Twoje też.

Różnie jest Panowie z pieniędzmi, ale ja jako inwestor i trader mam takie podejście, że na zbytek staram procentowo nie przeznaczać dużo. Stąd moje pytania o to jak zachowuje się wartość zegarków.
Żeby kupić taki za 100k to myślę, że musiałbym mieć z 10mln na koncie, żeby wydało się to rozsądne.

Przyznam, że nie mam ;)

Pokazujcie coś za kilka k, żeby można było realnie pomyśleć o kupnie.
Chociaż oczywiście inne cudeńka też miło zobaczyć.

A co w ogóle sądzicie o podróbkach. Czy są one podobne z wyglądu? Nie chodzi mi nawet o noszenie, ale jak ktoś marzy o sikorze za 100k to może sobie podróbę kupić żeby do niej powzdychać.

Trzeba mieć marzenia.

Żyje się raz nie ma co oszczędzać bo do grobu nie zabieramy kasiory. Żeby mieć na łapie zegarek za 100 k to trzeba do tego odpowiednio ubrać się jeszcze :) mało kto w Polsce nosi takie zegarki. Do 50 K noszą ale za 100 trzymają w domku bo boją się o rękę :)
Co do podrób mam jedno zdanie lepszy oryginalny za 50 zł niż podróba za 500 jakiegoś zegarka za 40 - 100 k
Po drugie zegarek kupuje się taki na jaki nas jest stać. Jeśli chodzi o podróby to widać. Ktoś kto interesuje się zegarkami to rozpozna taki szajs. Po drugie czemu ma to służyć to nie wiem.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Śr, 19-12-2012, 23:03 
Użytkownik komercyjny

Z podróbami raczej kolekcjonersko, żeby móc spojrzeć jak mniej więcej wygląda oryginał.

Założyć podróby bym nie założył. Co innego mieć jakąś mała kolekcję - nazwijmy to replik znanych i drogich marek.

Więcej na Comparic.pl

PostNapisane: Śr, 19-12-2012, 23:04 
Stały bywalec

Z podróbkami też kiedyś miałem ciekawą sytuacje. Znajomy kupił sobie dwie podróbki Rolexów, ominął polskich cwaniaczków na allegro i zamówił prosto z Chin. Jeden w ogóle mu nie przyszedł (wiadomo Chińczycy w interesach z Polakami czują się dość bezkarni) a drugi po kontakcie z wodą w umywalce dosłownie się rozleciał :lol: . Z podróbkami zegarków jest tak jak z każdymi innymi podróbkami ubrań, butów, elektroniki itd., są te wykonane lepiej i te wykonane gorzej. Na pewno wytrwale szukając udałoby się znaleźć jakąś perełkę podrobioną w skali 1:1, tak że chyba tylko największy ekspert po dokładnych oględzinach wyznałby się że to "fejk".

Pytanie tylko co ma na celu kupowanie jakichkolwiek podróbek towarów luksusowych. Oczywiście można to tłumaczyć chęcią pokazania się w towarzystwie czy zrobienia dobrego wrażenia ale jeśli przyjmiemy że zegarek kupujemy przede wszystkim dla siebie, swojej satysfakcji i zaspokojenia swojego "snobizmu" to wydawanie nawet tych pięciu stówek na podróbe nie ma dla mnie najmniejszego sensu.

Oczywiście w internecie roi się od stron gdzie można kupić repliki (sprzedaż podróbek w świetle polskiego prawa jest nielegalna), wystarczy tylko wpisać w google i mieć dowolny zegarek. Tylko po co.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]