Teraz jest Cz, 26-04-2018, 13:07

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 1-01-2013, 13:03 
Stały bywalec

Jest już temat o muzyce więc czemu miałoby nie być o filmach? Są tu jacyś fani kina? Jakie są wasze ulubione filmy? Co niedawno obejrzeliście?

Ja bardzo lubie kino, od paru lat pochłaniam filmy i seriale w tempie 3-4 tygodniowo co jak na fakt że nie zawsze znajdą się te dwie godziny tylko na to żeby oddać się oglądaniu jest moim zdaniem dobrym wynikiem. W okresie świąt czy tam wakacji trochę jeszcze poprawiam tę statystyke bo codziennie coś oglądam ;) . Ostatnio co prawda niestety skończyły mi się pomysły zwłaszcza że filmweb nie podpowiada nic ciekawego ale jakoś sobie radze.

Gdybym miał wymienić dziesięć ulubionych filmów (bez żadnej kolejności, układanie ich jakoś sensownie zajęłoby mi pewnie z godzine) to byłyby to: American Beauty, Gran Torino, Zapach kobiety, Goodfellas, Pursuit of Happyness, American History X, Buntownik z wyboru, Nietykalni, Fight Club i Stowarzyszenie umarłych poetów.

Bardzo lubie też filmy Smarzowskiego (zwłaszcza Wesele), Frost / Nixon, Ojca Chrzestnego, Pana życia i śmierci, Blow czy Adwokata diabła. Polskich filmów oglądam mało, poza wspomnianymi filmami Smarzowskiego lubie raczej starsze rzeczy typu Tato czy Nic śmiesznego (bardzo smutny film tak nawiasem).

Chętnie oglądam też seriale. Tutaj jestem na bieżąco z Breaking Bad, Lutherem i Suits. Z tego ostatniego wziął się nawet mój nick i avatar ;) . W całości obejrzałem Pitbulla którego uważam za zdecydowanie najlepszy polski serial, The Shield, Dr. House'a i Hotel Zacisze. Ostatni z wymienionych jest może mało znany więc dodam że to projekt dla realizacji którego Johna Cleese porzucił Latający Cyrk Monty Pythona, angielski humor który niekoniecznie trafi do każdego, niestety serial bardzo krótki (dwa sezony po pięć odcinków bodajże).

Ok, trochę się rozpisałem więc teraz słucham, jak tam u was?

PostNapisane: Wt, 1-01-2013, 19:44 
Stały bywalec

Pochwały: 5
Również lubię kino, chodzę od czasu do czasu do kina. Ostatnio w kinie oglądałem "Pokłosie" Obejrzałem również tak jak przedmówca serial Breaking bad i uważam go za jeden z lepiej nakręconych (szkoda, że trzeba czekać prawie rok czasu na dalszy sezon). Z seriali obejrzałem również Dexter (całość), Lost (w pewnym momencie straciłem wątek po 3 sezonach, nie mogłem odróżnić retrospekcji od rzeczywistości i odpuściłem dalszego oglądania), Prison Break (całość). Teraz oglądam "Jak poznałem Waszą Matkę" (trochę niski poziom ale lubię go, dobry jest taki na odmóżdżenie :D)

Z filmów jestem fanem horrorów. Jeśli ktoś lubi taki gatunek to polecam film Widmo (japoński horror) oraz Lśnienie (stary ale bardzo ciekawy według mnie).

PostNapisane: Wt, 1-01-2013, 21:35 
Stały bywalec

Ja teraz oglądam serial "Misja Afganistan" i już trochę stary "Fala zbrodni".
Z filmów to wszystkie części Taxi, Transporter, Za szybcy za wściekli, Torque jazda na krawędzi, Nietykalni , Firma, Projekt X, Jesteś Bogiem.

PostNapisane: Śr, 2-01-2013, 10:34 
Stały bywalec

Harvey napisał(a):
Gdybym miał wymienić dziesięć ulubionych filmów (bez żadnej kolejności, układanie ich jakoś sensownie zajęłoby mi pewnie z godzine) to byłyby to: American Beauty, Gran Torino, Zapach kobiety, Goodfellas, Pursuit of Happyness, American History X, Buntownik z wyboru, Nietykalni, Fight Club i Stowarzyszenie umarłych poetów.

Sama klasyka, ja układając swoją 10 zastanowiłbym się jeszcze nad takimi: Przekręt, Pulp Fiction, Siedem, Życie jest piękne, Gladiator, Big Lebowski, Cinema Paradiso no i jeszcze coś z Pacino - Człowiek z blizną i Życie Carlita.

Harvey napisał(a):
Bardzo lubie też filmy Smarzowskiego (zwłaszcza Wesele)

Smarzowski jak najbardziej, z polskich dorzuciłbym jeszcze mimo wszystko filmy Pasikowskiego, sentyment do tego klimatu i ekipy: Linda, Lubaszenko, Kondrat, Pazura, Gajos itd. pozostanie na zawsze :)

Harvey napisał(a):
W całości obejrzałem Pitbulla którego uważam za zdecydowanie najlepszy polski serial

Ponownie się zgadzam. Despero, Gebels, Metyl i Benek rządzą. W podobnym stylu jest "Glina" Pasikowskiego. Z tych świeższych seriali to oglądam też "Grę o tron", początkowo podchodziłem z rezerwą ale jednak mnie wkręcił i zachęcił nawet do lektury sagi Martina.

PostNapisane: Śr, 2-01-2013, 11:00 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Harvey - normalnie jakbym sam to pisał. ;-)

PostNapisane: Śr, 2-01-2013, 11:29 
Stały bywalec

Ja szczerze mówiąc nie należe do fanów Pasikowskiego. Lubie bardzo Linde ale żaden z tych filmów Pasikowskiego które widziałem - Psy (I i II), Kroll, Demony wojny.. mi jakoś nikt nie podszedł. Ciężko mi powiedzieć czemu ale jakoś nie czuje tego klimatu panującego między byłymi UB-ekami. Niemniej jak już mówiłem Linde lubie może nawet nie za to jak i w jakich filmach gra bo dobre role przeplata z marnymi, zwłaszcza ostatnio, ale lubie Linde za to jaki jest poza planem, tu np. fajnie mówi o powstaniach. Człowiek obdarzony sporą charyzmą, przyjemnie się go słucha.

Cytuj:
Sama klasyka, ja układając swoją 10 zastanowiłbym się jeszcze nad takimi: Przekręt, Pulp Fiction, Siedem, Życie jest piękne, Gladiator, Big Lebowski, Cinema Paradiso no i jeszcze coś z Pacino - Człowiek z blizną i Życie Carlita.

Też chętnie dorzuciłbym jeszcze Siedem czy Gladiatora ale no dziesiątka mi tego nie pomieściła. Zwłaszcza ubolewam nad brakiem tych dwóch filmów bo Człowieka z blizną.. nie lubie :roll: . Zawsze wszystkim wydaje się to dziwne ale do mnie po prostu nie przemawia ten film. Może trochę go teraz spłyce ale nie czuje kubańskiego buca "z jajami" który kiedy trzeba to zabije każdego kto się nawinie i bardzo szybko zdobywa wszystko, od pieniędzy przez siłe po kobiete, potem traci to wszystko a film się kończy.

Z Pacino (pomijając ojca chrzetnego) rzeczywiście wole już to Życie Carlita chociaż tam z kolei przez cały film wegetuje i się lekko nudzę aż do ostatniej sceny w której zawsze, ile razy bym tego filmu nie widział, mam nadzieje że jednak się uda :lol: .

Podobnie do Scarface'a nie czuje fenomenu ani Pulp Fiction ani filmów Quentina ogólnie. Pulp akurat stawiam z nich najwyżej ale jak tak patrze na niektórych moich znajomych którzy nie widzą filmu ponad Pulp Fiction to nie, ja jednak tego fenomenu aż tak nie czuje.

Chociaż trafiłem ostatnio chyba na jakimś Filmboxie, obejrzałem i bardziej do mnie przemówił niż za pierwszym razem. Może jeszcze tak z dwa razy obejrze i akurat zostane fanem ;)

PostNapisane: N, 24-11-2013, 22:01 
Stały bywalec

http://www.youtube.com/watch?v=GsyE2ggliz0

to "ciekawa" reklama brokera. są w niej wykorzystane 3 filmy
1) Gordoa Gekko poznałem
2) ...
3) ...

może ktoś z Was wie, co to za pozostałe filmy?

a może polecacie jakieś filmy, mniej lub bardziej z giełdą związane ?
browarek mi się chłodzi, więc można by coś looknąć :D

yo yo
kruczek

PostNapisane: Pn, 25-11-2013, 00:07 
Stały bywalec

Pochwały: 3
Na youtube Wall Street Warriors - Wojownicy z Wall Street
Wszystkie sezony fajne :D
Oraz:
viewtopic.php?f=15&t=256#p5722

PostNapisane: Cz, 28-11-2013, 12:10 
Stały bywalec

Pochwały: 1
"Django" film już słynnego Tarantino.

Mieszanka jatki, śmiechu z "odrobiną" brutalności... flm trwa około 3h ale przyjemnie się oglądało :)

Co do zapaleńcówch chcących określić swój próg bulu zapraszam do obejrzenia "Diuny" w oryginale. Dwie części po około 2,5h każda. Jeśli przebrnie się przez ten film to przebrnie się przez każdy :P

PostNapisane: Śr, 4-02-2015, 16:46 
Nowy użytkownik

Ostatnio ze znajomymi oglądaliśmy "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj". Nawet nie wiem jak ocenić ten film. Tak porytego poczucia humoru już dawno nie słyszałem.;D

Ale śmiech gwarantowany ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]