Teraz jest Cz, 19-07-2018, 08:07

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 29-06-2013, 08:16 
Użytkownik komercyjny

mkubuxk napisał(a):
Jak nazwać stronę gdzie każdy link jest ukrytym linkiem wprowadzającym do brokera i z każdej możliwej strony ( góra , prawo, dól , zdjęcia, komentarze, experci, książki, szkolenia, programy, teksty sponsorowane ) są reklamy ? Jeżeli to nie jest działalność charytatywna musi to być działalność komercyjna. To, że to jest Polska niczego nie tłumaczy i w sumie nie rozumiem tej części komentarza. Gdyby nie te słowa nie odpowiadałbym już na ten komentarz.

Dobre.

Czy są reklamy - tak są. Wiesz ile kosztuje utrzymanie takiej strony, praca informatyków etc? Uważasz, że pewnie lepiej byłoby pracować po 12h i jeszcze dokładać, ale żeby żadnych reklam nie było?

Nie wiem o co chodzi z tym: zdjęcia, komentarze, experci, książki, szkolenia, programy, teksty sponsorowane

Wiem, że bardzo lubisz się mnie czepiać i kolejną okazję wykorzystałeś ;)

Więcej na Comparic.pl

PostNapisane: So, 29-06-2013, 12:12 
Pasjonat

Pochwały: 46
Akhh napisał(a):
Natomiast słowa komercyjny bym nie nadużywał - to jest Polska i malutki rynek.

Akhh napisałeś żeby nie nadużywać słowa komercyjny.
W dodatku piszesz, że ktoś się Ciebie czepia pisząc o tym jaki jest to serwis. Nie rozumiem po co ta dyskusja, ale proszę wyjaśnij to bo się pogubiłem.
mkubuxk pisze, że prowadzisz portal komercyjny, a Ty upierasz się że nie. Więc jaki jest to jest serwis Twoim zdaniem?

"Komercja" biorąc pod uwagę słownikowe wytłumaczenie tego zjawiska to ekonomiczne działanie handlowe prowadzone przede wszystkim dla zysku

Reklamy na stronie nie robią jej komercyjną w przypadku gdy są tylko po to, aby utrzymać portal, np. prywatną stronę, prowadzoną hobbistycznnie, gdzie osoba prowadząca portal nie chce aby jego hobby kosztowało nic więcej prócz czasu jaki poświęca na budowanie swojej strony.

Natomiast gdy strona jest związana z komercyjną działalnością firmy i za pośrednictwem jej osiąga przychody ( nie mylić z dochodami) związane z działalnością firmy staje się portalem komercyjnym.

Ty przecież reklamujesz brokerów na swojej stronie i jesteś związany z brokerami jako (IB) wprowadzający osoby do firm brokerskich, przecież broker za to płaci to jak to nie jest komercyjne działanie.

PostNapisane: So, 29-06-2013, 17:25 
Użytkownik komercyjny

Napisałem, żeby nie przesadzać ze słowem komercyjny.

Bardziej kojarzy mi się to z czymś na czym trzepie się kasę, a nie z czymś co ma zarabiać na siebie żeby do tego nie dokładać. Dlatego napisałem żeby nie przesadzać.

Reklamy na stronie nie robią jej komercyjną w przypadku gdy są tylko po to, aby utrzymać portal, np. prywatną stronę, prowadzoną hobbistycznnie, gdzie osoba prowadząca portal nie chce aby jego hobby kosztowało nic więcej prócz czasu jaki poświęca na budowanie swojej strony.

No i widzisz właśnie tak jest.

A to, że Mkubuxk się czepia to już zupełnie inna historia.

Więcej na Comparic.pl

PostNapisane: So, 29-06-2013, 18:13 
Moderator

Pochwały: 22
Ukazałem tylko komercyjny charakter tej strony - pokazując gdzie się czai reklama - tego dotyczyła ta wiązanka słów ( góra , prawo, dól , zdjęcia, komentarze, experci, książki, szkolenia, programy, teksty sponsorowane ).

np. jak skutecznie zarabiać na opcjach binarnych - będąc już trochę na rynku i mając jako taką wiedze na jego temat uważam wszelkie opcje binarne ( czyli czy swieczka sie zamknie wzrostowo czy spadkowo do tego się to sprowadza - nie mylić z opcjami waniliowymi których handel jest już regulowany ) za czysty hazard - tak równiez podchodzi do nich nadzór finansowy. Na stronie promowana jest inna wersja a promuje ją przedstawiciel brokera od opcji binarnych.

Uważam, że strona od początku jest prowadzona w kierunku zarobku i naprawdę nie rozumiem czemu starasz się pokazać, że jest inaczej. Mamy tutaj najwidoczniej różnice zdań, w której żadna że stron nie zmieni go. Nie czepia, a dyskutuje - dzięki temu w dziale reklam póki co żaden reklamodawca nikogo nie oszukał.

PostNapisane: N, 30-06-2013, 09:26 
Użytkownik komercyjny

Z Opcjami Binarnymi absolutnie się nie zgadzam. Mają tyle samo wspólnego z hazardem co Forex, kontrakty terminowe etc. To po prostu inny instrument finansowy i tyle. Wchodząc nieprzygotowanym rynek akcji to również hazard. A rodzajów opcji jest tyle, że każdy może coś dla siebie wybrać.

Brak konieczności ustawiania SL, zarządzania otwartą pozycją oraz bardzo łatwa kontrola ryzyka powodują, że jest to bardzo dobry instrument, mający przewagę nad innymi o wiele bardziej wymagającymi.

Świat forexowy przyjął Opcje Binarne jako jeden z instrumentów w 2012 roku. Popularność rośnie. W Japonii, która jest największym rynkiem jeśli chodzi o traderów i obrót, oraz ma najlepszych traderów (statystyka) są prowadzone prace nad regulacjami OB.

Ale w Polsce lepiej z boku powiedzieć, że to hazard. Wiadomo, że zawsze byliśmy peryferiami świata finansów i po Japonii przyjdzie czas na inne kraje (USA pewnie nie przez niesamowite lobby CME itp) a dopiero u nas coś się zacznie ruszać. Taki pogląd dotyczący hazardu od doświadczonej osoby tylko pokazuje jak trudna droga przed tym instrumentem w Polsce.

Co do samej strony to oczywiście, że jest robiona pod komercję w pewnym sensie. Nikt nie ma ochoty spędzać nad projektem kilkanaście godzin na dobę i jeszcze dokładać.

Taka strona to ogromna praca również od strony informatycznej i o ile ja mogę sobie pozwolić na pracę hobbystyczną o tyle informatyka do tego już skłonić się nie da.

Staram się przedstawiać oferty brokerów, którzy są korzystni dla klienta nie dla przedstawiającego. Stąd w przeciwieństwie do innych stron brak brokerów MM z ogromnymi spreadami, którzy płacą gigantyczne prowizje często po 100x większe niż brokerzy STP/ECN.

Natomiast oczywiście każdy swoje zdanie może mieć, tylko jeszcze raz pytam o co chodzi z: góra , prawo, dól , zdjęcia, komentarze, experci, książki, szkolenia, programy, teksty sponsorowane

Więcej na Comparic.pl

PostNapisane: N, 30-06-2013, 10:42 
Gaduła

Pochwały: 4
Widzę, że rozmowa się rozkręca, a z nim co raz więcej tematów :)
Padło tutaj kilka razy, że Japonia to potężny rynek a Polska to peryferia. Mógłbyś Akhh podać jakieś konkretne dane, statystyki, artykuły ?
Pewnie nie jeden się znajdzie i powiem, że w googlach wszystko jest napisane, ale jakbyś Akhh miał jakiegoś gotowca to bym poprosił :)

I jeszcze jednej rzeczy nie zrozumiałem:
'Stąd w przeciwieństwie do innych stron brak brokerów MM z ogromnymi spreadami, którzy płacą gigantyczne prowizje często po 100x większe niż brokerzy STP/ECN.'
brokerzy płacą prowizje ? komu ? giełdzie ? Za co ? Za wolumen ?

PostNapisane: N, 30-06-2013, 11:04 
Pasjonat

Akhh napisał(a):
Co do samej strony to oczywiście, że jest robiona pod komercję w pewnym sensie. Nikt nie ma ochoty spędzać nad projektem kilkanaście godzin na dobę i jeszcze dokładać.

Taka strona to ogromna praca również od strony informatycznej i o ile ja mogę sobie pozwolić na pracę hobbystyczną o tyle informatyka do tego już skłonić się nie da.

Jak to w pewnym sensie? Albo jest komercyjna albo nie.

Natomiast to co piszesz dalej to mam wrazenie ze sie pogubiłeś.

Jeśli robisz coś hobbistycznie to musisz się liczyć z tym, że hobby coś tam kosztuje i nikogo to nie interesuje ile wydajesz na swoje hobby jedni przysłowiową złotówkę, a inni miliony.

Jeśli natomiast masz firme i rozwijasz to, a portal jest wizytówką i narzędziem do generowania przychodów to masz koszty jak każda inna firma. W tym przypadku również nikogo nie interesuje jakie to są koszty bo nikt nie pyta o potencjalne zyski. Współpracuje z daną firmą lub tez nie.

Tak czy inaczej, nie ma potrzeby biadolić ile to kosztuje pieniedzy i czasu bo nikt Cię do prowadzenia tego czy to w formie hobby czy firmy nie zmusza.
Natomiast nasz naród znany jest z użalania się nad samym sobą.

Pytanie było proste czy jest to portal komercyjny. Moze sam nie wiesz jaki jest lub jaki bedzie. Tylko nie pisz mi tu ze ja sie teraz Ciebie uczepiłem.

Nie rozumiem z czym sie kryjesz i po co taka dyskusja boisz sie słowa komercja czy jak. Jesteś IB do kilku brokerów a to juz nie hobby. Przeciez broker płaci prowizje dla firm wprowadzajacych nowych klientów. Nie da sie byc niekomercyjnym lub połowicznie komercyjnym prowadzac firme. Nie bez powodu sa licencje komercyjne na programy dla firm.

To nic złego prowadzić firme pracować i liczyć na zyski za swoją pracę. Tylko warto to należycie bez ukrywania wyartykułować.

PostNapisane: N, 30-06-2013, 13:06 
Moderator

Pochwały: 22
Akhh napisał(a):
Z Opcjami Binarnymi absolutnie się nie zgadzam. Mają tyle samo wspólnego z hazardem co Forex, kontrakty terminowe etc. To po prostu inny instrument finansowy i tyle. Wchodząc nieprzygotowanym rynek akcji to również hazard. A rodzajów opcji jest tyle, że każdy może coś dla siebie wybrać.

Brak konieczności ustawiania SL, zarządzania otwartą pozycją oraz bardzo łatwa kontrola ryzyka powodują, że jest to bardzo dobry instrument, mający przewagę nad innymi o wiele bardziej wymagającymi.

Świat forexowy przyjął Opcje Binarne jako jeden z instrumentów w 2012 roku. Popularność rośnie. W Japonii, która jest największym rynkiem jeśli chodzi o traderów i obrót, oraz ma najlepszych traderów (statystyka) są prowadzone prace nad regulacjami OB.

Ale w Polsce lepiej z boku powiedzieć, że to hazard. Wiadomo, że zawsze byliśmy peryferiami świata finansów i po Japonii przyjdzie czas na inne kraje (USA pewnie nie przez niesamowite lobby CME itp) a dopiero u nas coś się zacznie ruszać. Taki pogląd dotyczący hazardu od doświadczonej osoby tylko pokazuje jak trudna droga przed tym instrumentem w Polsce.

Jeżeli chodzi o finanse to tak - dam przykład - mam ofertę inwestycyjną z banku inwestycyjnego za granica i tam mam wybór strategii opcyjnych, które daje ten bank. W polsce dobrze jak Ci się uda kupić opcje Call i Put - to wszystko. Tam dostałęm całą książkę ze strategiami opcyjnymi o których się nie pisze w żadnych książkach ( jest ich pewnie ze 100 ) - tak, jesteśmy na peryferiach pod tym względem. Natomiast opcje binarne to hazard, a właśnie przez z góry - bardzo krótki do określenia czas zamknięcia się pozycji który nie jest do przewidzenia przez losowość rynku jeżeli chodzi o świece - żaden automat, żadna strategia w długim terminie nie wygeneruje Ci przewagi - 99% firm które zajmuje się binarkami to bucketshopy. Te zalety opcji binarnych które napisałeś to złudzenie i bełkot marketingowy. Jedynym plusem jest brak SL ale to jest zaleta opcji waniliowych, które daty zapadalności mają dużo dłuższe. Naprawdę uważasz , że jestes w stanie przewidzieć cenę zamknięcia za godzinę czy za 30 minut ? Wierzysz w to ? Napisaliście już chyba z 15 artykułów na stronie na ten temat no i czekam wreszcie na jakiś konkret z tym związany bo póki co to tylko pisanie jakie to binarki są wspaniałe i że się da.

Inny przykład: To , że jest ostatnio moda ustawiać automaty do fx za granicą w lokalach i grać w nie jak w jednorękiego bandytę tzn że ten sam standard musimy mieć w Polsce ? Uważam binarki za hazard i odradzam każdemu - co nie znaczy , że jestem zapatrzony w spot fx bo gram opcje waniliowe które są już regulowane i osiągam na tym rezultat pozytywny - na binarkach nigdy tego bym nie osiągnał co nie znaczy że nie interesowałem się tematem.

Zwykuy gracz - tak płaci się giełdzie ( dostawcy płynności ) za płynność - broker. MM bierze ryzyko na siebie całe.

Wydawało mi się , że już jasno sprecyzowałem:
góra, prawo, dól , zdjęcia ( reklamy w zdjęciach ), komentarze , experci ( żadni experci, a naciągacze na szkolenia ) - wyjątkiem jest Andrzej P, który jest rzetelnym programistą, książki ( napisane przez tych szkolących , ale też referele się znajdą), szkolenia ( tu już wprost szkolący dają swoje oferty bez wyników oczywiście żadnych - szkolą z czarów ), programy ( również referele ), teksty sponsorowane ( chociażby broker od binarek piszę o doskonałościach swojego produktu ).

Zgodzę się natomiast z Tobą, że za jakiś czas binarki będą może jeszcze bardziej popularne od fx- idzie się w kierunku totalnego uproszczenia tego rynku, a binarki promują to jeszcze dosadniej:

Jeżeli brokerzy od fx mówią , że można zarabiać na fx poświęcając rynkowi 5 minut dziennie, a na binarkach moge klikać kupuj/sprzedawać i nie martwić się o rr,tp,sl to po ci się meczyć - biorę binarki. Idzie to wszystko w kierunku otumanienia jeszcze większego potencjalnego inwestora.

PostNapisane: N, 30-06-2013, 14:42 
Pasjonat

zwykuy.gracz napisał(a):
I jeszcze jednej rzeczy nie zrozumiałem:
'Stąd w przeciwieństwie do innych stron brak brokerów MM z ogromnymi spreadami, którzy płacą gigantyczne prowizje często po 100x większe niż brokerzy STP/ECN.'
brokerzy płacą prowizje ? komu ? giełdzie ? Za co ? Za wolumen ?

Brokerzy płacą prowizje również do serwisów, portali, osób wprowadzających nowych klientów. Ci z większymi spredami większe, a z mniejszymi mniejsze. Dlatego jak idziesz do IB firmy wprowadzającej do danego brokera to dostajesz tam rabat. W ten sposób brokerzy przenoszą sporo pracy na wprowadzających płacąc im od obrotu. Jest to dla nich wygodne bo maja wsparcie (support) dla klientów i reklame za którą nie płacą. Pomijany jest też problem bariery językowej co zdecydowanie ułatwia sporej części kontakt z brokerem bo robi to przez wprowadzającego (IB) ktory stacjonuje w danym kraju.
Natomiast jak ten wprowadzający podzieli sie z klientami to już jego indywidualna sprawa, jeśli chce być konkurencyjny to oddaje połowe, a nawet czasami większą część. To jest biznes związany z pozyskiwaniem klientów, oraz z ich utrzymaniem.
Nie jest to łatwe i wymaga poświęcenia dużo czasu dla pozyskanych klientow, bo inaczej odejdą i zmienią brokera i wprowadzającego.

PostNapisane: Wt, 2-07-2013, 15:27 
Użytkownik komercyjny

Największy broker świata GMO CLICK wchodzi do Europy

Największy broker świata pod względem wolumenu, GMO CLICK Securities założyło spółkę w UK, żeby zostać drugim japońskim brokerem, który będzie miał siedzibę w Londynie – stolicy światowych finansów.

Japonia to kraj o najbardziej ugruntowanej pozycji jeśli chodzi o traderów detalicznych na rynku Forex. W pierwszej piątce największych brokerów detalicznych na świecie 4! to brokerzy z Japonii. Według I kwartału 2013 przedstawia się to tak:

http://comparic.pl/listings/http://comp ... do-europy/

Co do Binarek to tak jak z tradingiem im mniejszy czas tym trudniej. Ale jakoś na rynku skalpujacych nie brakuje. A Binarki mogą trwac minutę, pięć, 15, ale też kilka godzin czy dni. Tutaj dobór jak na FX jest dowolny i zależy od tradera.

Więcej na Comparic.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]