Teraz jest Cz, 18-01-2018, 05:58

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 19-11-2012, 21:00 
Użytkownik komercyjny

Po 6 miesiącach przygotowań, mam przyjemność przedstawić nowy serwis internetowy www.Comparic.pl

Portal dotyczy głównie brokerów, ale też wszystkiego co wiąże się rynkami finansowymi. Na portalu nie będzie natomiast drogich brokerów, oferujących głównie dobre oferty reklamowe czy też IB ani też podejrzanych firm, u których sam konta bym nie założył.

Na stronie Compartic.pl umieściłem tabelę wyselekcjonowanych brokerów. Znajdują się tam brokerzy polscy, popularni zagraniczni ale przede wszystkim brokerzy mający coś na prawdę ciekawego do zaoferowania - niskie koszty, ciekawą technologię, szeroką ofertę szkoleń etc. Z brokerami będę miał umowy IB i tam, gdzie to możliwe będę oferował zniżki w prowizji brokera.

Jednym z celów serwisu będzie pomoc w wyborze brokera, dlatego każdy użytkownik będzie miał możliwość wysłania zapytania poprzez formularz, komunikator skype lub gg , gdzie opisze czego oczekuje ze strony brokera. Na podstawie przesłanych informacji, dostanie odpowiedź z propozycją 2-4 najbardziej pasujących do jego oczekiwań brokerów.

U większości z tych brokerów osobiście miałem, mam lub w najbliższym czasie będę miał konto real, aby mieć możliwość bezpośredniego testowania i oceny każdego z nich.

W przyszłości będę również przeprowadzał testy szybkości egzekucji, poślizgów etc.

Na bieżąco będę monitorował oferty brokerów, będę starał informować się o promocjach, wyławiał nowe, ciekawe oferty.

Comparic.pl będzie poruszał kwestię szkoleń, ale w odmiennej formie niż można by się spodziewać. Nie będę bowiem oferował szkoleń, ale będę starał się sprawdzać oferty, w szczególności darmowych, szkoleń proponowanych przez brokerów i innych, uczestnicząc w nich. Również postaram się stworzyć kalendarz takich szkoleń, który z biegiem czasu nabierze wartości, gdyż większość z tych szkoleń będzie już opisana.

Na portalu będą również analizy codzienne, różnych par walutowych, robione zarówno przeze mnie, innych traderów, jak również ciekawe analizy od brokerów. Z mojej strony priorytetem będzie pokazanie ich oczami tradera (potencjalne setupy i ich rozegranie) a nie od strony analizy czysto technicznej

Pojawiać się będą też newsy ze świata związanego z rynkiem walutowym. Od ważnych zdarzeń na świecie determinujących kurs jakiejś waluty, przez ogłoszenie nagród ważnego portalu po konkurs organizowany przez brokera.

Będą również wywiady - z brokerami, traderami (mam nadzieję, że pojawią się także osoby znane z polskich for ) oraz raporty z wizyt u brokerów.

W przyszłości - testy sygnałów oferowanych przez różne portale, recenzje ciekawych książek o rynkach, testy oprogramowania etc (oczywiście nie będzie tego robiła jedna osoba).

Na stronie ma się pojawiać kilkanaście ciekawych wiadomości dziennie w tym codzienny komentarz do kalendarza makroekonomicznego - w przyszłości z opisami poszczególnych newsów.

Strona dopiero startuje, gdyż spowolniły ją formalności: firma, umowy z brokerami (temat rzeka), dziesiątki jeśli nie ponad setka godzin przegadanych z brokerami o nich samych i konkurencji, z traderami o brokerach etc. Wszystko to pozwoliło mi na zdobycie wielu ciekawych informacji , ale też pokazało ile jeszcze pracy i nauki przede mną, pokazało wartość posiadanej przeze mnie wiedzy i obnażyło luki w wiedzy niektórych brokerów.

Sam wygląd strony jest prosty i przejrzysty. Taki miał być w założeniu. Nie lubię choinek z reklamami większymi niż wiadomości, masy kolorów ani krzykliwych tytułów zamiast wartościowej treści. Oczywiście strona będzie ewoluować, mam nadzieję, że z Waszą pomocą. Domyślam się też, że nie wszystkim się spodoba (ale mam nadzieję, że przynajmniej kilku osobom).
Odwiedzajcie, oceniajcie, pytajcie, komentujcie i mam nadzieję, coś z tego będzie. Proszę również o wyrozumiałość i troszkę czasu na to, żeby strona nabrała treści i wyglądu.

Więcej na Comparic.pl

PostNapisane: Pn, 19-11-2012, 21:31 
Użytkownik komercyjny

Akhh napisał(a):
Po 6 miesiącach przygotowań, mam przyjemność przedstawić nowy serwis internetowy http://www.Comparic.pl

Obrazek
Gratuluję wytrwałości! Wiem, ile Cię to kosztowało :)

PostNapisane: Wt, 20-11-2012, 07:36 
Użytkownik komercyjny

Wirus napisał(a):
Akhh napisał(a):
Po 6 miesiącach przygotowań, mam przyjemność przedstawić nowy serwis internetowy http://www.Comparic.pl

Obrazek
Gratuluję wytrwałości! Wiem, ile Cię to kosztowało :)

Dzięki. Prawdziwa praca dopiero się zaczyna ;)

Więcej na Comparic.pl

PostNapisane: Wt, 20-11-2012, 10:20 
Użytkownik komercyjny

Wywiad z FxSalt jako pierwszy z serii wywiadów z brokerami:

http://comparic.pl/listings/wywiad-z-fxsalt-team/

Więcej na Comparic.pl

PostNapisane: Wt, 20-11-2012, 16:25 
Użytkownik komercyjny

Oanda zdobywa nagrodę Best FX Broker według Forex Magnates - portalu publikującego kwartalne raporty o rynku.

http://comparic.pl/listings/oanda-zdoby ... -magnates/

Więcej na Comparic.pl

PostNapisane: Śr, 21-11-2012, 11:20 
Użytkownik komercyjny

Potencjalny zasięg ruchu na Jenie:

http://comparic.pl/listings/kontynuacja ... -na-jenie/

Mam nadzieję, że się spodoba. Przesiedziałem nad Fibo i Elliotem sporo czasu, a blog którego nie prowadzę już od wakacji cały czas ma 500 wyświetleń na miesiąc.

Więcej na Comparic.pl

PostNapisane: Śr, 21-11-2012, 13:40 
Stały bywalec

Akhh napisał(a):

Mam nadzieję, że się spodoba. Przesiedziałem nad Fibo i Elliotem sporo czasu, a blog którego nie prowadzę już od wakacji cały czas ma 500 wyświetleń na miesiąc.

Akhh, a czy mógłbyś podrzucić jeszcze raz jego adres. Pamiętam, że na początku swojej przygody z fx, chyba nawet próbowałem przeczytać Twój blog. Szybko się jednak zniechęciłem - teraz wiem, że niesłusznie - bo w większości była to dla mnie w tamtym momencie czarna magia.

PostNapisane: Śr, 21-11-2012, 14:11 
Użytkownik komercyjny

tyler_durden napisał(a):
Akhh napisał(a):

Akhh, a czy mógłbyś podrzucić jeszcze raz jego adres. Pamiętam, że na początku swojej przygody z fx, chyba nawet próbowałem przeczytać Twój blog. Szybko się jednak zniechęciłem - teraz wiem, że niesłusznie - bo w większości była to dla mnie w tamtym momencie czarna magia.

http://www.forex-futs.blogspot.com/

Niemniej jednak uważam, że to co prezentowałem do samego tradingu jest troszkę niebezpieczne - to wyznaczanie ekstremów i gra przeciw trendowi. Natomiast do określania kierunku, wyznaczania celu, korekt może się przydać.

Więcej na Comparic.pl

PostNapisane: Cz, 22-11-2012, 10:25 
Użytkownik komercyjny

Ucieczka brokerów FX obsługujących klientów detalicznych z USA?

NFA nie jest zadowolona z faktu, że niektórzy brokerzy obniżają swoje licencje do FCM z RFED i teraz zaczyna ich ścigać. Obniżenie takiej licencji oznacza, że brokerzy jak Forex Club nie mogą przyjmować klientów detalicznych i z tego powodu nie są zobligowani do zamrażania ponad 20 milionów dolarów kapitału własnego. Takie działanie uwalnia im 19mln dolarów, które mogą być użyte gdzie indziej.

Więcej: LINK

Więcej na Comparic.pl

PostNapisane: Pt, 23-11-2012, 12:06 
Użytkownik komercyjny

Myfxbook wprowadza funkcję Volatility (zmienność).

Możemy zobaczyć zmienność na 57! parach walutowych we wszystkich przedziałach czasowych dostępnych w MT4 od m1 po miesięczną zmienność.

Opis plus wywiad, krótki wywiad na ten temat z Myfxbook specjalnie dla Comparic.pl:

http://comparic.pl/listings/myfxbook-wp ... zmiennosc/

Więcej na Comparic.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]