Teraz jest Cz, 19-07-2018, 19:27

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 3-08-2015, 13:52 
Stały bywalec

Ustawiłem zlecenie na eur/usd po przebiciu wsparcia z H1
Eur usd 01 08.png

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 4-08-2015, 09:07 
Stały bywalec

Wejście na Aud/Usd cena po danych podeszła pod linie trendu na M15 pojawiły się spadające gwiazdy
Aud Usd 04 08.png

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Śr, 5-08-2015, 08:32 
Stały bywalec

Poprzednie pozycje oczywiście wybiło na SL (nie były zgodne z systemem i naciągane) później złożyłem zlecenie oczekujące zgodne z planem i trochę zabrakło do aktywowania
Aud usd nie udane.png

PostNapisane: Śr, 5-08-2015, 11:51 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Jedna uwaga. Skoro zaznaczasz strefe SR to w tej strefie zagrywaj a nie poza nią. Szczególnie przy uwzględnianiu formacji świecowych. Po to zaznaczasz te strefy żeby w ich obrębie zagrywać.

PostNapisane: Śr, 5-08-2015, 12:14 
Stały bywalec

Storek dzięki za uwagi. Teoretycznie o tym wiem ale ostatnia taką lipe odwalam z zagraniami, że wczoraj bałem się, że stracę dobrą okazje do odrobienia strat, co z kolei jest kolejnym błędem, bo lepiej nie zagrać czegoś, niż zagrać i stracić.
Tutaj kolejne zagranie ze zlecenia oczekującego. Cena już tam doszła i liczyłem na cofkę, co w sumie może oznaczać, że nie mają siły iść do góry i tego się obawiam.
Eur Jpy 05 08.png

PostNapisane: Śr, 5-08-2015, 13:23 
Pasjonat

Pochwały: 46
AdrianW napisał(a):
Witam wszystkich postanowiłem w końcu założyć dziennik i publicznie przyznać się do popełnianych błędów :oops: Gram wsparcie i opory. Trend wyznaczam na D1 poziomy na H4 a wejście M15/M30 ewentualnie zlecenia oczekujące na szerokość poziomów. Nie wiem co jeszcze napisać. A ryzykuje 1% na transakcje (zapominam doliczyć prowizji). R:R Gram minimum 3:1.
Pierwsze wejście Eur/Usd Buy 1,09759 SL 1,09496 TP 1,10677 wejście spóźnione i trochę nerwowo kliknąłem
Teraz jak patrze na M15 to pasuje raczej wejście na sell.

Może warto to jakoś doprecyzować bo mam wrażenie, że ten dziennik wygląda tak jak jego tytuł.

Jeśli nie sprecyzujesz jak zagrywasz nikt nie odniesie się do tego. W szczególności jak piszesz że :

AdrianW napisał(a):
Poprzednie pozycje oczywiście wybiło na SL (nie były zgodne z systemem i naciągane) później złożyłem zlecenie oczekujące zgodne z planem i trochę zabrakło do aktywowania

Nie były zgodne z jakim systemem? tym który masz gdzieś zapisany?

Brak warunków, wejścia, wyjścia, brak analiz tylko szalone zlecenia. Tak nic się nie nauczysz.

Zacznij od poprawnego opisu jak zagrywasz od wyznaczenia reguł i zasad swojego traiding planu.

PostNapisane: Cz, 6-08-2015, 15:07 
Stały bywalec

Opis systemu:
Gram na wsparcia i opory
Poziomy te rysuje na H4 D1 MN
Wchodzę ze zleceń oczekujących
Ryzyko na transakcje 1%
R:R min. 3:1
Pary walutowe na których gram: AUD/USD, CAD/JPY, EUR/GBP, EUR/JPY, EUR/USD, USD/CHF, GBP/JPY
Gram z trendem wyznaczanym na D1
SL ustawiam kilka pipsów wyżej/niżej od narysowanego poziomu
Na BE przestawiam od razu jeżeli była szybka reakcja lub po korekcie na M30
Możliwe że czegoś brakuje, bo zawsze jak próbuje coś spisać gubię się w natłoku myśli i przemyśleń. Czekam na uwagi.
P.S. Pozycja na EUR/JPY przestawiona na BE

PostNapisane: Cz, 6-08-2015, 20:56 
Pasjonat

Pochwały: 46
Nadal brak opisu warunków wejścia. Wynika z tego co napisałeś ze grasz kazdy SR a tak zapewne nie jest.

PostNapisane: Pt, 7-08-2015, 09:41 
Stały bywalec

Tak samo jak u mnie. Niby wszystko wiem ale przed wykres em wszystko jest "po uwazaniu". Moje pytanie - jaka metoda wyznaczasz trend na D1 i kiedy stwierdzasz, że rynek jest w konsoli i zniszczy każda trendowa strategię?

PostNapisane: Pt, 7-08-2015, 15:14 
Stały bywalec

FX-Kris postaram się dokładnie wypowiedzieć w ciągu weekendu, bo teraz wyjeżdzam nie mam za bardzo czasu.
pysio_godol trend wyznaczam na podstawie szczytów i dołków i zaznaczam linią. Pierwszy punkt zaczynam od max/min ceny czyli od końcówek cienia. Za drugi punkt biorę już korpusy świec, nie biorę pod uwagę już cienii świec przy wyznaczaniu drugiego punktu. Niestety ostatnio zacząłem pajacować i próbowałem grać w konsolidacji (nie zwróciłem uwagi że cena jest w konsoli) i straciłem prawie 6% rachunku.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]