Teraz jest Śr, 22-08-2018, 05:32

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 17-09-2012, 22:42 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 15-09-2012, 23:49
Posty: 1450
Pochwały: 22
Regulamin Forum

DZIAŁ I WARUNKI OGÓLNE
DZIAŁ II ZASADY PUBLIKACJI NA FORUM
DZIAŁ III SYSTEM POCHWAŁ I KAR
DZIAŁ IV REGULAMINY WEWNĘTRZNE
DZIAL V ZRZECZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI
DZIAŁ VI INNE

DZIAŁ I WARUNKI OGÓLNE
1. Forum służy do wymiany poglądów i opinii na temat rynku Forex.
2.Każdy zarejestrowany użytkownik ma obowiązek zapoznać się z regulaminem i go przestrzegać.
3. Wszystkie opinie zamieszczone na Forum są prywatnymi poglądami ich autorów i nie stanowią porady inwestycyjnej. Pełną odpowiedzialność za zawarte transakcje ponosi wyłącznie użytkownik Forum.
4. Właściciel forum zastrzega sobie prawo do ujawnienia wszelkich informacji podanych przez użytkownika oraz jego adresu IP na żądanie uprawnionego organu, jeżeli w stosunku do użytkownika zostanie wszczęte postępowanie prawne mające związek z aktywnością użytkownika na Forum.
5. Dozwolone jest posiadanie tylko jednego konta na forum.


DZIAŁ II ZASADY PUBLIKACJI NA FORUM
1. Zabrania się publikowania treści niezgodnych z polskim prawem.
2. Niedozwolone jest używanie wulgaryzmów oraz obrażanie innych użytkowników.
3. Wielkie litery traktowane są jako krzyk, nie należy ich nadużywać.
4. Tematy muszą mieć tytuły adekwatne do treści.
5. Temat należy umieszczać w przeznaczonym dla niego dziale. Tematy zamieszczone w niewłaściwych działach będą przenoszone lub usuwane przez moderatorów.
6. Nie należy tworzyć tematów podobnych do znajdujących się już na forum. Należy unikać wypowiedzi nie wnoszących nic do tematu, np.„no tak”, „też tak myślę”. Takie posty mogą byś usunięte.
7. Poza działem „Ciekawe linki, ogłoszenia komercyjne” obowiązuje całkowity zakaz umieszczania reklam oraz ogłoszeń komercyjnych.
8. Użytkownik może zmieniać treść swojego postu w czasie 24 godzin od momentu umieszczenia na forum. Po tym okresie zmiana jest niemożliwa. Użytkownik zgadza się na to, że zrzeka się możliwości żądania zmiany treści postów oraz żądania skasowania umieszczonych przez siebie postów po w/w czasie.
9. Na Forum obowiązuje całkowity zakaz agitacji politycznej i religijnej.
10.Zabrania się używania koloru czerwonego przez zwykłych użytkowników. Jest on zarezerwowany dla Zespołu Moderatorów.

DZIAŁ III SYSTEM POCHWAŁ I KAR
1. Pochwałę może przyznać autor wątku użytkownikowi, który zamieścił szczególnie wartościową wypowiedź. Pochwała może zostać usunięta przez moderatora.
2. Na prośbę innego użytkownika moderator może przyznać pochwałę autorowi wartościowej wypowiedzi. Posty należy zgłaszać poprzez odpowiedni przycisk przy wypowiedzi, zgłoszenie należy uzasadnić.
3. Pochwał nie przyznaje się w działach „Ciekawe linki, reklamy” oraz „Kosz”.
4. Zabrania się wywierania nacisku w jakiejkolwiek formie na innych użytkowników w celu otrzymania pochwały.
5. W przypadku łamania przez użytkownika postanowień regulaminu mogą być zastosowane następujące środki karne: ostrzeżenie ustne, ostrzeżenie, zakaz pisania, ban, ban IP (terminowy lub bezterminowy). Ban terminowy może być przyznany na okres od 3 dni do pół roku. Ban bezterminowy jest przyznawany dożywotnio.
6. Ostrzeżenie może być przyznawane za każde złamanie postanowień regulaminu. Użytkownik posiadający trzy ostrzeżenia może zostać zbanowany. W szczególnych wypadkach moderator może od razu zastosować ostrzejsze środki karne.
7. Użytkownik przestrzegający regulaminu Forum użytkownik może wystąpić do Zespołu Moderatorów z prośbą o usunięcie przyznanego mu ostrzeżenia po okresie co najmniej trzech miesięcy od daty jego przyznania. Usunięte może zostać co najwyżej jedno ostrzeżenie w miesiącu, moderator może odmówić cofnięcia ostrzeżenia.

DZIAL IV REGULAMINY WEWNĘTRZNE

IV.A Regulamin działu „Ciekawe linki, ogłoszenia komercyjne”.


1. Ogłaszający się w wyżej wymienionym dziale w charakterze szkolącego i uczący systemu transakcyjnego ma obowiązek przedstawić podstawowe parametry swojej strategii dla minimum 100 transakcji na koncie rzeczywistym. Za podstawowe parametry rozumie się wszystkie dostępne standardowo na platformie MT4. Jeśli szkolący nie ma dostępu do wyżej wymienionej platformy ma obowiązek przedstawić statement z konta rzeczywistego z obliczonymi następującymi parametrami: Profit Factor, Maximum Drawdown, Zysk do ryzyka na pojedynczej transakcji, skuteczność liczona w procentach.
2. Szkolący uczący systemu transakcyjnego ma obowiązek napisać czy system jest w pełni kwantyfikowalny czy istnieją w nim elementy subiektywne – jeśli istnieją szkolący ma obowiązek je wymienić.
3. Szkolący uczący ogólnej charakterystyki rynku walutowego ma obowiązek napisać czego dokładnie można się spodziewać po takim szkoleniu i jakich konkretnie umiejętności nauczy się szkolony po odbyciu takiego szkolenia.
4. Szkolący tak systemu transakcyjnego jak i uczący ogólnej charakterystyki rynku walutowego ma obowiązek posiadania zarejestrowanej działalności gospodarczej.
5. W przypadku nie zastosowania się do wyżej wymienionych punktów temat zostanie zablokowany do momentu uzupełnienia danych i a szkolący otrzyma ostrzeżenie z informacją o prowadzeniu nieprofesjonalnych szkoleń. W przypadku usunięcia tematu szkolącemu zostanie usunięte ostrzeżenie.
6. Posiadanie w stopce linku referencyjnego do szkoleń, innej działalności gospodarczej i nie wpisanie się do działu „Ciekawe linki, ogłoszenia komercyjne” jest równoznaczne z niestosowaniem się do regulaminu działu i będzie skutkowało ostrzeżeniem do czasu wyjaśnienia sytuacji i uzupełnienia informacji w tym dziale bądź skasowania stopki.
7. Pozostałe reklamy, linki muszą być ściśle związane z rynkiem walutowym.
8. Osoba, która wpisała się do działu reklamy w charakterze ogłoszenia komercyjnego otrzymuje rangę Użytkownik komercyjny.
9. Zniesienie rangi użytkownika komercyjnego ma miejscu tylko w przypadku zlikwidowania prowadzonej działalności i wysłania stosownej informacji do głównego moderatora forum.
10. Ranga użytkownika komercyjnego ma wyłącznie charakter informacyjny dla innych użytkowników forum i niesie za sobą żadnych dodatkowych przywilejów.


DZIAŁ V ZRZECZENIE ODPOWIEDZIALNOSCIPrzedstawione poglądy, oceny, opinie i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut. Poglądy te jak i inne treści nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi.
Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie poniższych analiz ponosi inwestor.DZIAŁ VI INNE

1. Zabronione jest umieszczanie w awatarach i sygnaturach treści reklamowych oraz adresów www stron trzecich. Szerokość awatara nie może być większa niż 120 pikseli, wysokość większa niż 120 pikseli, a rozmiar większy niż 15kB.
2. Maksymalna długość tekstu w sygnaturze to 255 znaków zawarte maksymalnie w 4 wierszach, dozwolona jest czcionka wyłącznie czarna o standardowej wielkości lub mniejsza.
3. Moderator może edytować, usuwać, przenosić i dzielić tematy oraz posty. Moderator podejmuje decyzję o przyznaniu odpowiedniego środka karnego, użytkownik ma prawo odwołać się od decyzji moderatora do Głównego Moderatora zarządzającego Zespołem Moderatorów. Wszelkie uwago dotyczące pracy moderatorów należy zgłaszać do Głównego Moderatora.
4. Nabór na stanowisko moderatora ogłaszany jest przez Głównego Moderatora, który decyduje o jego obsadzeniu. W uzasadnionych przypadkach odwołuje on również moderatorów .
5. Funkcja raportowania postów służy do zgłaszania łamania regulaminu przez zwykłych użytkowników. Każde zgłoszenie należy uzasadnić.
6. Wszelkie uwagi i propozycje zmian dotyczące funkcjonowania Forum można zgłaszać w dziale „Admin i Moderatorzy”.
7. W przypadkach, które nie zostały ujęte w tym regulaminie, decydujący głos ma Główny Moderator.
8. Postanowienia powyższego regulaminu mogą ulec zmianie.

_________________
“Our deepest fear is not that we are inadequate. Our deepest fear is that we are powerful beyond measure.”


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 19-11-2012, 13:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 15-09-2012, 23:49
Posty: 1450
Pochwały: 22
Informujemy, że dnia 19.11.2012 nastąpiła zmiana regulaminu forum.
Dotyczy ona działu:

DZIAL IV REGULAMINY WEWNĘTRZNE
IV.A Regulamin działu „Ciekawe linki, ogłoszenia komercyjne”.

Zostaje wprowadzona ranga użytkownika komercyjnego na forum. Zmiana została wprowadzona by utrzymać obecną przejrzystość forum i nie niesie za sobą żadnych dodatkowych przywilejów dla osób, które ją otrzymały, a ma jedynie charakter informacyjny. Wszystkie inne działy pozostają bez zmian.

_________________
“Our deepest fear is not that we are inadequate. Our deepest fear is that we are powerful beyond measure.”


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron

Regulamin forum | Polityka prywatności

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group