Teraz jest Pn, 25-06-2018, 19:30

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Dziennik BT
PostNapisane: Wt, 1-09-2015, 17:52 
Nowy użytkownik

Witam.
Dziennik zakładam zainspirowany strategią opisaną przez Fx-Kris w celu weryfikacji i pomocy w moim inwestowaniu.
Od jakiś 2 lat inwestowałem tylko i wyłącznie longterm. Od 24.08.2015 jak mam możliwość sprawdzam intraday + longterm.

Wejścia z tego tygodnia:
EURAUD H1 zlecenie Sell zakończone SL
(Czerwona linia SL, niebieska cena wejścia)
Obrazek

USDJPY H1, zlecenie Buy zakończone SL
Obrazek

GBPCAD H4, Sell w grze
Obrazek

NZDJPY H4, Sell w grze
Obrazek

Na razie tyle zagrań, będę starał się dodawać na bieżąco. Śmiało proszę o krytykę wejść itp. Pozdrawiam ;)

Tytuł: Re: Dziennik BT
PostNapisane: Wt, 1-09-2015, 18:27 
Stały bywalec

Pochwały: 1
A do tej pory jakie wyniki?

PostNapisane: Wt, 1-09-2015, 18:35 
Nowy użytkownik

od 24, 7% depozytu. Każde zawarcie pozycji nie więcej niż 1% depo, docelowo planuje 3% lecz to po pewnym czasie.

PostNapisane: Wt, 1-09-2015, 18:50 
Stały bywalec

Pochwały: 1
To wydaje mi się, że nie potrzebujesz już porad :). Tak na pierwszy rzut oka widać, że masz o tym pojecie. I wiesz co robisz.

PostNapisane: Wt, 1-09-2015, 19:15 
Nowy użytkownik

Dzięki za miłe słowo :D .
Jakieś tam pojęcie mam, lecz dopiero od 24, siedzę od rana do wieczora na platformie i szukam wejść godnych zainwestowania i widzę, że wchodzę tam gdzie jednak nie powinienem(nie wiem czy to wina siedzenia cały czas i popadania w szukanie pozycji, czy złych, słabych setapów). I ten temat założyłem po to aby nabrać tej pewności co do zajmowania pozycji i dowiedzenia się o popełnionych błędach.

PostNapisane: Wt, 1-09-2015, 22:16 
Stały bywalec

Nie wiem jak rozumiesz grę intra+longterm.

Jeśli chcesz spróbować intra to od siebie powiem Ci, że godziny gry są strasznie ważne. Przykład podam nawiązując do Twojego zagrania na EURAUD (z wymienionych wyżej gram tylko tą parą) - nie radzę otwierać pozycji przed 3-4 rano. Najlepiej poczekać do 6-8 rano aż narysuje się konkretny układ i dopiero szukać precyzyjnego wejścia. Każda para ma swoje godziny, ja już z doświadczenia wiem kiedy grać, a kiedy odpuszczać nawet jak pozornie coś się dzieje.

Druga sprawa grając intra musisz być specjalistą od 3-5 par, na innych nie grać. Codziennie jest około 10 dobrych sygnałów i można spokojnie wyciągnąć z tego 50-100p (jest to minimum). Wiem, że większość lubi śledzić ogromną ilość par, ale z czasem jak potrafi się dostrzec sygnały to nie ma takiej potrzeby. Tym bardziej, że grając intra już przy 3-5 parach jest ogromna ilość pracy do wykonania.

Po trzecie nigdy nie wyprzedzaj rynku. Najpierw rynek, później Ty. Aby doszło do porządnego ruchu najpierw musi być jakaś podstawa. Z tego co widzę interesuje Cię gra na odbicia, w takim razie przejrzyj wykresy i sprawdź jak cena zachowywała się w takich miejscach, w których chciałbyś zagrywać. Szukaj wejść zyskownych i stratnych, wówczas dostrzeżesz pewne prawidłowości i z czasem zrozumiesz, że to nie pinbary mówią o odwróceniu (widzę, że akurat próbujesz grać pinbary lub coś co je przypomina, zależy od przypadku).

Co do samej analizy to się nie wypowiem, ponieważ są tutaj znacznie lepsi analitycy, natomiast ja skupiam się głównie na tradingu.

PostNapisane: Śr, 2-09-2015, 22:54 
Pasjonat

Pochwały: 46
Nie wiem jakie masz zasady wejść, bo z tego co pokazałeś to wszystkie te zagrania jak dla mnie nie są dobre.
1) EUR AUD cena odjechała w bok przebiła LT spadkową nie wiem na który swing liczyleś ale ten ciekawy juz minął cena narysowała nizszy dołek po czym przebiła ten ostatni co daje juz zastanowienie że coś jest nie tak.
2) UJ nic nie widzę na tym zdjęciu ale tam jest jakaś szarpanka i nie rozumie po co tam wejście nei ma RR
3) GBPCAD brak RR po zejściu ceny do ostatniego minimum powinieneś ciąć pozycję.
4) NZD JPY brak RR zagranie na przebicie nie na pullback.

To co kolega blood napisał na intraday ważne są godziny wejść czyli najlepiej na London i NY i nie wyprzedzaj ceny.
Musisz napisać sobie jakiś plan działania bo te wejścia są dziwne wygląda to tak jakbyś łapał cenę bo boisz się że ucieknie bez Ciebie.
Szukaj solidnych breakoutów z SR a potem czekaj na pullback w miejsca wybić ale swing pullback a nie pullback jendoświecowy tak jak np na nzdjpy

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]